Προς το περιεχόμενο

Κιθάρα 3000 ευρώ ή...?



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποιός κάθεται να καθαρίζει 30 κιθάρες?

 

τι σημαινει "καθαριζω μια κιθαρα"?γιατι δεν ξερω....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 146
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Υπερβάλεις Μαραθώνιε 12 ακριβές κιθάρες έχω.

Μάκη μου, μην μου χαλάς την εικόνα που έχω για σένα... ;D ;D

12 έχεις τώρα... ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι σημαινει "καθαριζω μια κιθαρα"?γιατι δεν ξερω....

Σημαίνει το ίδιο με το "αλλάζω χορδές μπάσου".

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ουτε αυτο το ξερω... ;D (καλα οντως ΑΛΛΑΖΟΥΝ οι χορδες στο μπασο?)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(καλα οντως ΑΛΛΑΖΟΥΝ οι χορδες στο μπασο?)

Τις δικές μου που τις παρατηρώ χρόνια, δεν το έχουν καταφέρει.

Ισως τελικά να είναι χαζές.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για να κλείσουμε το θέμα, δεν χρειάζεσαι καμμία κιθάρα των 3000 ευρώ ούτε πολλές των 100 ευρώ. Εάν έχεις ξεπεράσει το logo στο Head και την ανάγκη να βλέπεις δίπλα σου πολλές κιθάρες, πέρνεις μία κιθάρα των 100-200 ευρώ και ένα VG99 με 1000 ευρώ και κάνεις ΟΛΑ όσα αναζητάς στην αρχική σου ερώτηση...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν 50 χρόνια ήταν πολύ δύσκολο να βρεις καλό ρολόι και έπρεπε να τα σκάσεις. Αφού βγήκε ο μηχανισμός quartz με 1 ευρώ μπορείς να πάρεις ρολόι με μεγαλύτερη ακρίβεια από του ρόλεξ. Παρολαυτά η φήμη του ρόλεξ υπάρχει και σήμερα... Κάποιοι λένε ότι είναι τα "καλύτερα" ρολόγια... ;)

 

Είμαστε πολύ τυχεροί που μπορούμε να αγοράσουμε τρομερές κιθάρες, απο πολλές μάρκες,  με 500-1000 ευρώ.

 

εγώ το ρολόι το θέλω για να βλέπω την ώρα  8)

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν 50 χρόνια ήταν πολύ δύσκολο να βρεις καλό ρολόι και έπρεπε να τα σκάσεις. Αφού βγήκε ο μηχανισμός quartz με 1 ευρώ μπορείς να πάρεις ρολόι με μεγαλύτερη ακρίβεια από του ρόλεξ. Παρολαυτά η φήμη του ρόλεξ υπάρχει και σήμερα... Κάποιοι λένε ότι είναι τα "καλύτερα" ρολόγια... ;)

 

Είμαστε πολύ τυχεροί που μπορούμε να αγοράσουμε τρομερές κιθάρες, απο πολλές μάρκες,  με 500-1000 ευρώ.

 

εγώ το ρολόι το θέλω για να βλέπω την ώρα  8)

 

+669. Γενικά πρέπει να υπάρχει ισορροπία στο θέμα τιμή/απόδοση. Εκεί στα 500 με 1000 ευρά υπάρχουν από πολύ καλές κιθάρες μέχρι ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ κιθάρες.

LEGO people live in houses made of their own flesh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν 50 χρόνια ήταν πολύ δύσκολο να βρεις καλό ρολόι και έπρεπε να τα σκάσεις. Αφού βγήκε ο μηχανισμός quartz με 1 ευρώ μπορείς να πάρεις ρολόι με μεγαλύτερη ακρίβεια από του ρόλεξ. Παρολαυτά η φήμη του ρόλεξ υπάρχει και σήμερα... Κάποιοι λένε ότι είναι τα "καλύτερα" ρολόγια... ;)

 

Είμαστε πολύ τυχεροί που μπορούμε να αγοράσουμε τρομερές κιθάρες, απο πολλές μάρκες,  με 500-1000 ευρώ.

 

εγώ το ρολόι το θέλω για να βλέπω την ώρα  8)

 

Συμφωνω κατα μεγαλο μερος. Οντως, το ρολοι του 1 ευρω ειναι 1.000.000.000 καλυτερο απο το ρολοι των 1000 προ 50ετιας.

 

Αν βεβαια η δουλεια σου ειναι να εισαι ο επισημος χρονομετρης των 100μ στους Ολυμπιακους Αγωνες της Αθηνας, δεν ξερω αν και εσυ ο ιδιος θελεις να βασιστεις στο Harley Benton ρολοι του 1 ευρω. Ακομα και για ψυχολογικους λογους (τυπου εκανα ο,τι καλυτερο μπορουσα απο εξοπλισμο) εγω θα στρεφομουν σε κατι ολιγον πιο "ακριβο", "δοκιμασμενο" κλπ.

 

Θεωρω οτι το διλλημα "μια και ακριβη η πολλες και φτηνες" δεν υφισταται. Οποιος μπορει να εχει ακριβες, εχει τελικα και αυτος παλι πολλες, οπως εχει και ο αλλος τις φτηνες.

 

Οποιος εχει λοιπον ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΚΑΙ ΑΚΡΙΒΗ οπως λεει η ψηφοφορια ας μας το πει, αν θελει, επωνυμως (δεν ειναι και κανα φοβερο προσωπικο δεδομενο). Εγω απο τους γνωστους μου δεν ξερω κανεναν τετοιο, αλλα με 70% * στο νοιζ να απαντανε οτι αυτο ειναι η επιλογη τους, ολο και καποιον θα μαθω.

 

 

* upd: 76% and counting

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου