Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή γέφυρας σε μπάσο


Evilnye

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδω λεει οτι 80x53 mm ειναι οι διαστασεις της γεφυρας.

 

Οι τρυπες ειναι στη σωστη θεση παντως (κουβεντα που πιασαμε για τρυπες νυχτιακα), οποτε η γεφυρα κανει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σύμφωνα με αυτό και τις μαρτυρίες από κάτω, δε χρειάζεται νέες τρύπες.

 

http://www.warmoth.com/Gotoh-201-4-String-Bass-Bridge-Chrome-P138C718.aspx

Αρβύλες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ στη θέση σου θα'παιρνα τη vintage fender. Είναι direct replacement προφανώς και δεν αλλάζει και το χαρακτήρα του οργάνου. Έχω ακούσει badass (and the like) σε διάφορα fender και kate me τα "κατέστρεψαν".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από τόση ιστορία, μάλλον βρήκα σκέτα βιδάκια για τα βαγονάκια, με σύνολο κόστος κάτω από 3 ευρώ.

 

Δύσκολοι καιροί, που να αγχωνόμαστε και για το αν ταιριάζει η γέφυρα, χαλάει το χαρακτήρα του οργάνου κτλ ^^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την ιστορία και μόνο, υπάρχει πάντα η λύση της κινέζικης απομίμησης της badass που προσωπικά μου άρεσε αλλά και με βόλεψε πολύ. Με πολύ χαμηλό κόστος.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την ιστορία και μόνο, υπάρχει πάντα η λύση της κινέζικης απομίμησης της badass που προσωπικά μου άρεσε αλλά και με βόλεψε πολύ. Με πολύ χαμηλό κόστος.

link? :)

Για την ιστορία πάντα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την ιστορια και μονο αυτη ειναι απομιμηση της Gotoh η οποια με την σειρα της ειναι απομιμηση μιας ESP γεφυρας οταν ακομα η ESP εβγαζε κυριως ανταλλακτικα μονο. Την ESP την φοραω κι εγω σε ενα Precision Japan, αν και ειναι χρωματος Nickel πρεπει να εχει saddles μπρουτζινα. Εξαιρετικη γεφυρα και απο αποψη κατασκευης και σταθεροτητας αλλα και απο ηχο - δεν αλλαξε καθολου τον χαρακτηρα του οργανου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου