Προς το περιεχόμενο

Νέος ζητάει βοήθεια


problematic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

και τώρα είδα ότι στο thomann έχει τα p22a b-stock με 660 ευρώ (x2=1320).

Αυτά δεν τα έχω ακούσει αλλά λογικά θα έχουνε την ανάλυση και το imageing των p11a μαζί με τα μπάσα που τους λείπουνε....αυτό όμως δεν είναι βέβαιο γιατί κάθε ηχείο είναι άλλο πακέτο.

 

Βέβαια, για μεγαλύτερο woofer θέλεις και μεγαλύτεο χώρο αλλά...πρέπει να τα ακούσεις για να διαλέξεις γιατί οι απόψεις είναι υποκειμενικές.

 

..το ένα boody (..740x2=1480 βάλε και μεταφορικά..) αλλά αξίζουνε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λιπόν! Για κάρτα είμαι ανάμεσα σε αυτες:

M AUDIO FIREWIRE AUDIOPHILE

M AUDIO DELTA 1010 LT

M AUDIO AUDIOPHILE 192

 

Μάλλον θα πάω για την πρώτη να την έχω και για φορητή αφού δεν είναι pci. Το θέμα είναι το latency σε σχέση με μία pci ...

 

 

Για Controller:

M AUDIO RADIUM 49 USB KEYBOARD CONTROLLER

M AUDIO KEYSTATION 49e USB MIDI KEYBOARD

 

M AUDIO O2 MIDI KEYBOARD

M AUDIO OXYGEN 8 USB MOTHER KEYBOARD

M AUDIO OZONE KEYBOARD-AUDIO INTERFACE

 

ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟΣ!

Όλα μοιάζουν τα ίδια...

 

Για μονιτορ τι γνώμη έχετε για τα Genelec?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάτσε να βάλουμε σειρά...το ozone είναι και κάρτα ήχου με εισόδους-εξόδους τόσο για audio- line και mic (με phantom power)- όσο και για midi.

Αν πάρεις αυτό δεν θέλεις άλλη κάρτα ήχου αλλά για να βάλεις με καρφί την κιθάρα πχ θα θέλεις ένα di....και γενικά πολλά και πρέπει να το ψάξεις λιγο φίλε μου.

 

Πρέπει να αποφασίσεις τι θα κάνεις πρώτα. Αν είναι να γράφεις τα synths που θα πάρεις...αν είναι να γράφεις πυκνωτικό μικρόφωνο, αν είναι να πάρεις monitors που παίρνουνε μονο balanced σήμα και πολλά άλλα. Αφιέρωσε λίγο χρόνο να ψάξεις μόνος σου και να σκεφτείς τι θέλεις για να πάρεις αυτά που σου χρειάζονται.

 

Αν pci ή όχι δεν παίζει ρόλο για το latency, μην σε απασχολεί αυτό.

Για τα φθηνά genelec δεν μπορώ να πω τίποτα καλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lol!!! Μου αρέσει που το γράφει κιόλας!! Συγνώμη αλλα έχει θολώσει το μυαλό μου τόσες ώρες στο ψά3ιμο.

 

Αποφάσισα:

M AUDIO FIREWIRE AUDIOPHILE (η M AUDIO DELTA 1010 LT μάλλον είναι καλύτερη αλλα είναι pci :-/ )

&

M AUDIO RADIUM 49 USB KEYBOARD CONTROLLER (το 25αρακι ειναι πολύ μικρό).

 

για Genelec λέω για τα 8030. ειναι στην κατηγορία των φθηνών genelec?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για Genelec λέω για τα 8030. ειναι στην κατηγορία των φθηνών genelec?

αυτά και τα λίγο ακριβότερα mackie hr624 μου τα διαφημίζανε πολλοί και εμένα και γενικά αρέσουνε σε πολλούς αλλά πρέπει να πω ότι μάλλον έχουνε περίεργη άποψη για τον ήχο. Αυτά με διάθεση χιούμορ.

 

Πρέπει να πας σε ένα μαγαζί που έχει πολλά και να βάλεις ένα κομμάτι με καλή παραγωγή που το ξέρεις και να τα δοκιμάσεις όλα για δεις ποιό σου αρέσει γιατί αλλιώς δε θα βγάλεις άκρη με αυτά που σου λένε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κακό είναι οτι είμαι επαρχία και δεν υπάρχει μαγαζί με τέτοιου ίδους μηχανήματα.

Τέλος πάντον! ΩΡΑ ΝΑ ΠΟΝΕΣΕΙ Η VISA!!!! (και μετά η τσέπη :P)

Ξέρετε κάποιο καλό αξιόλογο site με καλές τιμές να τα παραγγείλω ?

 

Nάστε καλά όλοι για τις άμεσες απαντήσεις σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάξε λίγο ακόμη να βρεις τα κατάλληλα και να τα δοκιμάσεις αν γίνεται. Σκέψου ένα ένα αυτά που θέλεις τώρα και αυτά που σκέφτεσαι για λίγο αργότερα και βρες πως γίνονται, πως συνδέονται κτλ.

 

Είναι καλό αυτό και θα το κάνεις αργά ή γρήγορα αν ασχοληθείς...και πολύ καλύτερα θα είναι να το κάνεις πριν ξοδέψεις τα λεφτά σου. Έτσι και θα ξέρεις τι παίρνεις και δεν θα χρειαστεί να ξαναδίνεις λεφτά για κάτι που δεν γίνεται με αυτό που πήρες.

 

Το μαγαζί στο είπαμε και εγώ και ο boody.

 

Έχω και εγώ μία ερώτηση;;;'''΄΄΄''[[]\||}}{" ....η άνω τελεία πως μπαίνει ρε παιδιά? Την ψάχνω δεν ξέρω κι εγώ πόσα χρόνια στο πληκτρολόγιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΩΧ! πως μπένει η ανω τελεία πλάκα πλάκα? κόλλημα ....

 

Edit: μετά απο googling, ενας χρήστης σε ένα forum ειπε:

 

"Nop...Δυστυχώς όχι αυτή η δυνατότητα δεν υπάρχει....

Υπάρχει, αλλά πρέπει να την υποστηρίζει και το πεδίο που εισάγεις τον χαρακτήρα.

Συγκεκριμένα, η άνω τελεία έχει δεκαεξαδικό κωδικό 02d9 που στο δεκαδικό σύστημα είναι ο αριθμός 729. Αν πας στο Word και κρατώντας πατημένο το Alt πληκτρολογήσεις 729, αφήνοντας το Alt θα εμφανιστεί η άνω τελεία.

Στο πεδίο εισαγωγής του Firefox (τουλάχιστον με τον κανονικό συντάκτη) δεν αναγνωρίζει τον κωδικό 729 ως κωδικό unicode και βγάζει αυτό: ┘.

Δεν ξέρω τι γίνεται με τον WYSIWYG συντάκτη."

 

LOL?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου