Προς το περιεχόμενο

Κιθάρα 3000 ευρώ ή...?



Προτεινόμενες αναρτήσεις

εκ βαθεων

 

οταν μετα τη δευτερη κιθαρα , αποφασισα να παρω ακριβη (να την εχω) , παρατηρησα οτι αφου πηρα 3-4 ακριβες σταματημο δεν ειχα .

ετσι προκειμενου να αποκτησω εξοχικο σταματησα να αγοραζω ακριβες κιθαρες (με ελαχιστες εξαιρεσεις) .

Παντα μιλω για κιθαρες παραγωγης και οχι μπουτικ η καστομ.

τον περασμενο μηνα σε μια κριση ηλικιας σκεφτηκα να διωξω 25 κιθαρες και αφου κρατησω οποσδηποτε 3 ακουστικες και ενα μπασο , να δω ποιες ηλεκτρικες πραγματικα δεν θελω να χασω με τιποτα .

λοιπον μετα απο πραγματικα δυσκολη επιλογη , οι 10 κιθαρες που ξεχωρισα και εβαλα στην ακρη , ηταν εκπληξη (οσον αφορα την τιμη τους) , μισες - μισες ακριβες φτηνες.

 

τελικα το ΟΡΓΑΝΟ εχει την τιμη που του δινει η ψυχη σου , η αγαπη σου γι'αυτο.

 

ενταξει το εκανα ''δραμα'' .

:'(

:)

 

 

 

one more pls ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 146
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

30 χρονών είμαι... σαφώς και είμαι μικρός! Αλλά επειδή δεν βγάζω το ψωμί μου από τη μουσική, χόμπυ μου είναι, για'αυτό ίσως μου ακούγεται σαν άλλος κόσμος... μου ακούγεται σαν κάτι celebrities που είναι συλλέκτες αυτοκινήτων και έχουνε μία φάρμα μόνο και μόνο για να τα αποθηκεύουνε!

 

Άρα, όπως το λες, είναι σαν να προσπαθείς να συζητήσεις με ανθρώπους που ασχολούνται με χόκευ επί πάγου ενώ εσύ ασχολείσαι με το ping pong. Υπάρχει περίπτωση να συννενοηθείτε λες?  ;)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα, όπως το λες, είναι σαν να προσπαθείς να συζητήσεις με ανθρώπους που ασχολούνται με χόκευ επί πάγου ενώ εσύ ασχολείσαι με το ping pong. Υπάρχει περίπτωση να συννενοηθείτε λες?  ;)

 

δε θα πω πως έχεις κι άδικο...

Gimme Kramers! More Kramers!!! I WANT THEM ALL!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mα το ερώτημα είναι τι προτιμάτε, όχι τι έχετε.

Είναι σαν να ρωτάς, προτιμάς πέντε κοκκινομάλες ή μία ξανθιά? Κάποιος θα απαντήσει π.χ μια ξανθιά κι' ας είναι ανέραστος τα τρία τελευταία χρόνια...

 

 

+1.

Το ερώτημα κι εγώ κατάλαβα ότι τέθηκε εντελώς υποθετικά. Είμαι από αυτούς που ψήφισαν μία και καλή. Έχω βέβαια 3. Μία πολύ-πολύ φθηνή (κινέζικη Squier Strat), μία μεσαίας τιμής (μάλλον δλδ εγώ την πήρα από εδώ μεταχειρισμένη) και μια JS1200. Τώρα με την μπάντα παίζω με την μεξικάνα (τη μεσαία). Στα μπουζούκια έχω τη φτηνή (και το VG-88  ;) ), και στο σπίτι με τα backtracks παίζω με την Ibanez.

Είμαι καλά γιατρέ μου;

Τι πρέπει να κάνω;

Καταλήγοντας βέβαια θα ήθελα αν μπορούσα να βρω το ένα όργανο, ώστε να παίζω σε όλες αυτές τις εκφάνσεις μου με αυτό θα το προτιμούσα.

Με την προϋπόθεση ότι είχα και το αντίστοιχο σταλό ή αντίτιμο, για τους  ομιλούντας την καθαρεύουσαν, να το αποκτήσω.

Φιλικά,

        Johnny.

 

 

I'm a bomb technician.If you see me run try to keep up.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψήφισα την πρώτη επιλογή. Μιλώντας για ηλεκτρικές κιθάρες έχω δυο. Αλλά 99,9% των περιπτώσεων που θα παίξω θα παίξω με την μια. Η άλλη απλά υπάρχει για να μαθαίνω να μαστορεύω κιθάρες. Δεν θέλω να αγοράσω άλλη κιθάρα ούε να αγοράσω διάφορα πετάλια και τα ρέστα. (Κάθε μέρα στο νοιζ ανακαλύπτω και καινούργια εξαρτήματα για τον ήχο της κιθάρα.) Αν μπορούσα να διαθέσω τόσα λεφτά θα αγόραζα μια και μοναδική κιθάρα. Άρα δεν νομίζω πως έχω το GAS. Ίσως γιατί πιστεύω πως ποικιλία στον ήχο έχει κάποιος με το παιξιμό του. (Αυτό δεν σημαίνει πως το καταφέρνω αλλά το παλέυω.) Και αν ποτέ αγόραζα αυτή την κιθάρα θα την πούλαγα αυτή που είχα γτ δεν μου αρέσει να βλέπω κιθάρες να κάθονται αχρησιμοποίητες σπίτι μου.

Υ.Σ: Αν και δεν θεωρώ πως θα αγόραζα ποτέ τόσο ακριβή κιθάρα γτ με καλύπτει απόλυτα αυτή που έχω.

Και οι Les Paul θα ουρλιάζουν στο φεγγαρόφωτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

73,2 %  ??? ??? ??? ??? ???

 

Για κάθε πράγμα που πουλιέται κι αγοράζεται υπάρχουν μια συνάρτηση τιμής με ποιότητα. Η συνάρτηση αυτή λέει ότι όσο ανεςβαίνει η τιμή ανεβαίνει κι η ποιότητα, αλλά όχι με τον ίδιο τρόπο., Π.χ. υπάρχουν οι κάλτσες που παίρνω στο παζάρι 5 ευρώ τα 5 ζευγάρια που είναι για μια φορά, υπάρχουν και οι πιο καλές των 5 ευρώ το ζευγάρι, κλπ. Από ένα σημείο κ μετά η τιμή ανεβαίνει χωρίς να ανεβαίνει αιθητά η ποιότητα. Π.χ οι κάλτσες του σουλτάνου του Μπρουνέι μπορεί να έχουν 1000 ευρώ, αλλά δε είναι πιο ποιοτικές, απλώς μπορεί να έχουν πάνω ζαφείρια.

 

Ο μακαρίτης Ιορδάνης Τσομίδης είχε πει ότι ένα καλό μπουζούκι κάνει όσο ένας μισθος δημοσιου υπαλλήλου. Νομίζω ότι μια καλή ηλέκτρική κιθάρα κάνει λίγο λιγότερο...Αν είχα 3000 θα έπαιρνα 4-5 κιθάρες (μια τελε, ένα σκάφος ιμπανεζ, μια στρατ κλασσικ player, ...)

 

παρόλαυτα έχει ενδιαφέρον να παρατηρήσει κανείς ότι τα μουσικά όργανα και οι σχέσεις με το άλλο φύλο Smiley είναι ένα πεδίο όπου οι ανθρωποι άλλα λένε, και άλλα κάνουν.

 

Μιλάς με γρίφους γέροντα.

 

 

Κάποτε νόμιζα ότι οι γυναίκες είναι μειοψηφία στο φορουμ. Τελικά διαπιστώνω ότι είναι οι ανύπαντροι... ;D Δεν εξηγείται αλλιώς το 73.2%  :-\

 

 

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

73,2 %  ??? ??? ??? ??? ???

Κάποτε νόμιζα ότι οι γυναίκες είναι μειοψηφία στο φορουμ. Τελικά διαπιστώνω ότι είναι οι ανύπαντροι... ;D Δεν εξηγείται αλλιώς το 73.2%  :-\

 

Ξεχνάς και τους ντράμερ. Αισθητά λιγότεροι, από οποιαδήποτε άλλη κατηγορία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια φτηνή κιθάρα,που πέρασε απαρατήρητη.

 

 

H Huber Οrca... φτηνή? Μονάχα αν δεν δουλεύει το πλήκτρο με τα εισαγωγικά εξηγείται αυτό που διαβάζω, κ. Μάκη! Εκτός κι αν δεν κατάλαβα κάτι.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι... χάλασε το κουμπάκι  ;D

 

Η τιμή της είναι ακριβώς στο ποσό πού συζητάμε  ;D

 

Πάω για καινούργιο λάπτοπ τα έπαιξε,ότι θέλει κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου