Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για Pedal Tuner!


wolvie

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μοδα ειναι,θα περασει και αυτη.... ;D

 

Μάλιστα, δλδ δεν είναι κάτι που πέρνει τα παιδιά από το σχολείο ή ετοιμάζει καφε πριν σηκωθώ ε?

Έχω απορία γιατί ακούγεται πιασάρικο ... "True Bypass"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από site

 

"There are three types of bypass in guitar pedals:

 

    * Non-Bypass – This will result in the pedal sucking out a substantial bit of your tone and brightness.

    * True Bypass – This will result in no tone loss because the design allows for the signal to avoid the pedal’s circuitry when not in use.

    * Buffered Bypass – This bypass design closely follows that of a non-bypass, but solves the problems associated with it by placing a high output impedance buffer at the start and end of the pedal. This usually solves the problem because guitars commonly have a low impedance"

 

 

Προσωπικά έχω το pitchblack και είμαι μια χαρά ικανοποιημένος

www.myspace.com/pogr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερω οτι το θεμα με τα true bypass, εχει συζητηθει  εκτενως! αλλα η δικη μου γνωμη παραμενει οτι εαν εχεις 2-3 πεταλια που "ρουφανε" σημα , ειδικα αν παραμενουν την περισσοτερη ωρα κλειστα(eg.tuners,phasers,wha,tremolos etc) σου κανουνε το σημα μ@@νι!  Αν εχεις και δυο μετρια καλωδια χεστα . Ολα αυτα δουλευουν συσωρευτικα!

Τωρα αν εχεις ενα tuner μονο που δεν ειναι true bypass, δεν τρεχει και τιποτα!  Αλλα οταν καθε φορα που αγοραζεις ενα πεταλι λες "μοδα ειναι θα περασει" τοτε καποια στιγμη  οταν θα βαλεις "καρφι" την ακριβη(ενδεχομενως) κιθαρα σου, στον ακριβο(ενδεχομενως) ενισχυτη, καταλαβαινεις τι εχανες τοσο καιρο!  Anyway αποψεις ειναι αυτες  δεν θα σκασουμε κι'ολας! :D  Να περναμε καλα  και να τα κουβεντιαζουμε! :)

Μην παιζεις πιο γρηγορα απ`οσο σκεφτεσαι!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Koρυφαίο αλλά μόνο αν χρειάζεσαι τις δυνατότητές του... κι αυτό ειναι φτηνότερο και καλύτερο (τεχνολογικά και σε ενδείξεις): http://www.turbo-tuner.com/

 

 

Αν θες να πειραματιστείς: http://www.noiz.gr/index.php?topic=173834.msg401080#msg401080

 

σου κανουνε το σημα μ@@νι!

 

Μαόνι?  ;D

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Koρυφαίο αλλά μόνο αν χρειάζεσαι τις δυνατότητές του... κι αυτό ειναι φτηνότερο και καλύτερο (τεχνολογικά και σε ενδείξεις): http://www.turbo-tuner.com/

 

+1

 

με πρόλαβες :)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου