Προς το περιεχόμενο

Vintage 80's Super Strats Teaser Thread ;)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 180
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Reb Beach.. :)

 

Βεβαια εχουν γυρω στο 1500αρι $ περιπου,τοσο τουλαχιστον εδωσε μια ενας συμφορουμιτης απο εξωτερικο.Οποτε γιατι θυσιασες 2 ακριβες κιθαρες? :o

 

ΥΓ Η Red Swan ειναι αφασια,την θυμαμαι στο ebay

Δεν πρεπει να υπαρχει τπτ στοκ επανω της :D(Gold hardware,EMGs,wrong tuners,wrong neckplate,ενα καρο τσαμπουκαδες κτλ)

Δειχνει ωραια βεβαια,ασε που δεν σε νοιαζει εαν την χτυπησεις καπου σε κανα λαιβ  :)

 

Κατσε να βαλω κ μια Rich ST3 '87 που φερνω για ενα φιλο θα ειναι εδω σε καμια δεκαρια μερες.

 

Dan Lawrence το graphic ε..Desert Sky

 

Clean_Body_01-1.jpg

 

Clean_Front_02.jpg

 

Clean_Headstock_01.jpg

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον πήρε κάποια απο τις φτηνές RBM ο φίλος σου ... η 2ΝΤ είναι μια υπερσπάνια κιθάρα, με τελείως διαφορετικά ξύλα και specs απο τις υπόλοιπες RBM.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον πήρε κάποια απο τις φτηνές RBM ο φίλος σου ... η 2ΝΤ είναι μια υπερσπάνια κιθάρα, με τελείως διαφορετικά ξύλα και specs απο τις υπόλοιπες RBM.

 

Ναι ισως.

Θα βρω φωτο της απο την αγγελια να σου βαλω.

 

Βασικα ο φιλος μου την πουλησε τοσο(1500$),δεν γνωριζω αυτον που την αγορασε  :)

Οι φθηνες RBM εχουν 500$ ρε'συ..δεν μιλαω γι'αυτες..

 

 

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tην βρηκα..Custom ordered RBM quilted maple top..single hum,exotic wood fretboard with ping pong inlays(!!)Kahler trem..δεν ξερω εαν αρεσει η οχι αλλα σιγουρα δεν μοιαζει για φθηνη..απο ξυλα σκιζει παντως . :) 1500$ την εδωσε..

 

Αυτοι οι Αμερικανοι εχουν προσβαση σε οργανα που ουτε μπορουμε να φανταστουμε..

 

IMG_0088.jpg

 

body2.jpg

 

 

 

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οοοοκ ... δεν μιλάμε για αυθεντική RBM, παραλίγο να μου ασπρίσεις 3 τούφες απ'τα μαλλιά μου ! :D

 

( Πληροφοριακά μόνο, η RBM2NT είναι quilted Koa πάνω σε mahogany σώμα, brazilian rosewood (pau ferro) λαιμός, και EMGs. Οι πραγματικές RBM2NT αριθμούν λιγότερα απο 1000 κομμάτια, τα πρώτα υπογραμμένα απο το Reb. Κοστίζουν αυτές τις μέρες γύρω στα 3300$ ή περίπου 2800Eu αν βρείς κάποια στην Ευρώπη.

 

Νομίζω ότι αυτές και οι Valley Arts Custom Pro [ Lukather ] είναι τα δύο holy grails των superstrats, αλλά δε βλέπω να μου την πουλάει ο Βασίλης ειδικά τώρα που θα έχει λυσσάξει απο τη ζήλεια !!! χαχαχαχαχαααα )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gljf1.jpg

 

Ρε παιδιά ο J Frog είναι κατασκευαστής;

Θυμάμαι του Lynch την κιθάρα και όταν έψαξα πληροφορίες, όλο τον Ed Roman μου έβγαζε…

 

...When i got the music i gotta place to go...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου