Προς το περιεχόμενο

Facebook Privacy


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε ανακαλώ στην τάξη. Απευθύνεσαι σε κυρία.

 

Αρκετά με την σωβρακολογία.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 121
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σε ανακαλώ στην τάξη

 

Αρκετά με την σωβρακολογία.

+1000

 

Ευτυχώς δε συνδυάζει ακόμα δεδομένα με το σουβλατζιδικο πιο πέρα γιατί θα υπολογίζαν και τι μέγεθος είναι τσάκα τσάκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εύη όλο το search history σου, το τι αγοράζεις, τι σελίδες επισκέπτεσαι, πότε, για πόσο και πόσο συχνά, ποια email χρησιμοποιείς κλπ. χρησιμοποιούνται κάθε μέρα που βγαίνεις στο διαδίκτυο για πάρα πολλούς σκοπούς, μόνο ένας εκ των οποίων είναι οι διαφημίσεις που ξεφυτρώνουν πχ. στο Google σύμφωνα με αυτά που κοιτάς συνήθως ή οι ανάλογες προτάσεις πχ. στο Amazon. Aν και αναφέρθηκε προηγουμένως (νομίζω) σου υπενθυμίζω πως χρησιμοποιούνται σε έρευνες αγοράς, consumer profiling μέσω data mining όπως σωστά ειπώθηκε κλπ κλπ. Το FB είναι μόνο ένα από αυτά τα πολλά σημεία συλλογής πληροφοριών.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ανακαλώ στην τάξη

Αρκετά με την σωβρακολογία.

Ο blue την άρχισε...αυτόν να ανακαλέσεις. Οι δικές μου απόψεις, είναι επιστημονικές!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία... συμφωνώ... οπότε;

Με ελέγχει η Fender επειδή προτιμώ τα προϊόντα της;

Μου αγοράζει το σπίτι, κλέβει τα υπάρχοντα, με κλειδώνει σε στρατόπεδο συγκέντρωσης και με βάζει να εργάζομαι ολημερίς κ οληνυκτίς τυλίγοντας μαγνήτες τρώγοντας μόνο ένα κομμάτι ψωμί και μια γουλιά νερό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εύη...δεν θέλω να σε τρομάξω...αλλά η πιτσαρία της γειτονιάς σου...ξέρει τι βρακί φοράς!!!!!!!

 

;D ;D ;D

 

Αυτό σας πειράζει;

 

Και ναι και όχι. Αναλόγως την άποψη.

 

Όπως και πριν με ενδιαφέρει να μάθω. Τι μπορεί να μάθει κάποιος από αυτό;

 

Μόλις μπορέσω θα φτιάξω μια λίστα για να σε παραπέμψω στην αντίστοιχη επιστημονική βιβλιογραφία.

 

Το FB είναι μόνο ένα από αυτά τα πολλά σημεία συλλογής πληροφοριών.

 

Να συμπληρώσω, απο τα βασικότερα και πιο πλούσια σε πληροφορία.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να συμπληρώσω, απο τα βασικότερα και πιο πλούσια σε πληροφορία.

Έτσι από περιέργεια (γιατί και εγω δεν ασχολούμαι και δεν έχω λογαριασμό)...πόσα ενεργά μέλη (περίπου) αριθμεί σήμερα?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το FB είναι μόνο ένα από αυτά τα πολλά σημεία συλλογής πληροφοριών.

 

Θέματα εμπιστευτικότητας δεν μου επιτρέπουν να επεκταθώ (ψαρωτικό ; ) αλλά εξαιρουμένων τρωγλοδυτικών λουδιτικών καταστάσεων που είναι σπανιότατες, όλοι οι υπόλοιποι εξετάζονται και αναλύονται.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ναι και όχι. Αναλόγως την άποψη.

 

Πάντως πάρα πολλά μέλη δίνουν πάρα πολλή πληροφορία μέσω του φόρουμ. Μέχρι και την πολιτική τοποθέτηση αρκετών μπορώ να μαντέψω.

Δεν καταλαβαίνω. Εδώ γράφετε προσωπικά με την ip σας καταγεγραμμένη ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ πληροφορία. Και σας πειράζει αν στο facebook γίνετε μέλη της ομάδας υπέρ του αγνού αγώνα του Κογιότ να πιάσει το #%$ roadrunner?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην παιδεύεστε άδικα, σας λέω από μόνος μου τα βασικά αποτελέσματα των μηχανών για μένα:

 

1. είμαι χιπ-χοπάς σε σώμα μεταλλά.

2. τρωω γεμιστά με ρύζι 3Α.

3. εχω ΣΕΚΤΕΡ.

4. δεν έχω τέλε.

5. ακόμα πσάχνο γυα πωλά γγάζηα και κρουστάλλινα καθαρά σαν τα νερά στο Κεφαλόβρυσο Ευρυτανίας.

 

 

Στα σοβαρά τώρα, πρώτοι λόγοι που αποφεύγω το fb είναι η ακατάσχετη επιθυμία πολλών ανθρώπων να ασχολούνται με τους άλλους και να τους κουτσομπολεύουν ακατάπαυστα και η αξιοσημείωτη δυνατότητα του fb να κάνει το pc μου να σέρνετε σαν ανάπηρη χελώνα που κουβαλάει μια Les Paul και εναν Mesa Road King.

 

Τα υπόλοιπα έρχονται δεύτερα προς το παρόν.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου