Προς το περιεχόμενο

Βοηθείστε στην επιλογή κιθάρας! Αναποφάσιστος!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φιλε μια ειναι η λυση....κιθαρα απο πλαστελινη ;)

Την φερνεις απο εδω,απο κει ,την βαφεις την ξεβαφεις...οτι θες την κανεις ;D

Σορυ φιλε ,δεν θελω να σε ειρωνευτω ,ουτε να σε χλευασω...και γω ετσι ψειρας ειμαι(κ στις καλτσες ζοριζομαι),τα ιδια ακριβως κανω,αλλα εσυ αδερφε μου με κανεις στην ακρη χαλαρα....τεσπα...απο τα παραπανω....δεν ξερω ισως σου αρεσει αυτη

 

 

http://www.thomann.de/gr/jackson_ke_3_blk_w_case.htm

 

η αυτη ,με σταθερη γεφυρα

 

http://www.thomann.de/gr/cort_vx_4x_bk.htm

Fight for Freedom, Fight for RAMBO!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 59
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Φιλε μια ειναι η λυση....κιθαρα απο πλαστελινη ;)

Την φερνεις απο εδω,απο κει ,την βαφεις την ξεβαφεις...οτι θες την κανεις ;D

Σορυ φιλε ,δεν θελω να σε ειρωνευτω ,ουτε να σε χλευασω...και γω ετσι ψειρας ειμαι(κ στις καλτσες ζοριζομαι),τα ιδια ακριβως κανω,αλλα εσυ αδερφε μου με κανεις στην ακρη χαλαρα....τεσπα...απο τα παραπανω....δεν ξερω ισως σου αρεσει αυτη

 

 

http://www.thomann.de/gr/jackson_ke_3_blk_w_case.htm

 

η αυτη ,με σταθερη γεφυρα

 

http://www.thomann.de/gr/cort_vx_4x_bk.htm

 

Ωραια η cort! μ'αρεσε! την εχεις δοκιμασει μηπως??? εντυπωσεις??? την kelly την ειχα βαλει κ αυτη στο ματι αρχικα αλλα δεν βγαινει χωρις fr αξιολογο μοντελο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η jackson kelly είναι καλύτερη  ;) την έχω γι αυτό στο λέω....έχει το καλύτερο μπράτσο που έχω πιάσει ποτέ μου. Επόμενη κιθάρα θα είναι customia ran εαν πάρω η bc rich stealth marc rizzo 7 string που είναι και η μοναδική 7χορδη που μαρέσει  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι,την εχω δοκιμασει την Cort,απλα τα σπαει.Αν σου αρεσει αυτος ο προσανατολισμος μεταλ(εμενα πρωσοπικα οχι) θα γουσταρεις τρελλα.Και τα αξιζει τα λεφτα της κ με το παραπανω.Χωρις να ξερω πολλα,πιστευω οτι ειναι απο τις κορυφαιες εταιριες(ισως η κορυφαια) στις νεες/μικρες εταιριες.Κατι αναλογο στα ιδια λεφτα δεν βρισκεις ευκολα.

Βασικα.....γιατι δεν θες φλουντ?Η κελλυ για παραδειγμα μπορει να μην εχει οριτζιναλ,αλλα ειναι αξιολογο πιστευω(να με διωρθωσει καποιος αν κανω λαθος) και δεν θα εχεις ιδιαιτερα προβληματα με κουρδισμα.Μαζευεις μετα λεφτα κ βαζεις  το οριτζιναλ(200 ευρω),εγω ετσι θα το κανω.Σου ανοιγονται αλλοι δρομοι....για περισσοτερο λιωσιμο  ;D ;D ;D

αλλα ειναι γουστα βεβαια αυτα,ο καθενας κουμαντο στα αυτια του

Fight for Freedom, Fight for RAMBO!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι,την εχω δοκιμασει την Cort,απλα τα σπαει.Αν σου αρεσει αυτος ο προσανατολισμος μεταλ(εμενα πρωσοπικα οχι) θα γουσταρεις τρελλα.Και τα αξιζει τα λεφτα της κ με το παραπανω.Χωρις να ξερω πολλα,πιστευω οτι ειναι απο τις κορυφαιες εταιριες(ισως η κορυφαια) στις νεες/μικρες εταιριες.Κατι αναλογο στα ιδια λεφτα δεν βρισκεις ευκολα.

Βασικα.....γιατι δεν θες φλουντ?Η κελλυ για παραδειγμα μπορει να μην εχει οριτζιναλ,αλλα ειναι αξιολογο πιστευω(να με διωρθωσει καποιος αν κανω λαθος) και δεν θα εχεις ιδιαιτερα προβληματα με κουρδισμα.Μαζευεις μετα λεφτα κ βαζεις  το οριτζιναλ(200 ευρω),εγω ετσι θα το κανω.Σου ανοιγονται αλλοι δρομοι....για περισσοτερο λιωσιμο  ;D ;D ;D

αλλα ειναι γουστα βεβαια αυτα,ο καθενας κουμαντο στα αυτια του

 

Δεν θελω Floyd διοτι δεν παιζω τα τρελα σολο ωστε να το χρησιμοποιω τοσο οσο αξιζει ολη η φασαρια κ οι επιπτωσεις που εχει πανω στην κιθαρα (αλλαγη κουρδισματος? γιοκ, κοπηκε χορδη? γιοκ, ξεκουρδιστηκε σε live?? αστα...) απλα, τα θετικα που προσφερει το fr tremolo κατα εμε αυτην την στιγμη ειναι πολυ λιγα σε σχεση με τα αρνητικα του... την πατησα σαν χαζος αρχικα με την ibanez.. αν κ μου βγηκε γαματο το edgeIII, Δεν ξεκουρδιζεται ποτε ακομη κ απο σηκωμα στον αερα... αλλα με το κουρδισμα τα βρηκα σκουρα... το παλεψα ομως... κ εχω μαθει τα παντα... το σετ απ το κανω μονος μου στην Ibanez.. αλλαγη χορδων απο 9αρες σε 10ρες, 11αρες κ τα παντα.. αλλαγη κουρδισματος με ρυθμιση ελατηριων κ τα παντα.. αλλα δεν αξιζει ο κοπος για εμενα μιας κ δεν το χρησιμοποιω τοσο πολυ.. αναγκαστικα κ αγορασα την cort μονο κ μονο γι αυτο το λογο.. επειδη καναμε Live κ προβες με διαφορετικα κουρδισματα με την μπαντα. κ δεν μπορουσα να εχω μια κιθαρα συνεχως... τις επαιρνα κ τις 2 κ σε στουντιο κ σε Live. την ibanez σε στανταρ κουρδισμα κ την cort σε χαμηλοτερα κουρδισματα... Αστο καλυτερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ, ωραια αυτη η bc rich! βγαινει με κανονικο headstock κ οχι reversed?? κ tune o matic bridge??? επισης φανταστειτε την cort που ειπατε με το headstock απο jackson!!! Mε κλειστα ματια θα την επαιρνα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν μαζεύεις λεφτά να παραγγείλεις μια καστομια ran?

 

www.ranguitars.com  ;D ;D ;D

 

Για τι ποσα μιλαμε σε αυτην εταιρεια??? ωραια μοντελα εχει παντως...

σκεφτομουν κ για custom αλλα ισως ειναι πολυ νωρις για κατι τετοιο... εχει quote παραγγελιας με το πως θες την κιθαρα κ να σου βγαζει πχ το κοστος?? οπως καποιες αλλες εταιρειες???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ακούσει για τιμές από 1300 έως 2500 ευρώ. Μπορείς να στείλεις χαρτί και να σου στείλουν πίσω τιμή  ;D μην τρελένεσαι μεγάλε...όλοι μας περνούμε τη φάση της αναποφασιστηκότητας! Ακόμα και εγώ τον τελευταίο καιρό είμαι της φάσης να πάρω δεύτερη κιθάρα και έχω στο μυαλό μου τα εξής...αν είναι ακριβή η όχι, 7χορδη για κάτι καινούργιο αλλά είναι too much έχει μεγάλη ταστιέρα και καλύτερα να πάρω πάλι μια 6χορδη για εναλλάκτικα κουρδίσματα, πόσα τάστα να έχει κλπ κλπ...κι όμως βρίσκομαι με μια τζακσον να με καλύπτει σχεδόν σε όλα  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ακούσει για τιμές από 1300 έως 2500 ευρώ. Μπορείς να στείλεις χαρτί και να σου στείλουν πίσω τιμή  ;D

 

Αυτη η cruiser σε μαυρο με τα skull inlays ειναι υπερκαυλωτικη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου