Προς το περιεχόμενο

Facebook Privacy


Προτεινόμενες αναρτήσεις

η κυβερνηση Blue δεν ανακαλει. Τοποθετειται σε σημεια :

 

1. Οι στοχευμενες διαφημισεις δεν με ενοχλουν, μαλλον με εξυπηρετουν. Το τι τρωω ομως μπορει να χρησιμοποιηθει απο μια ασφαλιστιτκη εταιρεια για να διαμορφωσει το υψος των ασφαλιστρων μου. Ουτε αυτο με πειραζει. Το οτι καποιος βγαζει λεφτα πουλωντας αυτη την πληροφορια με ενοχλει.

 

2. Δεν πειραζει να εχει αποψη ο καθενας στο Noiz για την περσονα blue. Δεν υπαρχει κατι κρυφο ή κατι που πρεπει να διαφυλαχθει, το προβλημα μου εντοπιζεται στην κακη διαχειριση της πληροφοριας απο ασχετους : εχω μαθει οτι υπαρχουν φωτογραφιες μου στο FB. Δεν εχω λογαριασμο εκει και ενοχλουμαι. Ο λογος που συμβαινει αυτο ειναι οτι οι αμορφωτοι του ιντερνετ εχουν μαζευτει εκει και δεν ξερουν πως να φερονται. Γραφουν σαν να μιλανε στα κινητα τους και με εκθετουν. Δεν φταιει το facebook σε αυτο, αλλα η συσκευασια αθωοτητας που εχει εξαπατησει τους παραπανω ασχετους.

 

Η μάπα μου υπάρχει και στο νόιζ, όπως και το όνομά μου. Δεν ειναι το ίδιο πράγμα γιατί γίνεται από επιλογή μου και υπό άλλους όρους, που μου είναι πλήρως γνωστοποιημένοι. Αλλά όταν βλέπω οτι χρηστες fb μαζεύουν ιους επειδή ανοίγουν mail από bots με τιτλο "check this out" και attachment "fun.exe.jpeg" αποχωρω.

 

Ανυπομονώ να ακούσω τις θέσεις σας για το πολύκροτο επίδομα γκίπσον.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 121
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

2. Δεν πειραζει να εχει αποψη ο καθενας στο Noiz για την περσονα blue. Δεν υπαρχει κατι κρυφο ή κατι που πρεπει να διαφυλαχθει, το προβλημα μου εντοπιζεται στην κακη διαχειριση της πληροφοριας απο ασχετους : εχω μαθει οτι υπαρχουν φωτογραφιες μου στο FB. Δεν εχω λογαριασμο εκει και ενοχλουμαι. Ο λογος που συμβαινει αυτο ειναι οτι οι αμορφωτοι του ιντερνετ εχουν μαζευτει εκει και δεν ξερουν πως να φερονται. Γραφουν σαν να μιλανε στα κινητα τους και με εκθετουν. Δεν φταιει το facebook σε αυτο, αλλα η συσκευασια αθωοτητας που εχει εξαπατησει τους παραπανω ασχετους.

 

Απολύτως σωστό. Έχουμε καταλήξει στο σημείο ακόμα και αν δεν έχουμε λογαριασμό στο ακατανόμαστο, όλο και κάποια φωτό να έχει ανέβει απο κάποιον που είτε σκέφτεται "έλα μωρέ τώρα και τι έγινε;" ή ακόμα χειρότερα να μην σκέφτεται καθόλου. Μου έτυχε πρόσφατα και με εκνέυρισε αρκετά.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως πιο πολλή αντίδραση θα περίμενα να ακούσω για τα κινητά, ή την υποχρέωση ακόμα και η καρτοκινητή να γίνεται με δήλωση προσωπικών στοιχείων. Σκεφθείτε ότι κουβαλάτε ένα μηχανηματάκι που δίνει τη δυνατότητα εντοπισμού σας ανά πάσα στιγμή

 

αυτοί που έχουν σύνδεση είναι τα κορόιδα/θύματα;

 

αν σου κάνουν κάθε μέρα φάρσες στις 4 το πρωί απο καρτοκινητό, στις πόσες μέρες θα αλλάξεις άποψη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανυπομονώ να ακούσω τις θέσεις σας για το πολύκροτο επίδομα γκίπσον.

 

Το μαχαιρι θα φτασει στο κοκκαλο. Ο υπουργός της ΡΕ (της τριτης απο κατω) εχει υποβαλλει ηδη την παραιτηση του. Δεσμευομαι σε πληρη διαφανεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτοί που έχουν σύνδεση είναι τα κορόιδα/θύματα;

 

αν σου κάνουν κάθε μέρα φάρσες στις 4 το πρωί απο καρτοκινητό, στις πόσες μέρες θα αλλάξεις άποψη;

Δεν είπα τίποτα τέτοιο. Το μηχανάκι εντοπισμού είναι η συσκευή. Είσαι εκτός θέματος.

 

Α ναι και ένα ακόμα. Όντως εδώ στο νοιζ δίνετε πληροφορία για εσάς κατ επιλογήν σας. Αλλά αυτή η πληροφορία εδώ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ προστατευμένη. Μπορεί να την διαβάσει ΟΠΟΙΟΣ θέλει.

Εμένα πάντως στο facebook δεν με βρίσκει όποιος θέλει και δεν μπορεί να μάθει πράγματα για εμένα όποιος θέλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανυπομονώ να ακούσω τις θέσεις σας για το πολύκροτο επίδομα γκίπσον.

Μπυροποσία-ψηφοφορία της κυβέρνησης μου μυρίζει....

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα αυτό αντιλέγω κ εγώ τόση ώρα. Δεν υποχρεούσαι επειδή είσαι στο φεησμπουκ να δηλώσεις αν είσαι σε σχέση, να γνωστοποιήσεις τη διάθεσή σου ή ακόμα και να ανεβάσεις φωτογραφία σου.

 

Προφανως αλλα τοτε ποιο ειναι το νοημα?

Να βρω καποια παλια γκομενα ως ο αγνωστος χ?

 

 

μηπως εχω χασει κατι? ???

It can only be attributable to human error.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είπα τίποτα τέτοιο. Το μηχανάκι εντοπισμού είναι η συσκευή. Είσαι εκτός θέματος.

 

είμαι πράγματι εκτός θέματος, κι εσύ εκτός πραγματικότητας, αφού υπερασπίζεσαι την ασυδοσία της ανώνυμης καρτοκινητής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είμαι πράγματι εκτός θέματος, κι εσύ εκτός πραγματικότητας, αφού υπερασπίζεσαι την ασυδοσία της ανώνυμης καρτοκινητής

Χωρίς παρεξήγηση το μόνο που είπα είναι ότι με ένα κινητό στο χέρι μπορεί να με βρει όποιος θέλει. Και αν κάποιος τον πειράζει η πληροφορία για τα προσωπικά του, με το κινητό μπορεί να βρει την άμεση θέση μου. Το θέμα της ανώνυμης καρτοκινητής το έθιξα ελαφρά, αν και ομολογώ πως είμαι αντίθετη με τη δήλωση στοιχείων σε αυτή για λόγους τρομολαγνικούς και βασιζόμενη σε επιχειρήματα τύπου Λουκά, μιας και το συγκεκριμένο με ενοχλεί ουσιαστικά σε σχέση με το facebook.

Θα μου κάνεις τη χάρη πάντως αν είναι να συζητήσουμε για αυτό να μαζέψεις τον επιθετικό τόνο.

 

Προφανως αλλα τοτε ποιο ειναι το νοημα?

Να βρω καποια παλια γκομενα ως ο αγνωστος χ?

 

Δεν υπάρχει λόγος να είσαι στο facebook. Ούτε σε τίποτε άλλο. Ούτε στο ιντερνετ όσο με ενδιαφέρει εμένα. Απλά λέω ότι αν είσαι δεν υπάρχει και λόγος να δίνεις προσωπικά στοιχεία και πληροφορία της προσωπικής σου ζωής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με το κινητό μπορεί να βρει ΠΕΡΙΠΟΥ τη θέση σου, να είσαι σίγουρη, μόνο τη γειτονιά μπορεί να βρει και τίποτε περισσότερο

 

κι αυτό ΑΝ διαθέτει την τεχνολογία

 

και αν κάνεις κάποια "βρωμιά" με το καρτοκινητό, δεκάρα δεν δίνεις γι' αυτό, αρκεί να μην μάθουν ΠΟΙΑ είσαι

 

έχουμε κάνει την ασυδοσία θρησκεία μερικοί στο ελαδιστάν...

 

και τον τόνο τον ορίζω μόνος μου, όπως κι εσύ τον δικό σου, ευχαριστώ πολύ

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου