Προς το περιεχόμενο

vox ac 15 vs fender blues junior


Προτεινόμενες αναρτήσεις

απλα ρε αν μπορειτε γραφετε με μικρόφωνο στο ηχειο (οπως θα γραφοταν σε ηχογράφιση δλδ) γιατι ετσι ο ηχος δεν εχει καμια σχεση με την πραγματικότητα μου φένεται.. κατα τ'αλλα ο καθένας ότι μπορει  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 43
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

απλα ρε αν μπορειτε γραφετε με μικρόφωνο στο ηχειο (οπως θα γραφοταν σε ηχογράφιση δλδ) γιατι ετσι ο ηχος δεν εχει καμια σχεση με την πραγματικότητα μου φένεται.. κατα τ'αλλα ο καθένας ότι μπορει  :)

 

έγινε αφεντικό ευχαριστούμε για το μάθημα

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα ρε αν μπορειτε γραφετε με μικρόφωνο στο ηχειο (οπως θα γραφοταν σε ηχογράφιση δλδ) γιατι ετσι ο ηχος δεν εχει καμια σχεση με την πραγματικότητα μου φένεται.. κατα τ'αλλα ο καθένας ότι μπορει  :)

 

ο σκοπός δεν είναι ο αρχικός ήχος να έχει σχέση με την πραγματικότητα, αλλά οι διαφορές να είναι σχετικά ευδιάκριτες.

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελος να πω πως σκοπευα να τα βιντεοσκοπησω με την καμερα μου και να παρουμε τον ηχο εξωτερικα με ενα sm57 αλλα στο χαος που ζω δεν καταφερα να την βρω!

 

Το λύσαμε και αυτό; Πάμε παρακάτω...

 

Θενξ για το τεστ μάγκες. Μιας και ουσιαστικά γίνατε "πρότυπος" πυρήνας για tests, δηλώνω πρόθυμος να συμμετάσχω και γω αν γουστάρετε να κάνουμε διάφορα tests εξοπλισμού ανα τακτά χρονικά διαστήματα, σε ιδιωτικούς χώρους ή ακόμα και σε στούντιο.

 

Τι λέτε;

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ειμαι μεσα!

μεσα στο σαββατοκυριακο θα κανω ενα τεστακι με τον ιδιο τροπο για το ποσο καλα περνει τα εφε και κυριως τον συνδιασμο μοντιουλεισον εφε και ντραιβ η φιλτερς και ντραιβ ο βοξ.

αν θελει καποιος να ερθει ειτε για παρεα ειτε για να φερει καποιο περιεργο πεταλακι η καμια μπουτικ βρωμα απο μενα ειναι καλοδεχουμενος! :)

 

 

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν φύγω για Πάτρα με τη δουλειά το ΣΚ, θα έρθω με:

 

1. NS Wah

2. TS7

3. GE-7

4. Coca Cola (όχι για τους ενισχυτές, για μας  :) )

5. Φασόν mic SM58 tbone.

 

Από κιθαρόνια παίζει και μια Les Paul με Burstbuckers.

Επίσης έχω φορητή κονσόλα/κάρτα ήχου 16 κανάλια (Edirol M-16DX) και laptop με Sonar για την εγγραφή αν θέλουμε.

 

Αν το θελήσει ο θεός θα φέρω και μια συμμετοχή-έκπληξη.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν φύγω για Πάτρα με τη δουλειά το ΣΚ, θα έρθω με:

 

1. NS Wah

2. TS7

3. GE-7

4. Coca Cola (όχι για τους ενισχυτές, για μας  :) )

5. Φασόν mic SM58 tbone.

 

Από κιθαρόνια παίζει και μια Les Paul με Burstbuckers.

Επίσης έχω φορητή κονσόλα/κάρτα ήχου 16 κανάλια (Edirol M-16DX) και laptop με Sonar για την εγγραφή αν θέλουμε.

 

 

ωραια, εγω ειμαι μεσα σε αυτο το ενδεχομενο, ακομα και για σαββατο η κυριακη απογευματακι, η κυριακη αργα βραδυ! :)

το εκουαλαιζερ δεν χρειαζεται μιας και εχω το ιδιο! :)

 

Αν το θελήσει ο θεός θα φέρω και μια συμμετοχή-έκπληξη.

 

αν ειναι ο θανασηςμπι θα φατε πορτα........ :)

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να κάνουμε διάφορα tests εξοπλισμού ανα τακτά χρονικά διαστήματα, σε ιδιωτικούς χώρους ή ακόμα και σε στούντιο

 

ακριβώς αυτό έλεγα και στα παιδιά απο κοντά, γιατί πιστεύω πως είναι ο πιο ουσιαστικός τρόπος (για αυτούς που θα παρευρεθουν) να ακούσουν κάποιο κομμάτι εξοπλισμού και γιατί με ελάχιαστο κόπο καταγράφονται και τα ...πρακτικά της συνάντησης σε μια κάμερα, έστω, αφήνοντας χρήσιμο υλικό για τους άλλους. ;D

 

αυτό το σαβ/κο πάντως δε θα μπορέσω γιατί έχω πράγματα να κάνω για τη σχολή και θέλω να αράξω και λίγο, αυτή τη βδομάδα πέφτει πολύ τρέξιμο...

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το θελήσει ο θεός θα φέρω και μια συμμετοχή-έκπληξη.

αν ειναι ο θανασηςμπι θα φατε πορτα........ :)

 

Κι αν είναι η Julia????

;D ;D ;D ;D ;D

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

γεια χαρα σε ολους!

ειμαι νεος στο forum και αυτο ειναι το πρωτο μου ποστ.

λοιπον μια ερωτηση θελω να κανω μιας και ειμαι και εγω στο διλλημα αναμεσα στους δυο αυτους ενισχυτες.το μεγαφωνο του vox της ηχογραφησης ειπατε πως δεν ειναι αυτο με το οποιο βγαινει τωρα δηλ. το G12M Greenpack.Η διαφορα που εχει στον ηχο του θα ειναι μεγαλη απο αυτον του κλιπ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου