Προς το περιεχόμενο

jazz drum kit! Ναι, αλλα με τι ταμπουρο?


dr.peters

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έλα τώρα ρε Superfunk, το γεγονός ότι 4 από τους μεγαλύτερους τζαζ ντράμερς όλων των εποχών παίζουν με μεταλλικά ταμπούρα, δε σημαίνει και ότι ξέρουν τι τους γίνεται… ;D

 

lazlo, ειλικρινά σε παρακαλώ μην επιμείνεις άλλο στην άποψή σου. Πίστεψέ με, κάνει κακό στο image σου. ;)

 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ήμουν κάπως απόλυτος όταν έλεγα μόνο το ξύλο κάνει για jazz (το έγραψα αυθόρμητα και άθελα μου)! φυσικά και μπορεί ο καθένας να χρησιμοποιήσει ότι θέλει....! προσωπικά όμως "τσίγκο" στην drums μου δεν θα έβαζα!!!  ;) ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι μάλιστα. Τώρα μιλάς λογικά, πολιτισμένα και όχι δογματικά, οπότε μπορούμε να συζητήσουμε. ;)

Θα σου έλεγα λοιπόν ποτέ να μη λες ποτέ. Δεν ξέρεις αν κάποια στιγμή θα ακούσεις ένα μεταλλικό ταμπούρο που θα σε στείλει αδιάβαστο και θα πεις "το θέλω τώρα!" (σημειωτέον, το πιο πολυ-ηχογραφημένο ταμπούρο όλων των εποχών είναι το Supraphonic της Ludwig, και είναι από απλό, φτωχό αλουμίνιο...).

 

Έχε τα αυτιά σου ανοιχτά και μην ασχολείσαι τόσο με τα υλικά κατασκευής και άλλες μικρολεπτομέρειες, αλλά κυρίως με τον ήχο.

 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου