Προς το περιεχόμενο

Κoλλημένοι με μια μάρκα?



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν ο Αη Βασιλης μου εδινε 3, 5, 10 χιλ ευρω δωρο σε μετρητα, ουδεποτε θα τα εδινα για να παρω εγω ο ιδιος με τα χερακια μου μια κιθαρα. Το θεωρω υπερβολη.

 

Αν ομως ηθελε να μου φερει δωρο σε ειδος σαφως και θα ηθελα να μου βρει κατι επωνυμο, ποιοτικο, χειροποιητο, ακριβο και σπανιο (σε αντιδιαστολη με οτιδηποτε φτηνιαρικο, μαζικο, βιομηχανικο, μη αναγνωρισιμο και ανωνυμο).

 

Σε κιθαρες any expensive Gibson would do. Οσο πιο ακριβη και συλλεκτικη τοσο πιο καλα. Υπο αυτην την εννοια δηλωνω και εγω κολλημενος με τις Gibson.

 

Και εγώ τον Santa Gibson περιμένω φετος! ;) :D :D

I'd die without music...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 101
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πάντως δεν περίμενα οι Ibanez να είναι τρίτες... Ήμουν σίγουρος όταν έφτιαχνα το ποστ ότι 3 θα ήταν ή οι Gretch ή οι PRS!!!!

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως δεν περίμενα οι Ibanez να είναι τρίτες... Ήμουν σίγουρος όταν έφτιαχνα το ποστ ότι 3 θα ήταν ή οι Gretch ή οι PRS!!!!

Η gretsch ή η prs 3η? Πολυ περιορισμενο target group η μεν, συγκεχυμενο η δε,

υψηλες τιμες (ειδικα για τα Ελληνικα δεδομενα) και οι δυο. Η 4η θεση της prs

μου κανει εντυπωση, μαλλον καποιοι ψηφοι οφειλονται στην επιθυμια κατοχης

καποιας και οχι απο εμπειρια με τις κιθαρες της. Στην 4η θα περιμενα να ειναι η

jackson ή η esp. Εντυπωση προκαλει η απουσια ψηφων στην ''πολυ τιμια'' cort

και την ''καλη για μεταλ'' schecter...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλο τι εχεις και αλλο τι θα ηθελες να εχεις...εγω πχ εχω ibanez αλλα ειμαι κολλημενος με gibson...

 

Ισως αν το poll ηταν πολλαπλης επιλογης να ηταν διαφορετικα τα πραγματα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρίνωντας εξ'ιδίων τ'αλλότρια, είναι πολύ πιθανότερο να είναι κάποιος "κολλημένος" με κάποια ακριβότερη "φίρμα" παρά κάποια φθηνή πλην τίμια. Μπορεί οι 10 στους 50 να παίζουν με Cort και να γουστάρουν, αλλά μάλλον το (κρυφό?) όνειρο είναι μια ωραία και ακριβή Gibson/PRS κλπ. Είναι πιστεύω ουσιαστικά η ίδια φάση με το γνωστό ζήτημα φθηνές vs ακριβές, value for money vs υπερτιμημένες αλλά καλές κλπ. Αν κάποιος έχει περιορισμένο budget αναγκαστικά θα κολλήσει εν μέρει με τις φθηνές πλην τίμες που προαναφέρθηκαν, αλλά πάντα θα θέλει κάτι καλύτερο. Σαφώς βέβαια δεν ισχύει για όλους αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δηλώνω κολλημένος με τα Ibanez... Το όνειρο είναι ένα Rick 4001 αλλά το κόλλημα είναι κόλλημα... Και φένεται από το εξής... Όταν κάποιος έχει 3000 ευρώ (λέμε τώρα) για κιθάρα/μπάσο εγώ θα προτείνω Ibanez όπως και σε κάποιον που έχει 400 ευρώ για κιθάρα μπάσο... Το Rick είναι μόνο για μένα!!!!! Αχ πάρτε μου ένα μικρό δωράκι βρε παιδιάάάάά!!!!

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 4η θεση της prs

μου κανει εντυπωση, μαλλον καποιοι ψηφοι οφειλονται στην επιθυμια κατοχης

καποιας και οχι απο εμπειρια με τις κιθαρες της.

 

Δε μου λέτε κύριε εσείς, εσείς έχετε διαμορφώσει άποψιν δοκιμάζοντας τα περί ων ο λόγος όργανα; Αν όχι, γιατί συκοφαντείτε τοιουτοτρόπως με αυτό το διφορούμενον μήνυμα;  ;D (just kidding, αλλά ο κύριος απαιτεί και κυριλέ αντιμετώπιση  :P )

 

Πέραν της πλάκας, εγώ ψήφισα PRS (σώωωωπα...) γιατί ενώ οι άλλες 2 μεγάλες φίρμες (Fender - Gibson) δε με χαλάνε ΚΑΘΟΛΟΥ  :P, οι PRS απλά με κεντρίζουν περισσότερο σαν οργανα (playability, ευελιξία) και τις βρίσκω υπέροχες εμφανισιακά.

Είναι γεγονός πως είναι ακριβές (ίσως και υπερτιμημένες), σχεδόν όσο οι Gibson, αλλά για μένα με καλύτερο value for money...

 

Η πλάκα είναι ότι όταν ήμουν μικρότερος δεν είχα κάτσει να τις προσέξω καλά και πίστευα ότι δε μου αρεσανε καθόλου  ;D ;D . Τυχαία μια μέρα έδωσα σημασία σε ένα review (δε θυμάμαι καλά) και λέω "βρε για κοίτα εδώ..." :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες και αυτους τοτε

 

Leni Stern? Τον Mike τι τον έχει; αδερφό;)

 

κι εμένα την αδερφή μου Λένη τη λένε;D αλλά δεν παίζει κιθάρα  ;D ;D

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου