Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με γείτονες


akra2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ουτε η αστυνομια εχει ορεξη να ασχολειται με κατι τετοιους (εσβησα το χαρακτηρισμο :P) παντως, οποτε τη στιγμη που ξερουν και οι ιδιοι οτι εσυ εχεις δικιο (απο τη στιγμη που δεν πεφτουν σοβαδες διπλα απο την ενταση)  καποια στιγμη θα βαρεθουν και το πολυ να τα ακουσει ο γειτονας οχι μονο απο τον ενισχυτη σου αλλα και απο το ΑΤ της περιοχης :). Συνηθως ειναι γνωστες περιπτωσεις και οι αστυνομικοι τους ξερουν γιατι τους παιρνουν τηλεφωνο καθε μερα με το παραμικρο. Ειναι υποχρεωμενοι να απαντησουν αν κληθουν, αλλα και αυτοι σε λογικα πλαισια.

 

Να ξερεις παντως οτι μαλλον οι γειτονες εχουν περισσοτερο ελευθερο χρονο απο εσενα και μονο ετσι ξερουν να τον περνανε, οποτε οπλισου και εσυ με υπομονη και αν μπορεις και με αδιαφορια (μεγαλη κουβεντα αυτο...).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 82
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

^Χωρίς να είναι υπερβολή αυτό που θα πω:οι γείτονες μου είναι μία οικογένεια που απλά υπάρχει εδώ και χρόνια για να μου πρήζουν τα "γνωστά".Δεν υπάρχει άλλη ασχολία.

Ο άντρας του σπιτιού είναι ένας υπερβολικά ματσωμένος, που έχει στείλει τον γιόκα του τον ένα σε ιδιωτικό πανεπιστήμιο και η γυναίκα του δεν δουλεύει.

 

Κοινωνικά δεν υπάρχουν και το μόνο που βλέπω είναι ότι ασχολούνται μαζί μας.Να σκεφτείτε τα Χριστούγεννα είχα φύγει για μερικές μέρες με φίλους και όταν γύρισα μου είπαν οι γονείς μου, ότι ένα βράδυ που είχαμε καλεσμένους, πήρε τηλέφωνο η γειτόνισσα φωνάζοντας στο τηλέφωνο, ότι σέρνουμε έπιπλα(!!!).

 

Πιστέψτε με..η δική μου η περίπτωση έχει πάρει τεράστιες διαστάσεις και κρατάει γερά εδώ και ~15 χρόνια.Από μικρός που ήμουν, η γειτόνισσα με έβριζε μέσα στην μάπα μου :D

Θεωρώ σίγουρο, ότι υπάρχει κάποιο ψυχολογικό/ψυχικό πρόβλημα, καθώς δεν γίνεται να είσαι σε τέτοια κατάσταση και να ασχολείσαι μόνο με τους γείτονες σου.Ζωή απλά δεν υπάρχει σε αυτό το σπίτι δίπλα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχα τι σου ειπα για ελευθερο χρονο? Μπορει να μη χωρανε ολα τα πραγματα σε στερεοτυπα, αλλα μερικα κανουν καραμπαμ απο μακρυα! Τωρα αφου παει τοσο πισω η ιστορια no further comments. Καλη τυχη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που ξέρεις, μπορεί στο τέλος να καταλήξετε να τζαμάρετε μαζί... Just like this:[...]

 

χαχαχα θρυλικό clip!Φαντάσου όμως..και θα έρχονται μέσα στην επόμενη εβδομάδα εδώ για ηχογράφηση 2 σαξόφωνα.Μάλλον θα το ξανασκεφτώ πολύ σοβαρά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ήμαρτον τι άλλο θα ακούσουμε με τον κάθε κομπλεξικό!!..φίλε κάντους σπάσιμο, παίζε όσο θες (εντός των λογικών ορίων), πήγαινε και σε δικηγόρο να είσαι καλυμμένος και γράψτους στα @@ σου..ήμαρτον και πάλι!!

 

p.s. thank god που έχω νορμάλ γείτονες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πεσ μου την διευθυνση τους μονο, κ θα ερθω το βραδυ με τα παιδια να τους βαλουμε γκαζακια να ησυχασεις.... :P :P :P

Περαν της πλακας, κατι τετοιοι ανθρωποι ειναι πολυ σπαστικοι...Ευτυχως εμας, μονο μια μας την ελεγε κατι φορες που καναμε προβες στο σπιτι ενος παιδιου, αλλα τελικα της μιλησαμε, της ειπαμε συγκεκριμενες ωρες που θα κανουμε προβες, κ ηταν οκ...

Αι έϊντ νο σέϊντ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνέβη σήμερα το εξής περιστατικό:

Έπαιζα κιθάρα με τον ενισχυτή στη μέση (30άρης Orange) και λίγο fuzz.Ομολογώ ότι ακούγεται αρκετά.

 

διάβασα όλο το θέμα και δεν είδα κανέναν να αναφέρει ότι 30 watt λάμπα "στη μεση" και με fuzz από πάνω είναι συνήθως τρελή ένταση για διαμέρισμα.

 

Εκτός από τις σχέσεις με τους γείτονες φίλε pla.g μάλλον χαλάς και τα αυτιά σου :)

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Μου είχε τύχει πρόβλημα παρόμοιο, όταν μελετούσα πιάνο. Είναι και σπαστικό, και το πιάνο, πως να το κάνουμε, ακόυγεται αρκετά δυνατα!

 

Έλα που όμως εγώ μελετούσα 8 ώρες την ημέρα (για εξετάσεις). Όταν ήρθε η αστυνομία την 1η φορά, τους εξήγησα την κατάσταση, τους έδειξα τους τόνους βιβλία, κλπ, και τους είπα, τέλος πάντων, ότι αυτή είναι η δουλειά μου! Άκυρο. Ο γείτονας ήρθε... δεν ήρθε αστυνομία. Πάνε χρόνια...

 

pla.g: Κάπως θα πρέπει να τα βρεις με τους γείτονές σου. Πάρε και ένα κασετοφωνάκι, πήγαινε με μία τούρτα, λουλούδια, κάτι τέλος πάντων  και προσπάθησε να συνενοηθήτε. Κράτα και την ηχογράφηση. Να είσαι τέλειος, να τους εξηγήσεις τα δικαιώματά σου, κλπ. Όταν αρχίσει το βρισήδη, κλπ, κράτα την κασσέτα, και δώσε την στους μπάτσους την επόμενη φορά που θα έρθουν. ;D ;D

 

Εσύ κοίτα να είσαι εντάξει. Μίλα με δικηγόρο, δες τους νόμους περι ηχορύπανση και τελικά φρόντισε με τους αστυνομικούς να τα έχεις καλά. Κάποια στιγμή οι αστυνομία θα βαρεθεί να πηγαίνει, για να βρίσκει κάποιον που έχει το νόμο με το μέρος του, και θα τελειώσει το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου