Προς το περιεχόμενο

Τι σημαίνει ροκ σταρ στην ελλαδα?!?!?!?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

υπαρχει ομως τεραστια παραδοση στο..ΠΑΓΚΡΑΤΙ  ;D (τα παγωτα της ΤΟΥΛΑΣ),αλλα και στην ΚΥΨΕΛΗ (τα σουβλακια ΔΙΟΝΥΣΟΣ)

 

Κι αν ειναι ΡΟΚ μη τα φοβαστε....... :P

 

Αυτά χάνουμε εμείς που ασχολούμαστε με ξένες παραδόσεις... ;D

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Πώς το ξετρύπωσες αυτό?

The life and death of rockstars ...!

http://www.av1611.org/rockdead.html

http://www.av1611.org/hell.html Yπάρχει κλίπ στη μέση της σελίδας.

Αγνό μέταλ στο 2:00

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς το ξετρύπωσες αυτό?http://www.av1611.org/hell.html Yπάρχει κλίπ στη μέση της σελίδας.

Αγνό μέταλ στο 2:00

 

Χαχαχα google είχα ξαναδιαβάσει κάποτε κάτι αντίστοιχο. Απ' ότι βλέπω έχει και ψωμί το συγκεκριμένο ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

 

Είσαι δεινός εκτελεστής, την έχεις εκτελέσει τη φουκαριαρα την Ελληνικη γλώσσα

χμμμμ... Το εκτελό, ρήμα δεν είναι;  :P :P :P :P
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει ομως τεραστια παραδοση στο..ΠΑΓΚΡΑΤΙ  ;D (τα παγωτα της ΤΟΥΛΑΣ),αλλα και στην ΚΥΨΕΛΗ (τα σουβλακια ΔΙΟΝΥΣΟΣ)

 

Το λόγια σου στάζουν σοφία ω, γέροντα.

 

:) :) :) :)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γνωστό "rock star" τύπου ποτά, ναρκωτικά, γυναίκες (ή άντρες, δεν είμαι σεξιστής), ξέφρενα πάρτυ και κάπου στο βάθος το rock n roll σταμάτησε να υπάρχει το 1991!!! (όπως λέει και ο Μίκυ Ρουρκ στον Παλαιστή "ήρθαν αυτοί οι Nirvana και καταστρέψανε το rock n roll)... Εγώ έχω βάλει ως εφικτό στόχο το να περνάω καλά με τη μουσική που μου αρέσει και όταν με το καλό βγάλω έναν δίσκο (έστω self released) να υπάρχει έστω και ένας άνθρωπος που θα τον ακούσει και θα τον γουστάρει... Αυτό με κάνει ευτυχισμένο... Και αυτό για εμένα είναι το rock n roll...  Ευτυχία...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Rock star: Ο άνθρωπος που έχει γίνει πλούσιος πουλώντας την μουσική του σε άλλους ανθρώπους.

Rock μουσικός: Ο άνθρωπος που επιβιώνει οικονομικά πουλώντας την μουσική του σε άλλους ανθρώπους είτε με το να δουλεύει σαν μουσικός για άλλους που γράφουν rock μουσική.

Ερασιτέχνης ροκ μουσικός: Αυτός που δεν κάνει τπτ από τα δυο αλλά του αρέσει να αχολείται με την ροκ μουσική είτε σαν εκτελεστής είτε σαν συνθέτης.

Στην ελλάδα δεν υπάρχουν ροκ σταρ. Δεν ξέρω κανέναν που να έχει γίνει πλούσιος με το να πουλάει ροκ μουσική στην ελλάδα. Βάζω σαν όριο για το να είναι πλούσιος κάποιος να έχει εισοδήματα από την μουσική του τα δέκα χιλιάρικα το μήνα. Επίσης είναι απεροελλάχιστες οι πιθανότητες κάποιος να γίνει ροκ σταρ γνωστός παγκόσμια εαν δεν κατάγεται από αγγλόφωνη χώρα. Επίσης το εγχώριο μουσικό κοινό δεν αρκεί για να εξασφαλίσει τέτοια εισοδήματα.

Και λοιπόν;

Στα π@π@ρι@ μας! Ευτυχώς αυτό το πρότυπο έχει ξεπεραστεί από τα 80s τουλάχιστόν στο χώρο της ροκ.

Keep on rocking! 

Και οι Les Paul θα ουρλιάζουν στο φεγγαρόφωτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τζάμπα τα λέμε πάλι. Στο "Ο ρόλος του μουσικού σε κάθε σχήμα" έχει ξεκαθαριστεί πως ο Ροκ σταρ ο σωστός, φτιάχνει ένα μουσικό εργαστήρι και καθοδηγεί τα μέλη των μελών της μπάντας του διοτι δεν ανέχεται να απλώνει ο καθείς αξεστος τα κουλά του πάνω στις διασκευές του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου