Προς το περιεχόμενο

Vintage 80's Super Strats Teaser Thread ;)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξερω αδερφε Αngelo αλλα δειχνει πολυ πιο ακριβη απο την δικη σου..Aπ'οτι φαινεται ηταν Custom one of a kind της Ibby.

Η γνωμη μου απλα.

 

To θεμα grail SStrat ειναι μεγαλο αλλα η αληθεια ειναι οτι αντικειμενικα η Grail SS ειναι αυτη που κραταει εδω ο Eddie.

3.5K$ πωληθηκε μια πριν κανα 6μηνο.

Ποτε δεν εχω δει να πεφτουν κατω απο 2.5K$

 

Κramer Baretta '83 αλλωστε αυτο ειναι κ το ψευδωνυμο της,Grail'retta) :)

 

 

 

80_paul-unkert-12.jpg

 

 

 

 

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 180
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Νομιζω οτι ο Jfrog ειναι αντιγραφεας. Η κιθαρα στη φωτο ειναι ESP made.

Oxι Κωστη,J.Frog ειναι.

Τα δικαιωματα τα εχει τωρα ο Ed Roman.

 

Eφτιαξε κ η ESP μετα καποιες αλλα η οριτζιναλ ηταν J.Frog

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα έπρεπε να είχε ήδη ο vthomas βάλει μερικές φωτό, γιατί μόλις την πήρε στα χέρια του, αλλά μιας και κοίταγα το thread ... :]

 

 

 

Φίλος, ίσε κε πολή μαρτηριάρυς.... ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αδερφε Αngelo αλλα δειχνει πολυ πιο ακριβη απο την δικη σου..Aπ'οτι φαινεται ηταν Custom one of a kind της Ibby.

Η γνωμη μου απλα.

 

Δε θα διαφωνήσω μαζί σου, πιθανώς να ήταν κιόλας πιο ακριβή αρχικά, σαν custom παραγγελία ( αν και οι RBM κάνανε τότε 700 χιλιάρικα ! ). Όπως ξέρεις όμως, οι τιμές οργάνων που δεν βγαίνουν πλέον are driven by .. buyer interest.

 

Όποιος ψάχνει για μια RBM, δεν θα αγόραζε κάποια που αν και custom order και μοιάζει με RBM ... δεν είναι η RΒΜ2ΝΤ, δεν είναι αυτή που είχε ο Reb στο live ρε παιδί μου. Καμμία μεταπωλητική αξία.

 

Και αυτό αντανακλάται απόλυτα στις τιμές της μίας, και της άλλης  ;)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αυτό αντανακλάται απόλυτα στις τιμές της μίας, και της άλλης  ;)

 

Εδω θα διαφωνησω,η αγορα στην Αμερικη αυτη την στιγμη ειναι πολυ πεσμενη,εαν αυτος πηρε 1500$ για την one of a kind(με χαρτια κτλ) νομιζω οτι ενα μοντελο σαν το δικο σου θα εφτανε πολυ λιγοτερα..Η γνωμη μου  :)

 

H αγοραπωλησια που σου αναφερω εγινε Αμερικη οχι Ελλαδα η Ευρωπη γενικοτερα.

 

Εχεις καποιο προσφατο λινκ που να φανερωνει πως μια RBM σαν την δικη σου πωληθηκε ας πουμε 2000$?

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωπω ρε Κώστα, τί κόλλημα είναι αυτό ... ρε αδερφέ, εγώ έχω την κιθάρα μου, ξέρω τί είναι κι αν αξίζει τα λεφτά της, και έχω το μυαλό μου ήσυχο. Εσύ συγκρίνεις απλώς 2 φωτογραφίες ...  ( Μια photo ανέβασα, επιτέλους ! ;D )

 

Όσο για links και μάτζαλα ... Google it yourself dude ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωπω ρε Κώστα, τί κόλλημα είναι αυτό ... ρε αδερφέ, εγώ έχω την κιθάρα μου, ξέρω τί είναι κι αν αξίζει τα λεφτά της, και έχω το μυαλό μου ήσυχο. Εσύ συγκρίνεις απλώς 2 φωτογραφίες ...  ( Μια photo ανέβασα, επιτέλους ! ;D )

 

Όσο για links και μάτζαλα ... Google it yourself dude ...

Κουβεντα κανουμε αδερφε,μην αρπαζεσαι  :)

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κωστή, εγώ μια χαρά χαλαρός ήμουν, δεν ζήτησα την απόδειξη απο την πώληση της φωτογραφίας σου.

 

Όταν οι καιροί είναι δύσκολοι, κι έχεις συλλεκτικές κιθάρες, απλώς δεν τις πουλάς. Μια RBM πουλιέται στο eBay μια φορά στα 3 χρόνια, και οι τιμές τους είναι αυτές που σου έγραψα. Προφανώς ο λόγος μου δε σου φτάνει, αλλά εγώ δεν έχω ρε φίλε κάψα να αποδείξω πόσο κάνει η κιθάρα μου, ξέρω πόσο κάνει γιατί την έψαχνα 4 χρόνια.

Επίσης, ένα maple quilt top .. δεν είναι χρυσός. Οποιοσδήποτε μπορεί να μπεί σε ένα μαγαζί της Ibanez, Fender, στου κυρ-Roger στη γωνία, whatever, και να παραγγείλει οτιδήποτε του έρθει στο μυαλό. Δεν μπαίνω στη διαδικασία να κριτικάρω μια κιθάρα απο φωτογραφία

 

Τέλος, η αμερική δεν είναι όλος ο κόσμος. Οι τιμές τους δεν είναι τιμές μας, και το αντίστροφο. Το eBay έχει άπειρα υπο-eBays, και τα καλύτερα όργανα δεν είναι πάντα απαραίτητα στην Αμερική. Αν χτές πουλιόταν μια παλιά Les Paul για 200$ στην Αμερική, πάει να πεί ότι όλοι όσοι έχουμε μια L.P. 20-ετίας, μόλις χάσαμε τα λεφτά μας;;;

 

Απο την αρχή λοιπόν σου λέω το ίδιο πράγμα. Το πόσα θα έδινε κάποιος στον κόσμο για μια κιθάρα, δεν είναι ανάλογο πάντα της απόλυτα αντικειμενικής αξίας της. Το ότι ένα όργανο μπορεί να είναι όντως μόναδικό στον κόσμο, δε σημαίνει ότι υπάρχει κάποιος που θέλει να το αγοράσει δίνοντας σοβαρά λεφτά.

 

Κι όλα αυτά, γιατι κάποιος, κάπου, πούλησε μια κιθάρα την οποία είδες μόνο σε φωτογραφία, και έτυχε να μοιάζει με RBM ... δεν ξέρεις τη μια, δεν ξέρεις και την άλλη, παρόλα αυτά έχεις άποψη απο 2 φωτογραφίες, γιατί ο καημένος ο Reb προτίμησε το flamed Koa απο quilt Maple ...

 

Αυτή είναι η άποψή μου, δεν έχω καμμία όρεξη πλέον να συνεχίσω αυτή τη "συζήτηση", να 'σαί καλά. 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου