Προς το περιεχόμενο

μουσικες σπουδες στην αγγλια. heeelp


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεγονός.

 

Άσε που από φέτος, το Δημόσιο όπως το ξέραμε θα αλλάξει τελείως (φτου μην το ματιάσω  :P )

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πες μας και κάτι παραπάνω αν θες, τι σπούδασες και που; Πως και επέλεξες να κάνεις τις σπουδές σου έξω έχοντας ως τελικό στόχο να δουλέψεις στο Δημόσιο; Τα κατάφερες τελικά; Πέρασες τη διαδικασία του ΔΟΑΤΑΠ ή πρόλαβες το μεγαλύτερο χάος του ΔΙΚΑΤΣΑ;

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρω οτι, αν καποιος πραγματικα επιδιωξει να φυγει απο αυτη τη χωρα προς αναζητηση ενος καλυτερου επιπεδου σπουδων (και οχι επειδη δεν ειχε αλλες εναλλακτικες) και γυρισει για να δουλεψει στο δημοσιο (παλι απο επιλογη, οχι επειδη δεν ειχε αλλες εναλλακτικες) ειναι τουλαχιστον σαδομαζοχιστης και επικινδυνος.

 

οντως,επικινδυνος δεν ξερω,σαδιστης δεν ξερω αλλα μαζοχιστης σιγουρα μια και το να ξοδεψεις μια περιουσια (& αλλη  μια) για να σπουδασεις εξω για να παιρνεις 800 ευρω το μηνα απο το "δημοσιο" (και σε λιγο ουτε αυτα) για να εχεις μονιμοτητα (και σε ελαχιστο χρονο απο σημερα ουτε αυτη) ειναι λιγο...καπως.. ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρω οτι, αν καποιος πραγματικα επιδιωξει να φυγει απο αυτη τη χωρα προς αναζητηση ενος καλυτερου επιπεδου σπουδων (και οχι επειδη δεν ειχε αλλες εναλλακτικες) και γυρισει για να δουλεψει στο δημοσιο (παλι απο επιλογη, οχι επειδη δεν ειχε αλλες εναλλακτικες) ειναι τουλαχιστον σαδομαζοχιστης και επικινδυνος.

οντως,επικινδυνος δεν ξερω,σαδιστης δεν ξερω αλλα μαζοχιστης σιγουρα μια και το να ξοδεψεις μια περιουσια (& αλλη  μια) για να σπουδασεις εξω για να παιρνεις 800 ευρω το μηνα απο το "δημοσιο" (και σε λιγο ουτε αυτα) για να εχεις μονιμοτητα (και σε ελαχιστο χρονο απο σημερα ουτε αυτη) ειναι λιγο...καπως.. ;D

Απλά δεν έχει αυτοπεποίθηση, αξιοπρέπεια και αυτοσεβασμό.

Ένας τεμπέλης νεοέλληνας.

Εγώ πάντως ως φλώρο θα τον χαρακτήριζα ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως ως φλώρο θα τον χαρακτήριζα ;D ;D

Είναι πάντως, άνθρωποι με χιούμορ...όλη αυτή την εβδομάδα, τρέχω μεταξύ ΙΚΑ και ΟΑΕ (γιατί για κάποιους λόγους πληρώνω και τους 2). Το κάνω τα τελευταία 5 χρόνια, επειδή πληρώνω το ΙΚΑ, να απαλλάσσομαι  από τη φαρμακευτική περίθαλψη του ΟΑΕ. Όταν βλέπω λοιπόν το λογαριασμό του ΟΑΕ τσιμπημένο, μαζεύω ένα τόνο χαρτιά και πάω για την απαλλαγή. Χθές λοιπόν πήγα όλα τα χαρτιά και ζήτησα την απαλλαγή μου. Ο καλός, νέος και (ειλικρινά) πολύ ευγενικός υπάλληλος μου είπε, "Όχι κύριε, ο λογαριασμός σας είναι κανονικός, έχει γίνει η απαλλαγή, απλά σας έχουν ανεβασει κατηγορία". Στην δέ ερώτησή μου, με ποιά λογική έγινε η αναπροσαρμογή, αφού τα εισοδήματά μου είναι τα ίδια τα τελευταία χρόνια, η απάντηση ήταν...

μα αφού ξέρετε κύριε, με καμμία λογική!!!!...του έβγαλα το καπέλο 8)

Του είπα,"φίλε μου με αποστόμωσες"...και έφυγα!!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θυμάμαι καλά υπάρχουν κατηγορίες και ανεβαίνεις αυτόματα κάθε 3 χρόνια (για τον ΟΑΕΕ).

 

Μακάρι να δούμε έστω και τα μισά από αυτά που δίνουμε όταν έρθει η ώρα της σύνταξης...

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι να δούμε έστω και τα μισά από αυτά που δίνουμε όταν έρθει η ώρα της σύνταξης...

 

της ΠΟΙΑΣ?? ;D ;D ;D

 

μπα σε καλο σου με εκανες και εσκασα στα γελια μεσημεριατικα.....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου