Προς το περιεχόμενο

Photos-instuments by Maria and me.


thanasis b

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσπαθώ να το ανοίξω (από Ubuntu) και κολλάει. Λογικά κάτι στο σύστημά μου φταίει.

Αν το ξανανεβάσετε δοκίμασε κ άλλο χώρο πχ youtube κτλ.

 

Δεν ξερω γιατι αλλα στο youtube κατι γινοταν και δεν το ανεβαζε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Πολύ ωραίο μουσικό θέμα και πολύ ωραίες φωτογραφίες ;)

Θα συμφωνήσω με τον ωντιοκώστα ότι η ηλ. κιθάρα είναι "ξένο σώμα" στο κομμάτι, και ότι κι εμένα με χάλασε όταν την άκουσα. Με έβγαλε από την ήρεμη ατμόσφαιρα του κομματιού.

 

ΥΓ: δώσε μας μερικές πληροφορίες και για τη μηχανή με την οποία τραβήχτηκαν οι photos (σώμα & φακός)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Λοιπόν,

 

Πολύ ωραία δουλειά γενικά. Και το βίντεο, και το θεματάκι, και το παίξιμο του πιάνου, βιμπράφωνου, βιολοντσέλλου, και της Μαρίας. (ξέχασα κανέναν; ;D)

 

Εγώ, με τη σειρά μου θα αποτολμήσω να πώ, ότι αν είχε πολυ πιο καφρίλα, με μπάσσο, ντράμς, πύχτρα στη παραμόρφωση, κλπ, σε εκείνο το σημείο, το κομμάτι θα ισορροπούσε καλύτερα. τώρα ακούγετε... "ημιτελές".

 

(Και ναι πεντατονικές...; ουχ...)

 

Το πιάνο μου ακούγεται άρυθμο κάποιες φορές, πάντως.

 

Γενικά, πάντως, πολύ ωραία δουλειά, μπράβο σας και στους δύο (άντε βρε Θανάση, να σε πω και σένα μπράβο...)

 

(και ελπίζω να μη σε πειράζει η πλάκίτσα που κάνω. Δε σε ξέρω όπως ο Κώστας... απλά είπα να πάρω λιγουλάκι μέρος)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Συμφωνώ κι εγω στα εξης : Το πιανο ακούγεται λίγο άρυθμο σε καποια σημεία , αλλα δεν είνα τόσο κακο , ισα-ισα , νομίζω το κάνει να ακούγεται πιο "ευθραυστό" το μουσικό θέμα . Επίσης , η κιθάρα ... χμμμ ... Θα μου ακουγόταν πολύ καλύτερα αν έπαιζε κατι πιο ατμοσφαιρικό , μεσα στο κλίμα του κομματιού . Επίσης , ισως το τσέλο θα ήταν καλύτερα να έμπαινε αργότερα (ΑΜΕΣΩΣ πρίν την ηλεκτρική) . Λέω τωρα εγω ...  ;)

He,that he knows the much and his mind downloads..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ όμορφη γεμάτη συναισθηματα η φωτογραφικη δουλεια. Αλλα όσο χρονο και μερακι και γνωση χρειαστηκε για να δημιουργηθει..αλλο τοσο..ΔΕΝ χρειαστηκε για να επενδυθει μουσικώς. Το θέμα είναι εκτος περιβαλλοντος και οπτικου και μουσικου.

 

Καλη συνεχεια και χρονια πολλα .

 

Με εκτιμηση.Μια προσωπικη αποψη ηταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν,

 

Πολύ ωραία δουλειά γενικά. Και το βίντεο, και το θεματάκι, και το παίξιμο του πιάνου, βιμπράφωνου, βιολοντσέλλου, και της Μαρίας. (ξέχασα κανέναν; ;D)

 

Εγώ, με τη σειρά μου θα αποτολμήσω να πώ, ότι αν είχε πολυ πιο καφρίλα, με μπάσσο, ντράμς, πύχτρα στη παραμόρφωση, κλπ, σε εκείνο το σημείο, το κομμάτι θα ισορροπούσε καλύτερα. τώρα ακούγετε... "ημιτελές".

 

(Και ναι πεντατονικές...; ουχ...)

 

Το πιάνο μου ακούγεται άρυθμο κάποιες φορές, πάντως.

 

Γενικά, πάντως, πολύ ωραία δουλειά, μπράβο σας και στους δύο (άντε βρε Θανάση, να σε πω και σένα μπράβο...)

 

(και ελπίζω να μη σε πειράζει η πλάκίτσα που κάνω. Δε σε ξέρω όπως ο Κώστας... απλά είπα να πάρω λιγουλάκι μέρος)

 

Το ολο θεμα ειναι με την πρωτη γραμμενο δεν εγινε καμια επεξεργασια ουτε προσπαθεια για βελτιωσης καθως ηταν 4 το πρωι και 10 επρεπε να παραδωσει την εργασια της στην σχολη.

 

Ειναι οντως αρυθμο το πιανο καπου και ισως εχει και αλλα λαθη που δεν τα ειπατε αλλα ειναι απλα μια ιδεα που αποτυπωθηκε και οχι μια οργανωμενη δουλεια.

 

 

Συμφωνώ κι εγω στα εξης : Το πιανο ακούγεται λίγο άρυθμο σε καποια σημεία , αλλα δεν είνα τόσο κακο , ισα-ισα , νομίζω το κάνει να ακούγεται πιο "ευθραυστό" το μουσικό θέμα . Επίσης , η κιθάρα ... χμμμ ... Θα μου ακουγόταν πολύ καλύτερα αν έπαιζε κατι πιο ατμοσφαιρικό , μεσα στο κλίμα του κομματιού . Επίσης , ισως το τσέλο θα ήταν καλύτερα να έμπαινε αργότερα (ΑΜΕΣΩΣ πρίν την ηλεκτρική) . Λέω τωρα εγω ...  ;)

 

 

 

Να πω οτι η εγγραφη εγινε με μικροφωνο απο σετ ακουστικων (ναι αυτα που τα φορας και νομιζεις οτι εισαι πιλοτοτος!) και ειχα καποια προβληματα ειδικα στα γκαζια. Οταν το εβαζα μακρια ακουγοταν λες και ειναι απο πηγαδι ο ηχος και οταν το εβαζα κοντα παραμοργωνε και τζιτζικιαζιε οπως και εγινε! Συμφωνω για το πιο ατμοσφαιρικο απλα η ιδια ηθελε κατι ανατρεπτικο για να δηλωσει την ηλεκτρικη κιθαρα και εμενα. Προφανος αμα επαιζε κανα παιχτουρι ακομα και την πετατονικη καλυτερα θα ακουγοταν!

 

Πολύ όμορφη γεμάτη συναισθηματα η φωτογραφικη δουλεια. Αλλα όσο χρονο και μερακι και γνωση χρειαστηκε για να δημιουργηθει..αλλο τοσο..ΔΕΝ χρειαστηκε για να επενδυθει μουσικώς. Το θέμα είναι εκτος περιβαλλοντος και οπτικου και μουσικου.

 

Καλη συνεχεια και χρονια πολλα .

 

Με εκτιμηση.Μια προσωπικη αποψη ηταν.

 

Θα διαφωνησω μαζι σου εγω το βρισκω απολυτα δεμενο το οπτικο

με το ακουστικο. Εννοεις οτι θα ηθελες να βλεπεις πχ τοπια η κατι αλλο?

 

 

 

Σας ευχαριστω ολους για τις αποψεις σας και εννοειτε οτι και η πλακα ειναι μεσα!!

 

Για λεπτομερειες για την φωτογραφικη θα μπει η Μαρια να σας πει μεχρι το απογευματακι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχας οι φωτογραφίες ήταν πολυ όμορφες...

 

η συνθεση, χωρίς να είναι κατι το ιδιαίτερο, ήταν αυτό ακριβώς που χρειαζόταν...

 

σαν σύνολο ήταν ένα ενδιαφέρον αποτέλεσμα....

αλλά κάποιος δεν ήθελε να είναι ΄τοσο ενδιαφέρον... και έπαιξε ηλεκτρική κιθάρα... :P

 

ήσουν υπερβολικός...χωρίς παρεξήγηση...

 

βέβαια ίσως αυτό να δείχνει κάτι για την σχέση σου με την Μαρία...

η μαρία δειχνει σα να είναι ένα γλυκό αθώο και ρομαντικό κοριτσάκι...κι εσυ ένας κάφρος που της κάνεις άγριο και αχαλίνωτο σεξ... τα αντίθετ έλκονται... και περνάνε και καλά!!!! :P

 

keep up the good work

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μαν μαζεψε λιγο το ποστ σου αν μπορεις γιατι εχει και η μαρια account.. ;)!

 

Επισης πριν πειτε οτι ειναι αισχος η κιθαρα διαβαστε λιγο τι γραφω.. γιατι αν ειχε γλυκο και ωραιο ηχο ισως ισως λεω να το ζυγιζατε αλλιως . Θα μου πειτε οτι ''οτι ακουμε κρινουμε'' οκ δεκτο απλα μην ειστε τοσο αφοριστικοι!

 

Καποιοι προτειναν διαφορα αυτο ειναι το καλυτερο

 

Ευχαριστω και παλι! :)

 

 

(το παραξενο ειναι οτι εμενα ακομα και ετσι μου αρεσει πολυ!!χεχε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαρία:

Μου άρεσαν πολύ όσα διάβασα εδώ για το βίντεό μου! Αναλαμβάνω την ευθύνη για την απότομη και αταίριαστη είσοδο της ηλεκτρικής του Θανάση γιατί όπως ανέφερε κι αυτός στην απολογία του ήθελα να φαίνεται (ακουστικά) έντονα και ξεκάθαρα το μουσικό όργανο.

Θα μπορούσα να  παίξω εγώ τα δικά μου τα γλυκά και ρομαντικά (!!) αλλά επειδή προοριζόταν για μάθημα φωτογραφίας κ όχι μουσικής (κ θέλοντας να αφήσω κ το ταλέντο του Θανάση να ξεδιπλωθεί και να αναδειχτεί..!!!), στο θέμα της σύνθεσης του κομματιού άφησα απ' έκω κάποια ζητήματα όπως αυτά που συζητάτε εσείς εδώ (αρμονία σύνθεσης, έντασης, ρθυμό, στύλ παιξίματος κτλ). Σίγουρα αν δείχναμε το βίντεο σε φορουμ φωτογραφίας, ίσως για τη μουσική να λέγανε ουάου και να έβρισκαν πολλές φωτογραφικές ατέλεις. Έτσι νομίζω πάνε αυτά.

Ελπίζω να έχουμε την ευκαιρία σύντομα να ανεβάσουμε εδώ καθαρά μουσικές δουλειές μας κ να ακούσουμε πολλά σχόλια! (Ελπίζω δλδ επιτέλους να βρούμε ένα σημείο επαφής στα μουσικά μας γούστα γιατί υπάρχει τεράστειο χάσμα παρ' όλο που η επιθυμία για δημιουργία είναι η ίδια ακριβώς!)

:P :)

 

Υ.Γ. Ωραίο το πρόσφατο σχόλιο για το ότι φαίνεται η σχέση που έχουμε μέσα από το βίντεο! κ πολλά άλλα σχόλια γενικά με εντυπωσίασαν!

Αυτά προς το παρόν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθώ να το ανοίξω (από Ubuntu) και κολλάει. Λογικά κάτι στο σύστημά μου φταίει.

Αν το ξανανεβάσετε δοκίμασε κ άλλο χώρο πχ youtube κτλ.

 

Ok μόλις κατάφερα να το δω (από windows αυτή τη φορά)

Εμένα το μουσικό μου άρεσε και το πως έδενε με το κιθαριστικό. Δε μου φάνηκε και τόσο κάφρικο συγκριτικά το αποτέλεσμα.

Το μόνο που παρατήρησα στο 1ο άκουσμα ήταν αυτό το μεταλόφωνο (ή όπως το λένε) δε μπήκε καλά στα ρυθμικά στην αρχή με αποτέλεσμα να νιωθω να κρεμάει λίγο σε σημεία.

 

Εν τω μεταξύ σαν σχόλια για τις φωτογραφίες τι σου είπαν; Μερικές μου άρεσαν αρκετά κυρίως μια όπου φαίνονται πληκτρα πιάνου με έντονο φλουτάρισμα από γύρω και μια με χορδές βιολιού που φαίνεται έντονα η κίνηση, αλλά κατα τ' άλλα συμπαθείς γενικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου