Προς το περιεχόμενο

Κρυψου!!!(στιχοι Κατερινα)


gemini

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα..

Σας παρουσιαζω ενα κομματακι,που εγινε μελλωποιηση των στιχων της φιλης μου Κατερινας..Η ηχογραφηση εγινε με ενα πολυ απλο στην χρηση του προγραμμα(audacity),ενα ετοιμο ρυθμο,και τις κιθαρες μου.Α!ξεχασα και το μπασακι μου..τραγουδω εγω.. ;D ;D ;Dευχαριστω εκ των προτερων για τα τυχοντα καλα η και κακα σχολια σας...

κρυψου.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα..

Σας παρουσιαζω ενα κομματακι,που εγινε μελλωποιηση των στιχων της φιλης μου Κατερινας..Η ηχογραφηση εγινε με ενα πολυ απλο στην χρηση του προγραμμα(audacity),ενα ετοιμο ρυθμο,και τις κιθαρες μου.Α!ξεχασα και το μπασακι μου..τραγουδω εγω.. ;D ;D ;Dευχαριστω εκ των προτερων για τα τυχοντα καλακαλακαλακαλακαλα η και κακα σχολια σας...

 

Μάρεσε πολύ. Ειδικά το piano και το στακάτο στη φωνή είναι πολυ καλά (ακουστηκά τουλάχιστον).

Και οι στοίχοι ωραίοι.

Επίσης αν το σολο της ηλεκτρικής ήταν ΒΙΟΛΙ αντι για ηλεκτρικη  :o :o :o :o :o :o :o :o Τοτε θα ήταν 5,5/5 αντι για 4.75/5 που θα του βαζα...

 

Μπράβο και πάλι.

 

Υ.Γ. για του mod/admin

Πρέπει να μπορούν να βαθμολογούνται τα Clips... :D

It dont mean a thing, if it ain't got that swing...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε rocka-vit,σε ευχαριστω πολυ,που το ακουσες και μου απαντησες.Σε ευχαριστω ακομα περισσοτερο για την φανταστικη ιδεα που μου εδωσες,για το σολο βιολι.Δεν μου περασε απο τον νου κατι τετοιο(κολλημενος με τις κιθαρες).Οπως το φανταζομαι τωρα,μετα την ιδεα σου,πραγματι,με βιολι θα ηταν πολυ πιο καλο!Αλλα αυτη η ιδεα σου,τωρα που το σκεφτομαι,θα ταιριαζε σε πολλες ιδεες-συνθεσεις μου.Αναρωτιεμαι αν υπαρχει στο site καποιος που να παιζει βιολι,να συνεργαστουμε?Και παλι ευχαριστω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε rocka-vit,σε ευχαριστω πολυ,που το ακουσες και μου απαντησες.Σε ευχαριστω ακομα περισσοτερο για την φανταστικη ιδεα που μου εδωσες,για το σολο βιολι.Δεν μου περασε απο τον νου κατι τετοιο(κολλημενος με τις κιθαρες).Οπως το φανταζομαι τωρα,μετα την ιδεα σου,πραγματι,με βιολι θα ηταν πολυ πιο καλο!Αλλα αυτη η ιδεα σου,τωρα που το σκεφτομαι,θα ταιριαζε σε πολλες ιδεες-συνθεσεις μου.Αναρωτιεμαι αν υπαρχει στο site καποιος που να παιζει βιολι,να συνεργαστουμε?Και παλι ευχαριστω..

 

Τιποτα φιλε gemini χαίρομαι που βοήθησα ;D

 

Και ναι πρέπει να υπάρχουν ατόμα που παίζουν βιολί.

It dont mean a thing, if it ain't got that swing...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ωραιο,αναλφρο,χαλαρωτικο,ταξιδιαρικο.Ενταξει σαν ηχογραφηση θελει πολυ δουλεια αλλα δεν με νοιαζει καθολου. Εισαγωγη με Sax οποσδηποτε ,solo μονο με καθαρο και οχι με παραμαρφωση,και ισως λιγο βιολι οπως ειπε ο φιλος πριν.Μπραβο ,περιμενω κι αλλα πραγματακια δεν θα γλιτώσεις με ενα κλιπακι !!!!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ειδες το κολλημενο στην κιθαρα μυαλο μου,δεν βλεπει οτι υπαρχουν και αλλα οργανα που μπορουν στο αναλογο κομματι,να δωσουν αερα,και χρωμα..Ευχαριστω πολυ mick77,για την ιδεα σου για το sax..Ισως καποια στιγμη αν ηθελες να συνεργαζομαστε σε καποια ηχογραφηση μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδες το κολλημενο στην κιθαρα μυαλο μου,δεν βλεπει οτι υπαρχουν και αλλα οργανα που μπορουν στο αναλογο κομματι,να δωσουν αερα,και χρωμα..Ευχαριστω πολυ mick77,για την ιδεα σου για το sax..Ισως καποια στιγμη αν ηθελες να συνεργαζομαστε σε καποια ηχογραφηση μου?

 

Ευχαριστως να βοηθησω οτι θέλεις,εχω και φιλαράκι (ή μαλλον καλύτερά κουμπαρος μου ειναι )που παίζει σαξ. Βεβαια το μονο προβλημα ειναι ο χρόνος αλλα θα βρουμε.Οτι θέλεις στειλε πμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Οι υπέροχοι στίχοι της Κατερίνας και τόσο δυνατοί σε νόημα, άξιζαν αυτό το τραγούδι, Μπράβο και στους δυο σας, η όποια βελτίωση βέβαια είναι θεμιτή και απαραίτηση για κάθε κομμάτι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Είναι από τα αγαπημένα μου μελλοποιημένα κομμάτια σου!Είναι και οι στίχοι της Κατερίνας πολύ ιδιαίτεροι και..ήρθε κι έδεσε που λέμε! Συνέχισε να ψάχνεσαι, να δημιουργείς και να μας ενθουσιάζεις με το αστείρευτο ταλέντο σου Θοδωρή, είσαι αξιέπαινος από κάθε άποψη!!! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Γεία σου φίλε Gemini ... Η μουσική μου άρεσε αρκετά . Μου θύμισε κατι απο Βαγγέλη Γερμανό . Θα συμφωνήσω κι εγω οτι το σολάκι με την παραμορφωση δεν κολλάει πολυ . Το πιο αδύνατο σημείο πιστεύω είναι η φωνή . Βέβαια σε καταλαβαίνω γιατί κι εγω δεν είμα τραγουδιστής και αναγκάζομαι να τραγουδίσω κάποια κομμάτια μου αλλα καλώς ή κακώς η φωνή παίζει πάντα τεράστιο ρόλο και μπορεί να χαρακτηρίσει ενα ολόκληρο κομμάτι ως καλοδουλεμένο η όχι . Επίσης αυτό το delay-echo νομίζω είναι κουραστικό σε όλο το τραγούδι ... Καλή συνέχεια !

He,that he knows the much and his mind downloads..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου