Προς το περιεχόμενο

50 χρόνια Αστερίξ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είχε γίνει σλόγκαν στη παρέα.

 

Αντίστοιχα, από το Γύρο της Γαλατίας, η αθάνατη προσφώνηση του εκαντόνταρχου όταν τσακώνει τον Αστερίξ και τον Οβελίξ μέσα στο μαγαζί να αγοράζουν τις καραμέλες: 

 

"Αυτές ήταν οι τελευταίες σας σάχλες!!"  ;D  ;D  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Και για να απαντησω στην αρχικη ερωτηση, θεωρω οτι και ο Morris και ο Uderzo και ο Tabary (ξεχασα να πω οτι εχω και όλα τα Ιζνογκουντ ;D) προσπαθησαν βεβιασμενα να αποδωσουν το χιουμορ του Γκοσινυ, με οχι και τοσο επιτυχια :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για να απαντησω στην αρχικη ερωτηση, θεωρω οτι και ο Morris και ο Uderzo και ο Tabary (ξεχασα να πω οτι εχω και όλα τα Ιζνογκουντ ;D) προσπαθησαν βεβιασμενα να αποδωσουν το χιουμορ του Γκοσινυ, με οχι και τοσο επιτυχια :)

 

Ωραίος και ο Ιζνογκούντ, αλλά όντως όχι τόσο καλός! Όλα τα χεις; Μαγκιά πάντως, δε θα με χάλαγε. Τα Αστερίξ και τα Λουκυ Λουκ τα έχει όλα η αδερφή μου :( :(

Τις τα δανείζομαι αλλά και πάλι δεν είναι το ίδιο!

 

"Αυτές ήταν οι τελευταίες σας σάχλες!!"  ;D  ;D  ;D

 

Χαχαχαχα πολύ καλό. Το συγκεκριμένο κόμικ όποτε το διαβάζω μου ανοίγει η όρεξη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά αυτή η Αλεσια που είναι?  ;D

ΑΛΕΣΙΑ!?!?!??! ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΑΛΕΣΙΑ ΕΜΕΙΣ! ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΛΕΣΙΑ! ΝΑ ΦΥΓΕΤΕ ΝΑ ΠΑΤΕ ΑΛΛΟΥ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγνό, αυθεντικό, προοδευτικό και διαχρονικό χιούμορ! Έχω όλα τα τεύχη... Το πρώτο που διάβασα ήταν ο γύρος της Γαλατίας και υπάρχει ένα συναισθηματικό δέσιμο αλλά εάν έπρεπε να ξεχωρίσω κάποιο ως το "καλύτερο" θα έλεγα τους Βέλγους που όντας από τα τελευταία (ή το τελευταίο???) της χρυσής εποχής είναι εντελώς φευγάτο με ασταμάτητη ροή και ατάκες και με αποκορύφωμα την εμπεριστατωμένη αναφορά του επικεφαλής των μυστικών υπηρεσιών του Καίσαρα για τον Γαλατικό στρατό που βοηθάει τους Βέλγους (Αστερίξ, Οβελίξ, Μοναρχίξ!), ο οποίος συνοδεύεται από ορδές άγριων σκύλων (Ιντεφίξ!!!) και όλα αυτά κάτω από την κάλυψη ενός μυστηριώδους στόλου (το γνωστό και μη εξαιρετέο καράβι των πειρατών!!!!!!!!!)

ΑΠΛΑ ΜΟΝΑΔΙΚΟ!

YouHaveToBeHappyWithWhatYouHaveToBeHappyWith

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια, οποτε διαβαζετε αστεριξ δε σας πιανει πεινα μετα? με αυτα τα ομορφοκαραμελομεωα αγριογουρουνα? OHHHHH!!!! TUTATIS.

 

& κατι ακομα για να σας(μας) τη χαλασω ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

.......αν ζουσαμε στο γαλατικο χωριο τι ρολο θα ειχαμε εμεις που ασχολουμαστε με τη μουσικη?? ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

'Η ΤΑΝ 'Η ΕΠΙ ΤΑΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου