Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με γείτονες


akra2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

1) Έλα που όμως εγώ μελετούσα 8 ώρες την ημέρα (για εξετάσεις). Όταν ήρθε η αστυνομία την 1η φορά, τους εξήγησα την κατάσταση, τους έδειξα τους τόνους βιβλία, κλπ, και τους είπα, τέλος πάντων, ότι αυτή είναι η δουλειά μου! Δεν ξαναήρθαν.

 

2) pla.g: Κάπως θα πρέπει να τα βρεις με τους γείτονές σου. Πάρε και ένα κασετοφωνάκι, πήγαινε με μία τούρτα, λουλούδια, κάτι τέλος πάντων  και προσπάθησε να συνενοηθήτε. Κράτα και την ηχογράφηση. Να είσαι τέλειος, να τους εξηγήσεις τα δικαιώματά σου, κλπ. Όταν αρχίσει το βρισήδη, κλπ, κράτα την κασσέτα, και δώσε την στους μπάτσους την επόμενη φορά που θα έρθουν. ;D ;D

 

3) Εσύ κοίτα να είσαι εντάξει. Μίλα με δικηγόρο, δες τους νόμους περι ηχορύπανση και τελικά φρόντισε με τους αστυνομικούς να τα έχεις καλά. Κάποια στιγμή οι αστυνομία θα βαρεθεί να πηγαίνει, για να βρίσκει κάποιον που έχει το νόμο με το μέρος του, και θα τελειώσει το θέμα.

 

1) και συ ρε νικολα δεν επαιρνες τότε την επιδότηση..? υποψην οταν εισαι επαγγελματιας μουσικος (πτυχια κτλ) μπορεις (δε ξερω πως) να βγαλεις μια κάρτα επαγγελματια μουσικου με την οποια οταν θα εχεις μπελαδες με γειτονους την δειχνεις και καθαρισες καθως επισης ειναι υποχρεωμενα ολα τα καταστηματα μουσικων οργανων να σου κανουν 20% εκπτωση...ψαξτο λιγο

 

2) αν κρινω απο την αντιδραση των γειτόνων και π@π@ς να τους κανει δε θα αλλαξουν σταση...

 

3) μπορεις να παρεις ενα ντεσιμπελομετρο, δεν ειναι ακριβα και δεν χρειαζεσαι και το σουπερ...με 40 € θα κανεις τη δουλεια σου και μπορει να σου ξαναχρειαστει...εναλλακτικα μπορεις να παρεις την αστυνομια και να τους πεις οτι ενας γειτονας σε κατηγορει για ηχορυπανση και να τους πεις να ερθουν με ενα ντεσιμπελομετρο να σε μετρησουν ;D πρόσεχε ομως μη πας για μαλλι και φυγεις κουρεμενος

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 82
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Guru

1. Σπύρο: Μιλάμε για το 1999-2001... τότε φοιτητής ήμουν.

 

2. Ξέρω 'γω. Τα πράγματα πάνε προς 2 μεριές πάντα!

 

3. Καλή τύχη... :S

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Σπύρο: Μιλάμε για το 1999-2001... τότε φοιτητής ήμουν.

 

το καταλαβε ρε...χαβαλες να γίνεται...

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι όντως πολύ σπαστικό να έχεις σκάρτους γείτονες. Δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις και πολλά σε τέτοιες περιπτώσεις. Προφανώς οι άνθρωποι εκτός των όποιων προσωπικών/οικογενειακών/whatever προβλημάτων μπορεί να έχουν, συν τοις άλλοις δεν πρέπει να πολυγουστάρουν το είδος μουσικής που παίζεις. Μήπως να το γυρνάγες στα σκυλάδικα; 8)

 

Ευτυχώς λόγω του ότι παίζω πλήκτρα, αυτό πρόβλημα το έχω λύσει εδώ και χρόνια. Ακουστικά και τέλος. Αυτό βέβαια εγκυμονεί κινδύνους για την ακοή, αλλά αν προσέχεις και παίζεις με μέτρο, δεν θα υπάρχει πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pla.g: Κάπως θα πρέπει να τα βρεις με τους γείτονές σου. Πάρε και ένα κασετοφωνάκι, πήγαινε με μία τούρτα, λουλούδια, κάτι τέλος πάντων  και προσπάθησε να συνενοηθήτε. Κράτα και την ηχογράφηση. Να είσαι τέλειος, να τους εξηγήσεις τα δικαιώματά σου, κλπ. Όταν αρχίσει το βρισήδη, κλπ, κράτα την κασσέτα, και δώσε την στους μπάτσους την επόμενη φορά που θα έρθουν. ;D ;D

 

Προσοχη λιγο με αυτα, γιατι εχω την εντυπωση οτι χρειαζονται ενταλματα και ειδικες αδειες για να ηχογραφησεις καποιον χωρις να το ξερει, και χωρις να συμφωνει.

Οποτε το νου σας ;D

What frequency are YOU getting?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Προσοχη λιγο με αυτα, γιατι εχω την εντυπωση οτι χρειαζονται ενταλματα και ειδικες αδειες για να ηχογραφησεις καποιον χωρις να το ξερει, και χωρις να συμφωνει.

Οποτε το νου σας ;D

Μα ετύχαινε εκείνη τη στιγμή να πάρει το κινητό του τηλ, στο σπίτι, και η συζήτηση να γραφτεί στον τηλεφωνητη! άθελά του...  :P
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι έτσι κι αλλιώς δεν επιτρέπεται η ηχογράφηση ή μαγνητοσκόπηση κάποιου χωρίς την άδειά του, γιατί θεωρείται υποκλοπή. Το μόνο που μπορείς να καταφέρεις είναι να βρεις το μπελά σου. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι έτσι κι αλλιώς δεν επιτρέπεται η ηχογράφηση ή μαγνητοσκόπηση κάποιου χωρίς την άδειά του, γιατί θεωρείται υποκλοπή. Το μόνο που μπορείς να καταφέρεις είναι να βρεις το μπελά σου. ;)

Ω ΝΑΙ!

'Η ΤΑΝ 'Η ΕΠΙ ΤΑΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω με ακριβεια τι πρεπει να γραψεις,αλλα το εχει κανει γνωστος μου παλιοτερα.

Θα πας στο αστυνομικο τμημα της περιοχης σου και θα κανεις ενα χαρτι το οποιο θα γραφει οτι η μελετη μουσικης στον προσωπικο σου χωρο συμβαλλει στην δημιουργικοτητα σου και στην ανελιξη της προσωπικοτητας σου κλπ. Εντος νομιμων οριων φυσικα (ωρες κοινης ησυχιας - επιτρεπομενα db εκτος του χωρου σου). Οποιος εχει προβλημα του το κολλας στη μουρη. Δεν χρειαζονται ακραια μετρα.

Αλλιως παιρνεις αυτο http://www.thomann.de/gr/jet_city_amplification_iso_cabinet_usb.htm  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε ν εισαι χαλαροσ με τουσ γειτονεσ σου ειδικα τισ ωρεσ ησυχιασ οτι και να σου πουν παρτο στην πλακα επισησ δεν ειπαρχει περιπτοση να ακουγεσαι και πολυ δυνατα στο διαμερισμε τουσ στιχημα οτι ειναι αργοσχολοι ελενχουν ποιοσ μπενει ποιοσ βγενει κλπ κλπ απλα ειναι εκδικοιτικοι οπωσ και οι δικοι μου γειτονεσ εγω παιζω πανο απο ενα φραφειο τελετων που ακου-εχουν και δικο τουσ χορο ξερεισ που καλουν τ κοσμο για καφε τησ παρηγοριασ και με δυσκολευουν να παιζω ακομα και τισ κυριακεσ 

Μια μερα θα βρω κατι εξυπνο να γραψω εδω κατω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου