Προς το περιεχόμενο

Digitech RP500-1000 - GSP1101


Προτεινόμενες αναρτήσεις

πως ακουγεται σε σενα? ειναι καθολου καλος? σε μενα παντως ειναι ολα τα λεφτα...............και ο καθαρος και ο βρωμικος ,βεβαια παιζω σε full λαμπα μην το ξεχναμε

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 689
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

βεβαια παιζω σε full λαμπα μην το ξεχναμε

 

εκει να τον πληγωσεις τον αλλον... κακε !!! :'( :'( :'(

 

ειναι πολυ ωραιος ηχος πριμος και σολιστικος στον δικο μου ΤΡΑΝΤΖΙΣΤΟΡΑΤΟ ενυσχητη !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σας δωκω κι εγω καινουργιες ρυθμισεις...

 

Μαγνητης:seymour duncan ΤΒ-5

 

Gain:70

Bass:80

Middle:50

Treble:50

 

ΚΑΝΕΝΑ ΕΦΦΕ ΚΑΝΕΝΑ EQ ΚΑΝΕΝΑ Νoise Gate

 

Ο τρανζιστορατος τελικος μου εχει και presence+resonance

 

PR:1,5 ωρα

RES:10,5 ωρες

 

Για ηχο με πολλα ωραια μεσσαια,χωρις τζιτζικια και πολυ παραμορφωση...σε στυλ Symphony X...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Μαγνητης:seymour duncan ΤΒ-5

ειναι καλος αυτος? γιατι ψαχνω για μαγνητη φιλε μου!

 

Gain:70

Bass:80

Middle:50

Treble:50

 

ΚΑΝΕΝΑ ΕΦΦΕ ΚΑΝΕΝΑ EQ ΚΑΝΕΝΑ Νoise Gate

 

Ο τρανζιστορατος τελικος μου εχει και presence+resonance

 

PR:1,5 ωρα

RES:10,5 ωρες

 

Για ηχο με πολλα ωραια μεσσαια,χωρις τζιτζικια και πολυ παραμορφωση...σε στυλ Symphony X...

δεν ανεφερες ποιον ενισχυτη χρησιμοποιεις ;D ;D

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι καλος αυτος? γιατι ψαχνω για μαγνητη φιλε μου!δεν ανεφερες ποιον ενισχυτη χρησιμοποιεις ;D ;D

 

Καλουτσικος ειναι...

Peavey 5150 παντα...

 

 

Α...

χρησιμοποιω και μια 2χ12 με V30...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά πάντως παίζει δραματικό ρόλο ο ενισχυτης με τον οποίο την δουλεύεις.

 

εμένα ο δικός μου έχει επιλογή pentode/triode και έτσι αφού τον λειτουργώ σε triode και εφτιαξα τους ήχους μου, όταν το γυρισα σε pentode μια φορά, οι ήχοι ακουγόταν τζιτζίκια!

 

ο 5150 είναι κι εμένα ο αγαπημένος μου για high gain!

δοκίμασέ τον και με ένα 808 μπροστά με πολύ ψηλά το tone, drive κάπου 9 με 11 ώρα, και volume τερμα

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια μια ερωτηση σχετικα με μια ρυθμηση... γενικα βγαζω το γκειν που θελω , δηλαδη η παραμορφωση με την εννοια του distorted σηματος ειναι οσο χρειαζομαι... το θεμα ειναι οτι δεν ξερω τι ρυθμηση πρεπει να πειραξω ωστε να εχει και ογκο ο ηχος , δηλαδη να ``γεμιζει`` το ηχειο του ενυσχητη... χρησιμοποιω απο ολα και χαιτ γκειν ενυσχητες και πεταλακια ταυτοχρονα... τι αλλο να θελει ?

 

μηπως τιποτε περιεργες ρυθμησεις του eq ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σιγουρα πρεπει να παιξεις με τα μπασσα...επισης το reverb βοηθαει να δωσει μια ψευδαισθηση πιο γεματου ηχου...επισης καλο θα ηταν και η κιθαρα σου να ηταν φιλικη στα μπασσα...μαονι πχ σετ-νεκ etc...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια μια ερωτηση σχετικα με μια ρυθμηση... γενικα βγαζω το γκειν που θελω , δηλαδη η παραμορφωση με την εννοια του distorted σηματος ειναι οσο χρειαζομαι... το θεμα ειναι οτι δεν ξερω τι ρυθμηση πρεπει να πειραξω ωστε να εχει και ογκο ο ηχος , δηλαδη να ``γεμιζει`` το ηχειο του ενυσχητη... χρησιμοποιω απο ολα και χαιτ γκειν ενυσχητες και πεταλακια ταυτοχρονα... τι αλλο να θελει ?

 

μηπως τιποτε περιεργες ρυθμησεις του eq ?

 

Θυμισε μας υπολοιπο εξοπλισμο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου