Προς το περιεχόμενο

Γιατί δεν δουλεύει το pc που πήρα απο το eshop?


stratigos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ισχύει κάτι τέτοιο.... η τιμή που πλήρωσες προστατεύεται... ποιός πανίβλαξ έκοψε κάτι τέτοιο??? μόνο 38 ευρώ από τα 80???? πρόκειται ή για απάτη ή για ασχετοσύνη!

 

Είναι υποχρεωμένοι να αντικαταστήσουν το προιόν ακριβώς με το ίδιο ή αν δεν υπάρχει ακριβώς το ίδιο, με κάποιο αντίστοιχο της αξίας που πλήρωσες ΤΟΤΕ!

 

Θα σου πρότεινα να πας πίσω και να τους θυμήσεις ότι δεν είμαστε Σρι Λάνκα αλλά πλήρες μέλος της Ε.Ε.

 

 

 

Και εγώ αυτό σκέφτηκα αλλά δεν ρώτησα στην προστασία καταναλωτών. Θα ρωτήσω. Απλά σκέφτηκα ότι αυτοι ειναι υποχρεωμένοι να σου αντικαταστήσουν το προιόν. Εφόσον δεν φτιαχνόταν και υπάρχει στην αγορά τώρα με άλλη τιμή, μου κόψαν πιστωτικό στην νέα του τιμή για να το πάρω. Λογικό ειναι έτσι απλά όσο να ναι είχα πληρώσει 80 και τώρα έχω 38. Αλλα αν ειναι νομιμο.. εισαι σίγουρος;

 

Μην εκτροχιάζω και το θέμα, συγνώμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Φυσικά και είναι νόμιμο... εξήγησα αντικατάσταση με το ίδιο ακριβώς προιόν ή όταν υπάρχει αδυναμία αντικατάστασης πίστωση του ΠΛΗΡΩΤΕΟΥ ποσού.. του ΤΟΤΕ! Γιατί να τους τα χαρίσεις? Εσύ δεν πλήρωσες? Θέλω καλόπιστα να έχω την αίσθηση ότι έγινε λάθος... και ότι δεν είναι αυτή η πολιτική τους...

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιστέυω το πιο πιθανό έιναι να είχαν ξεχάσει να σου κουμπώσουν το επιπλεόν βύσμα ρεύματος που έρχεται από το τροφοδοτικό και πάει στο motherboard. Εκτός δηλαδή από το μεγάλο πλακί βύσμα του τροφοδοτικού πρέπει να συνδεθεί άλλο ένα 4πινο που έρχεται από το τροφοδοτικό και κουμπώνει συνήθως κάπου αριστερά πάνω από τον επεξεργαστή. συνήθως έχει την ένδειξη P2 το καλώδιο αυτό του τροφοδοτικού.Εάν δεν το συνδέσεις αυτό τότε το μηχάνημα ανοίγει αλλά με περιορισμένο ρεύμα. Γι αυτό δεν έδειχνε η οθόνη ή δε δούλευε το dvd. Η κάρτα γραφικών έπερνε ρεύμα? Μήπως είχαν ξεχάσει κι αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι υποχρεωμένοι να αντικαταστήσουν το προιόν ακριβώς με το ίδιο ή αν δεν υπάρχει ακριβώς το ίδιο, με κάποιο αντίστοιχο της αξίας που πλήρωσες ΤΟΤΕ!

 

Από ότι γνωρίζω, σου κάνουν αντικατάσταση με αντίστοιχο προϊόν με αυτό που αγόρασες - οχι με προϊόν αντίστοιχης αξίας. Ενδέχεται δηλαδή να είναι φθηνότερο ή ακόμα και ακριβότερο. Είχες αγοράσει δίσκο 250GB με 8 mb cache; Αν δεν υπάρχει πλέον, θα πάρεις αντικατάσταση δίσκο 250GB με 16mb cache πχ ή τον αμέσως επόμενο κοκ. Η τιμή του είναι λογικό να είναι πλέον μικρότερη της τιμής που τον αγόρασες ένα χρόνο πριν.

Peace, Love, death metal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου