Προς το περιεχόμενο

Digitech RP500-1000 - GSP1101


ignantios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 689
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

πωπω πολυ ωραιο κολπο αυτο.... η 500αρα αυτο δεν το κανει ?

 

Αυτο που αναφερω εχει να κανει με την ενεργοποιηση η οχι των προσωμιωσεων ενισχυτων και καμπινων στα διαφορα preset που φτιαχνεις και αυτο υπαρχει και στην rp500....ο ignantios δεν αναφερεται απ'οτι καταλαβα σε αυτο αλλα σε διαφορετικες συνδεσμολογιες που προσφερει η rp1000 και που δεν προσφερει η rp500 οπως π.χ 4 cables....εκει οντως υπαρχει διαφορα μιας και η rp1000 εχει πολλες δυνατοτητες συνδεσης με οτιδηποτε.

Εγω παντως την παιζω καρφι στο input του ενισχυτη και ειμαι κομπλε ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εγω παντως την παιζω καρφι στο input του ενισχυτη και ειμαι κομπλε ;)

 

και εγω

και νομιζω κανεις δεν θα εχει προβλημα εφ'οσων εχει ενα αξιοπρεπες καθαρο ο ενισχυτης του

 

τελικα την εγγυηση την ενεργοποιησα ηλεκτρονικα !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη αλλά το κουμπί Bypass το βλέπω μόνο στην 500άρα, στην 1000άρα πως γίνετε το Bypass Mode?

Ξαναπατας το κουμπι της μπανκ που εισαι ηδη. Αν το κρατησεις πατημενο για 2-3 δευτερολεπτα ανοιγεις το κουρδιστηρι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Την "Pitch Shift" λειτουργία του RP500 την δοκίμασε κανείς; Εντυπώσεις;

Μπορώ να την χρησιμοποιώ για να "ρίχνω" κατά 2-3 ημιτόνια τα κουρδίσματά μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι όπως το εννοεις όχι.Ειναι μονοφωνικα και πέρα τουτο αν πας με shifting με 100% mix για να ρίξεις κουρδισμα έστω και μονοφωνικο δεν είναι καλό.Ενα πεταλάκι το morfeus υποτίθεται το κάνει αυτο.Δεν το ξέρω το πετάλι,το διάβασα σε ένα αλλο πρόσφατο θέμα.Πάντως φαίνεται να κάνει ακριβως αυτη τη δουλεια που θες.

 

Υ.Γ.Ρε παιδια όλα καλα με το rp αλλα παντου το ακουω σε μεταλ.Σε πιο soft καταστάσεις πως είναι(mild overdrive κτλ.).Σκέτες οι εξομοιωσεις πεταλιων πως είναι?Με ενα classic 30 πολλες φορές δεν θες τπτ άλλο απο ενα screamer....

never compromise tone for features....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Υ.Γ.Ρε παιδια όλα καλα με το rp αλλα παντου το ακουω σε μεταλ.Σε πιο soft καταστάσεις πως είναι(mild overdrive κτλ.).Σκέτες οι εξομοιωσεις πεταλιων πως είναι?Με ενα classic 30 πολλες φορές δεν θες τπτ άλλο απο ενα screamer....

 

 

μια χαρα ειναι και στα soft.......μια χαρα......

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή με ενδιαφέρει η αγορά της digitech rp500 θέλω να ρωτήσω κάποια πράγματά

α) οι προσομοιώσεις  των wah τι λένε ?

β)Οι προσομοιώσεις των distortion - overdrive πεταλιών ?

γ)Οi Marsall JCM 800 - 900 - 2000 ?

δ)τι στο καλό είναι το YaYa και το SynthTalk ?

 

Schecter Damien Special FR

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ακόμα δεν την πήρα... αλλά που θα μου πάει. Τη ψήνω, τη ψήνω.

δ)τι στο καλό είναι το YaYa και το SynthTalk ?

Το ΥΑΥΑ είναι ένα εναλακτικό (αστείο θα έλεγα) wah που πολύ πλά αντί για wah κάνει YAYA ;D

Tο synthTalk είναι κάτι σαν το talkbox, δηλαδή ένας synthy ήχος που διαμορφώνεται με βάση τη μελωδία που παίζεις και εν τέλη ακούγεται σαν talk box.

Επειδή με ενδιαφέρει η αγορά της digitech rp500 θέλω να ρωτήσω κάποια πράγματά

α) οι προσομοιώσεις  των wah τι λένε ?

β)Οι προσομοιώσεις των distortion - overdrive πεταλιών ?

γ)Οi Marsall JCM 800 - 900 - 2000 ?

Αυτά θα στα πει καλύτερα ο Ignantios, εγώ θα σου πω απλά οτι την άκουσα απ'το τηλέφωνο, ναι ναι απ'το τηλέφωνο (ακόμα δεν την έφερε ο αντιπρώσοπος στο νησί) και μου έπεσε η μασέλα στο πάτωμα.

 

εντιτ: Τις υπόλοιπες 11 σελίδες τις διάβασες? ;D

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου