Προς το περιεχόμενο

Χαρακιές στο πίσω μέρος του μπράτσου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λογικά θα σε ενοχλεί στο χέρι ίσως και να σε «γδάρει» λίγο, εάν έχει σχέση με τα βερνίκια των επίπλών που θυμάμαι παλιά, ήταν αρκετά σκλήρα. Λογικά θα θέλει τρίψημο...

 

θα φανεί φίλε, ελπίζω να μη φτάει σε τέτοιο σημείο. αν χρειαστεί όμως θα την πάω για τρίψιμο όπως και να 'χει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα φανεί φίλε, ελπίζω να μη φτάει σε τέτοιο σημείο. αν χρειαστεί όμως θα την πάω για τρίψιμο όπως και να 'χει

Ξεβίδωσε το μπράτσο πάρε ένα 1500άρι γυαλόχαρτο (ή 2000) και κάντο μόνος σου με προσοχή και αγάπη... Μετά πέρνα την με ένα σπρέι primer και είσαι εντάξει...

ΠΡΟΣΟΧΗ να καλύψεις τα τάστα και γενικά την ταστιέρα με χαρτοταινία...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, ρε συ, άμα είναι να το τρίψεις (στη θέση σου θα το έκανα) γυαλοχαρτάκι!

 

Τρίβεις μια ψιλή, βλέπεις πως σου φαίνεται το feel όταν παίζεις, κι αν πιστεύεις ότι θα σ' αρέσει τρίβεις κι άλλο... Δεν είναι καθόλου δύσκολο...

 

Το έχω κάνει στη στρατ μου, γιατί με το βερνίκι κόλλαγε το χέρι μου από τον ιδρώτα, και τώρα αισθάνομαι πολύ καλύτερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε κωστα, πριν λιγες μερες ειδα ενα οργανο (μια fender αλλα Γιαπωνεζικη) με κατι ιδιο, και επαθα σοκ.

Το οργανο ειχε σκασει ετσι ακριβως, αλλα παντου, και οχι μονο πισω απο το μπρατσο, και ηταν πραγματικα σε αθλια κατασταση.

Το ειχε φερει ο ιδιοκτητης του σε ενα μαγαζι μουσικων οργανων φιλου μου που καθομαι πολλες φορες και περναω την ωρα μου.

Δεν ειναι καιρικες και θερμοκρασιακες μεταβολες αλλα ποιοτητα επιστρωσης λουστρου.

Θα σου συνιστουσα να περιμενεις καποιον καιρο μπας και σκασει και αλλου, και αν δεις και σκασει και στο σωμα, να την πας για βαψιμο.

Προσοχη ομως στο παιξιμο μην φας κανα κοψιμο στο χερι. Εξασφαλισε οτι το σκασιμο δεν φτιαχνει αιχμηρες πλευρες, και αν φτιαχνει, φατες προχειρα με ενα ψιλο γυαλοχαρτακι.

Μην σε στεναχωρει ομως, με τα λεφτα μπαλωνεις τα παντα  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεβίδωσε το μπράτσο πάρε ένα 1500άρι γυαλόχαρτο (ή 2000) και κάντο μόνος σου με προσοχή και αγάπη... Μετά πέρνα την με ένα σπρέι primer και είσαι εντάξει...

ΠΡΟΣΟΧΗ να καλύψεις τα τάστα και γενικά την ταστιέρα με χαρτοταινία...

 

αυτο ακριβος.απλα πραματα και τσατ πατ.κοιτα μη πας σε κανεναν και σε ξυρισει!!!

 

 

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι τίποτα το περίεργο αυτές οι ρωγμές στο βερνίκι, και η δική μου fender Am strat εχει γεμίσει τέτοιες "χαρακιές" στο πίσω μέρος του κεφαλιού(στο μπράτσο έχει μόνο μία). Αν σε ενοχλεί στο παίξιμο, τα παιδιά πρότειναν καλές λύσεις για τρίψιμο και γενικά δε θα χρειαστεί πολλή εργασία σε περίπτωση που την πας σε μάστορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να μη πεταξεις τα λεφτα σου,αγορασε απλα ενα σφουγγαρακι Scotch Brite & τριψε με το πρασινο μερος του το πισω μερος του μπρατσου,αν βεβαια σε ενοχλει στο feel,εδω αλλοι πληρωνουν για relic... ;D

 

fe9230008899-xl-01.jpg

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά σας ευχαριστώ ΌΛΟΥΣ πάρα πολύ! Με καλύψατε πλήρως με τις απαντήσεις σας! Εγώ χέστηκα στην αρχή γιατί νόμιζα ότι έσκασε κάπου το ξύλο αλλά γρήγορα ψιλιάστικα ότι ήταν θέμα βερνικιού! Προς το παρόν το feeling  στο παίξιμο είναι νορμάλ, αν χειροτερέψει όμως και αρχίσει και σκαλώνει το δάχτυλο θα επιχειρήσω πρώτα το σφουγγαράκι που λέει ο superfunk μια και είναι ό,τι πιο απλό και αν δεν γίνει δουλειά ψιλό γυαλόχαρτο...

Να 'στε όλοι καλά!  :)

 

ΥΓ: superfunk σε νιώθω! κλαίω με την φωτό της tele! έργο τέχνης για το σαλόνι σου είναι αυτό, δεν είναι όργανο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να μη πεταξεις τα λεφτα σου,αγορασε απλα ενα σφουγγαρακι Scotch Brite & τριψε με το πρασινο μερος του το πισω μερος του μπρατσου,αν βεβαια σε ενοχλει στο feel,εδω αλλοι πληρωνουν για relic... ;D

 

fe9230008899-xl-01.jpg

 

Ένα τέτοιο relicιασμενο όργανο πρέπει να συνδοεύεται με γκρίζα το λιγότερο μαλλιά, μην πω και καμιά γενιάδα στυλ zz top...  ;D

Βλέπεις κάτι 20άρηδες στα βιντέκλιπ με κιθάρες που μοιάζουν να είναι από την εποχή του Νόε.  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου