Προς το περιεχόμενο

Bugera Tri - -Rectifier ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σπερα σε όλους! Επαναφερω το θεματακι γιατί υπάρχουν (επιτέλους!) νεότερα για τον ενισχυτη. Έχουν ανεβεί στο net και τα πρωτα videos (τελείως χάλια, τα βίντεο-όχι ο ενισχυτης!)... Υποτίθεται ότι παραγγελίες θα αρχίσουν να εκτελούνται το Μάρτιο, και θα έχει και ενα καινούργιο πολυ ενδιαφέρον feature ονόματι infinium (κάτι σαν το TSC της Hughes & Kettner)....Για να δούμε...για να δούμε... Αν βγει και γύρω στα 700-800 €, πιστεύω θα χτυπηθεί αλύπητα απο πολλούς (συμπεριλαμβανομένου και του γράφοντος)... ;) :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 133
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Άλλωστε η παρθενογένεση στους ενισχυτές απλά δεν υφίσταται... Το 90% έχει δημιουργηθεί κλέβοντας άλλους...

 

 

+ 500.000.000.000.000.000.006

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν όντως είναι τοσο καλός όσο...υπόσχονται τα specs του, και είναι και σε λογική-ανταγωνιστική τιμουλα, έχει τσιμπηθει πάραυτα! Τι ωραία, πάνω που έψαχνα πάλι για ενισχυτη..! Όσο για τα περί ..κλοπής, τα ακούω βερεσε... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

Χαζεύοντας στο σωλήνα και έχοντας δει το εν λόγο θέμα στο Noiz, είδα αυτά τα βιντεάκια, που δεν τα πέτυχε το μάτι μου εδώ μέσα, οπότε είπα να τα ποστάρω.

Το varipower λέει (που κάνει τον ενισχυτή να ακούγεται ''τζάμι'' σε χαμηλές εντάσεις και να παίζει σαν 1 watt μέχρι όσα watt είναι o ενισχυτής και κάνει σωστή διαχείριση στις λάμπες και την μακροημέρευσή τους  :) ) το έχουν βάλει πλέον και στα προηγούμενα μοντέλα τους, 6262-333xl κτλ. Επίσης λέει πως χάρη στην τεχνολογία που ονομάζουν infinium, μπορείς να βάλεις ότι λάμπα θέλεις χωρίς μετατροπές.

Εάν είπα καμιά τεχνική χαζομάρα, μην δίνετε σημασία, δεν είμαι γνώστης. ;)

 

και

 

 

Και για να είναι σωστή η δουλειά, ορίστε και τιμές:

http://www.dv247.com/guitars/bugera-trirec-infinium-valve-guitar-amp-head--84966

http://www.dv247.com/guitars/bugera-333xl-infinium-valve-guitar-amp-head--84967

http://www.dv247.com/guitars/bugera-333xl-212-infinium-valve-guitar-amp-combo--84968

http://www.dv247.com/guitars/bugera-6262-infinium-valve-guitar-amp-head--84969

 

Μέχρι και εγώ, που δεν πρέπει, ψήνομαι. ;D

 

 

 

If you want to be a hippie...you 're too late.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ αν και ευτυχής κάτοχος ενός Engl Screamer αν και σε μέταλ φάσεις χρησιμοποιώ πετάλι(Telegun Fat Foot) μόλις είδα τον TriRec άρχισαν να μου μπαίνουν ιδέες.Ειδικά και το variapower πολύ τρελή πατέντα.Συν του ότι είναι τρικάναλος με ξεχωριστό EQ για κάθε κανάλι φαίνεται τρελό εργαλειάκι και πραγματικά από ότι έχω ακούσει πρέπει να κάνει τα πάντα.Και πάνω από όλα σε πάρα πολύ καλή τιμή που είναι πραγματικό δέλεαρ.Να τονίσω επίσης πως δεν έχω παίξει με τον αντίστοιχο μέσα.Το μόνο που με φοβίζει είναι η αξιοπιστία της Bugera που μάλλον αυτός ο μύθος περί κακών και ελαττωματικών μηχανημάτων δείχνει να καταρρίπτεται.Συν του ότι με μια αλλαγή λυχνιών με ποιοτικότερες και καλύτερες από τις μαμήσιες κινέζικες θα έχει καλύτερο ηχητικό αποτέλεσμα.

 

Γενικότερα να κάνω κάποιες ερωτήσεις προς αυτούς που πιθανά να ξέρουν.Παίζω σε 2 μπάντες.Μια progressive rock-metal και μια σε παλιό blues-rock ύφος.Με τον ENGL και το Fat Foot Telegun είμαι καλυμμένος από κάθε άποψη στον ήχο μου.Συν ότι είναι στα πλάνα μου να φτιάξω-πάρω ένα καλό low-mid overdrive.Σε όλα αυτά με βγάζει ο ενισχυτής;Δηλαδή από καθαρά μέχρι High Gain βρώμικα;

 

Να δω ποιος τον έχει στην Θεσσαλονίκη γιατί η δοκιμή επιβάλλεται.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ολα αυτα που εχει επανω και οτι εχω ακουσει μεχρι στιγμης το πιθανοτερο ειναι ναι, σε βγαζει σε ολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλημερα , βασικα το θεμα οτι θα εχει καλο ηχο πιστευω δεν πρεπει να αμφισβητηται... Εξαλλου ολοι οι μπουγκερα ηχουν καλα... Το θεμα ειναι αν βελτιωθηκε η αξιοπιστια της μπουγκερα. Βεβαια σε αυτο το θεμα ο τριρεκ δεν εχει δωσει δικαιωμα απο οσο ξερω τουλαχιστον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου