Προς το περιεχόμενο

Vintage 80's Super Strats Teaser Thread ;)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά, μιας και είδαμε Vandenbergs ...

 

MAEGuitars_Vandenberg_Quit_Top.jpg

 

... δεν ξέρω τί να πώ μπροστά σε αυτή την κιθάρα ... σε quilt top είναι απλώς ... άλλο  :D

 

Βρήκα τη φωτό μετά απο αρκετή ώρα σε ένα site maeguitars.com  http://www.maeguitars.com/pop_peavey.htm που είναι η σελίδα που δείχνει .. αυτές που έχει πουλήσει ήδη ...  :-X ... καταραμένος να είναι ο Bjorn (Sweden) !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 180
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ρε παιδιά, μιας και είδαμε Vandenbergs ...

 

MAEGuitars_Vandenberg_Quit_Top.jpg

 

... δεν ξέρω τί να πώ μπροστά σε αυτή την κιθάρα ... σε quilt top είναι απλώς ... άλλο  :D

 

Βρήκα τη φωτό μετά απο αρκετή ώρα σε ένα site maeguitars.com  http://www.maeguitars.com/pop_peavey.htm που είναι η σελίδα που δείχνει .. αυτές που έχει πουλήσει ήδη ...  :-X ... καταραμένος να είναι ο Bjorn (Sweden) !!!

 

Ω ρε μαγκα! Τι κουκλι ειναι αυτο??? Δεν εχω ξαναδει μη solid colour vandy... :o

Sickly-sweet, pink, and not for everybody

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες πολυ ωραιο θεμα, να προσθεσω και εγω με την σειρα μου το λιθαρακι μου αν και ειναι παρτκαστερ δικης μου κατασκευης, με βοηθεια απο τον κουρμπη σε διαφορα πραγματα, σας παρουσιαζω την δικη μου σκοπια για τα 80'ς.... εκει που ο vai συναντα τον EVH....

 

την αποκαλω τυρμπο-φρανκενστρατ γιατι με τους μαγνητες και τα ηλεκτρολογικα που εχει απλα δεν σταματαει το γκαζι της....07022010227.jpg

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Stinky φίλε, πέρισυ που έψαχνα για vandie άφησα μια τέτοια να φύγει γιατί και καλά είχα "limit up" 1000Eu ... και πουλήθηκε τελικά ... 1050-κάτι ... κλαίω ακόμα, θα ήταν το καλύτερο ενθύμιο της οικονομικής κρίσης :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες πολυ ωραιο θεμα, να προσθεσω και εγω με την σειρα μου το λιθαρακι μου αν και ειναι παρτκαστερ δικης μου κατασκευης, με βοηθεια απο τον κουρμπη σε διαφορα πραγματα, σας παρουσιαζω την δικη μου σκοπια για τα 80'ς.... εκει που ο vai συναντα τον EVH....

 

την αποκαλω τυρμπο-φρανκενστρατ γιατι με τους μαγνητες και τα ηλεκτρολογικα που εχει απλα δεν σταματαει το γκαζι της..

 

Απο τί προήλθε Valter ? Βλέπω japan strat απο κάτω, και dimarzios ? To FR ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν εχει japan strat εχει αμερικανικο μπρατσο, σωμα 2 κομματια swamp ash

FR  ειναι Gotoh που βγαζει ματια, (για μενα πολυ καλητερο απο το οριτζιναλ)

μαγνητες εχει evo2 -fast track - fred με 500αρια ποτς , ena 1000ari πυκνωτη και ενα on/0ff switch για να σπλιταρουν οι διπλοι σε μονους. το tone einai push/pull και οταν ειναι πανω μιχαρει τον bridge με τον neck..... πως σου φαινεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια παρακολουθω το θεμα με μεγαλο ενδιαφερον μιας και γουσταρω πολυ τη μουσικη αυτης της περιοδου. Αν και παιζω διαφορετικη μουσικη, το metal οπως το γνωρισαμε μεσα απο τα 80'ς, θα ειναι παντοτε μια απο τις μεγαλες μου αγαπες.

 

Ειμαι κατοχος μιας superstrat, οχι κατι εξεζητημενο, (esp m-2 deluxe/custom) και με την πρωτη ευκαιρια θα ποσταρω φοτο.

 

keep this thread going!

 

φιλε βαλτερ ωραιο το κιθαρονι ;)

 

edit: να ποσταρω και μια φοτο απο μια super super strat που μαλλον ολοι θα αναγνωρισετε

 

width=600 height=268http://api.ning.com/files/i1SNPRpsLb8ycz2-*yMplRL2qmO83a7S3zDUt0MLCKf0AXH8sSM2JBVGgaJfHGGIzAJHpMlvKx3Xm3Agzytuil-8zLiAVDtn/richiesamborakramerdouble.jpg[/img]

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρελο "τσεκουρι" η VH1- Μeany Strat φιλε Valter. :)

 

Sambora rulez κλασσικα :D

 

Συμφωνω για το Gotoh..Η ποιοτητα τους ειναι αξεπεραστη.

 

Οι Gunners μου εχουν κ οι 2 το πρωτο Edge tremolo made by Gotoh τελη 80 κ μετα απο 20 χρονια δεν εχει καν ξεθωριασει το χρωμα απο τα fine tuners!!

 

Πολυ ανωτερη ποιοτητα.

 

DSC02389.jpg

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν εχει japan strat εχει αμερικανικο μπρατσο, σωμα 2 κομματια swamp ash

FR  ειναι Gotoh που βγαζει ματια, (για μενα πολυ καλητερο απο το οριτζιναλ)

μαγνητες εχει evo2 -fast track - fred με 500αρια ποτς , ena 1000ari πυκνωτη και ενα on/0ff switch για να σπλιταρουν οι διπλοι σε μονους. το tone einai push/pull και οταν ειναι πανω μιχαρει τον bridge με τον neck..... πως σου φαινεται?

 

Δεν την τσιγκουνεύτηκες :) ... όπως τα 'πες, ο Vai συναντάει τον Eddie !

 

Ακούγεται χαμελαίοντας με αρκετές επιλογές, τί εύρος σου βγάζει; Θέλω να πώ, σίγουρα έχεις eddie, vai, maiden(!) ίσως ήχους και λοιπά distorted, αλλά π.χ. ... πως αντιδρούν οι evo στο volume knob ? O FS στη μέση τί λέει; o fred blues-άρει?

 

τι παίζει; :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου