Προς το περιεχόμενο

Μουσικά όργανα από ανθρακονήματα


dmilo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο γραφίτης είναι καλός για μπιλιάρδα.  ;D

(Πάω να μαζέψω τώρα κανά δυό τσάντες σγουρά πικρά ραδίκια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω μπασάκι ή μάλλον μπασάρα απο γραφίτη κ  ανθρακονήματα. Σκοτώνει λέμε  ;D

Δείτε το άβαταρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως κάποιοι που ασχολούνται με frequency response, tonal range και γενικά με τα χαρακτηριστικά του παραγόμενου ήχου από την κιθάρα, φτιάχνουν (μέσω υπολογιστή, φαντάζομαι) χωροδικτυώματα από ξύλο και ανθρακονήματα...

 

http://www.harmosmusic.com/EG/indexEG.htm

 

Εξαιρώντας το αισθητικό (που δεν θάλεγα ότι δεν μου αρέσει, απλά ότι με ξενίζει), οι άλλες παράμετροι είναι αρκετά αξιόλογες (όπως λένε και οι ίδιοι)

RANDOMIZE USR 0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 12 χρόνια αργότερα...
  • Guru

Οταν ειχαν πρωτοβγει στην αγορα, ηλεκτρικες και ακουστικες, επαιζαν κοντα στα 3 χιλιαρικα, αλλα δεν περπατησαν ποτε σε αυτες τις τιμες. Μετα απο λιγα χρονια βγηκαν εταιριες με μοντελα γυρω στα 7-8 κατοσταρικα, τα οποια εγιναν αρκετα δημοφιλη (γιατι αν παιζεις σε νησι, πλοιο, κτλ, καπου με πολυ υγρασια η δυσκολες θερμοκρασιες χρειαζεσαι κατι τετοιο).

 

Εγω τις βλεπω σαν τις ακουστικες/κλασικες Godin ενα πραγμα, ειναι χρηστικα οργανα, αν τα χρειαζεσαι τα παιρνεις, αλλιως κοιτας κατι κανονικο..

 

Π.Σ. 12 χρονια thread!! ωραιο σκορ!

Επεξεργασμένο από Alter
  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου