Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με ΕΛΤΑ κλασσικά.


Tablet

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κρίμα πάντως που ολοι οι γνωστοι σας αγροτες είναι απατεωνες. Με λαθος ανθρωπους κανετε παρεα και καταλαθος προσβαλετε μια ολοκληρη ομαδα ανθρωπων :)

 

Αλλα αφου μπορειτε :)

 

Απατεώνες δεν είναι χαζοί όμως σίγουρα, αφού ακολουθούν σαν πρόβατα αυτά που οι λίγοι απατεώνες θέλουν να περάσουν  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κρίμα που ειναι χαζοι τοτε, παλι λαθος παρεα ειναι :)

 

Φίλε neeq σε πληροφορώ πως ζω σε έναν από τους μεγαλύτερους αγροτικούς νομούς της Ελλάδας και μάλιστα τον ποιο κινητοποιημένο σε αυτά τα μπλόκα. Επίσης η δουλειά μου έχει άμεση σχέση με την "αγροτιά" και ξέρω πολύ καλά τι γίνεται, τι ζητάνε και τι έχουν. Γι αυτό επέτρεψε μου να σου πω πως ξέρω πολύ καλά τι λέω, αλλιώς δεν θα αναφερόμουν κατηγορηματικά στο θέμα έτσι επειδή μια μέρα άργησα να πάω το ταξιδάκι μου λόγο των μπλόκων. Εδώ μιλάμε για τεράστιες ζημιές και σε περίοδο που μόνο αυτό δεν χρειαζόταν  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι αγρότες είναι απο τους πρώτους χειρότερους full ασυνείδητοι γι'αυτο

που κάνουν εκμεταλλεύονται , ταλαιπωρούν και καταστρέφουν τη γη και

εμάς που τρώμε τη βρομιά με τα **** φάρμακα για να κονομισουν.

Όχι οτι παίρνω το μέρος της κυβέρνησης αλλά και αυτοί ίδιοι είναι με άλλη ιδιότητα.

Συμφωνώ απόλυτα με flemail.

Gaping the mind..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακαλω οχι χαρακτηρισμους οσο...δικιο και αν εχετε.. ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρίμα που ειναι χαζοι τοτε, παλι λαθος παρεα ειναι :)

 

Πάντως αγαπητέ neeq, για την ιστορία, ο σαρκασμός μου δεν ήταν ούτε ελαφρά τη καρδία, ούτε χωρίς σκέψη, βάσει πάντα στοιχείων.

Δεν μιλάω βέβαια για όλη η αγροτιά, δεν έχω προηγούμενα με τους αγρότες (που ήτανε οι παππούδες μου) και σαφώς τα μπλόκα (στα οποία αναφερόμαστε) δεν αφορούν όλους τους αγρότες. Μόνο τους επιδοτούμενους.  ;)

 

Το ότι είναι ταλαιπωρημένοι, εκτεθειμένοι, εμπαιγμένοι και ότι άλλο θες, δεν τους τοποθετεί αυτόματα στο απυρόβλητο.

 

Αλλά ας το αφήσουμε εκεί γιατί μια τέτοια συζήτηση εκ προοιμίου οδηγεί σε κοινωνικοπολιτική κουβέντα.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α,θελεις να μου την πεις και εσυ ε?

1) Ναι, θέλω να στην μπώ

2) Δεν θέλω να κερδίσει το στοίχημα ο bloody

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιστρέφω στα αγροτικά.

 

Πάντως εγώ αυτό που βλέπω στα μπλόκα είναι ιδιοκτήτες 100 στρεμμάτων αλλά τεράστιων τρακτέρ (σαν τα συνεταιριστικά τρακτέρ που καλύπτουν δεκάδες χιλιάδες στρέμματα σε άλλες χώρες λιγότερο "κομμουνιστικές" από εμάς αλλά με μεγαλύτερη κοινωνική συνείδηση).

 

Επίσης, αν το πρόβλημα είναι τόσο μεγάλο που είναι η μαζική συμμετοχή; Θες μπλόκο; Πήγαινε στο μπλόκο. Μείνε εκεί, κοιμήσου, εκεί, πάλεψε για τα δίκια σου, παράταξε χίλια τρακτέρ, δείξε ότι σε νοιάζει. Όχι τρια μεγαλοτρακτέρ και όλοι οι υπόλοιποι στο παρακείμενο μπάρμπεκιου πίτα στο τσίπουρο (μιλάω για πράγματα που είδα προσωπικά, όχι για πράγματα που μου έχουν πει άλλοι). Ο αγώνας θέλει και θυσίες.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου