Προς το περιεχόμενο

Μικρός λαμπάτος για clean ήχο?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα...ενδιαφερομαι να αγοροασω καποιον φτηνο σχετικα ενισχυτη με πολυ καλο καθαρο καναλι....Θελω να εχει          ωραιο λαμπατο γεματο ηχο..(μαλλον....να fender-ιζει..)..δεν με ενδιαφερουν τα υπολοιπα γιατι θελω να χρησιμοποιησω τα ''αρκετα '' πεταλακια που διαθετω για drive,fuzz. κ.τ.λ....Ο Ενισχυτης με ενδιαφερει μονο για gia recording....οχι για Live...δεν ειμαι καν...κιθαριστας!!

 

 

 

Οι ενισχυτες που ειδα και.....ισως μου κανουν ειναι οι εξης:

 

1}  http://www.thomann.de/gr/harley_benton_ga15.htm

 

HARLEY BENTON GA15

 

2)FENDER VIBRO CHAMP XD

 

3}  FENDER SUPER CHAMP XD

 

 

...υπαρχει καποιος αλλος αξιολογος??εχει κανεις δοκιμασει καποιον απο αυτους>>???

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, δεν έθεσες οικονομικό όριο αν και από τις επιλογές σου φαίνεται ότι ψάνεις κάτι φθηνό.

Οφείλω να πώ όμως έχοντας παιτάξει πάμπολλες φορές χρήματα σε βιαστικές αγορές και μετά βάζοντας αγγελίες για πώληση και ανταλλαγές εδώ μέσα ότι στην αγορά ενισχυτή η λύση είναι μία:

OIKONOMIA

ΜΑΖΕΎΟΥΜΕ 1 ΧΙΛΙΑΡΙΚΑΚΙ ΚΑΙ ΧΤΥΠΑΜΕ ΜΕ ΚΛΕΙΣΤΑ ΜΑΤΙΑ

FENDER DELUXE REVERB 22 WATTSο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ενισχυτής στην αγορά από FENDER ΣΕ ΛΙΓΑ WATTS και άριστη πεταλομηχανή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά τα λέει ο Μάκης...

εγώ πήγα να σε πάω κατευθείαν στον ΚΑΛΥΤΕΡΟ

αλλά όντως η σειρά είναι η εξής:

1) fender pro junior

2) fender blues junior

3) fender princeton reverb

4) fender deluxe reverb

ο blue junior είναι κορυφαίος (δωδεκάρι ηχείο, 15 αληθινά λαμπάτα βαττ και reverb)

 

 

http://www.thomann.de/gr/fender_blues_junior.htm

 

οι ενισχυτές που κοιτάς είναι σχεδόν στη μισή τιμή από τον blues jr αλλά ηχητικά μπροστά του είναι παιχνιδάκια

 

ελπίζω να βοηθήσαμε κάπως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια επειδη ειμαι ασχετος απο λαμπες σε ενισχυτες οργανων, μονο για Hi-end ηχοσυστηματα ξερω αρκετα, εαν παιζεις με πολυεφφε η πεταλια σε ενδιαφερει μονο ποσο καλο καθαρο καναλι εχει ο ενισχυτης σωστα? αρα ο Blues jr με μια πεταλιαρα καλη βγαζει καλα γκαζια για hard rock η λιγο κλασσικο heavy metal (οχι πολυ καφριλικι δηλαδη)?

 

σορρυ αν ειμαι οφ-τοπικ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε βρωμίζουν όλοι το ίδιο, οπότε σε ενδιαφέρει ίσως λίγο και ο ηχείο, η κλάση του ενισχυτή κλπ. Νομίζω πάντως ότι ο blues jr ια χαρά την παίρνει τη βρώμα :)

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε βρωμίζουν όλοι το ίδιο, οπότε σε ενδιαφέρει ίσως λίγο και ο ηχείο, η κλάση του ενισχυτή κλπ. Νομίζω πάντως ότι ο blues jr ια χαρά την παίρνει τη βρώμα :)

 

επιβεβαιώνω ως κάτοχος οτι μια χαρά την παίρνει τη βρώμα και πολύ καλά καθαρά έχει επίσης

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου