Προς το περιεχόμενο

Bugera Tri - -Rectifier ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδη οι Bugera με ενδιαφερουν γενικα ως ενισχυτες εχω παρακολουθησει τη πορεια τους και κυριως τα προβληματα που εβγαλαν...

Σχετικα με τον πιο προβληματικο τον V22 συνεβαινε το εξης...

Λογω σχεδιασης ο σταθεροποιητης ζεσταινονταν υπερβολικα και "κατεβαζε" ρολα η αλλαζε καναλια απο μονο του(κυριως οταν ηταν συνδεδεμενο το footswitch).

Το προβλημα δεν ηταν η κακη ποιοτητα του σταθεροποιητη αλλα η ανθεκτικοτητα του στη θερμοτητα...εν ολιγοις με μια αλλαγη σταθεροποιητη η τη τοποθετηση ψυκτρας στον ηδη υπαρχοντα το προβλημα λυνονταν...

Αυτα ειναι παιδικα προβληματα(οπως ακριβως εχουν πολλα μηχανηματα η ακομα και λογισμικα)...

Η ιδια η εταιρια λαμβανει γνωση των προβληματων και μη ξεχναμε οτι εχει εξαιρετικο service...

 

ΥΓ:Δε δουλευω για τη bugera,ουτε εχω καποιο μοντελο αλλα θα αποκτησω ενα πολυ συντομα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 133
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

O 6260 και ο 6262 στις ΠΡΩΤΕΣ παρτιδες ειχαν ενα προβλημα με την τροφοδοσια...

Μπορουσες να το λυσεις και εσυ ο ιδιο με ενα κολλητηρι...

Πλεον το προβλημα εχει διορθωθει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι να χτυπησω ένα μέσα στο σεπτέμβριο από μουσικ στόρ... Θα έχουν αυτό το πρόβλημα ; εννοώ εκείνες οι παρτίδες με το πρόβλημα υπάρχουν ακόμα στην αγορά η οποίος πήρε πήρε ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι να χτυπησω ένα μέσα στο σεπτέμβριο από μουσικ στόρ... Θα έχουν αυτό το πρόβλημα ; εννοώ εκείνες οι παρτίδες με το πρόβλημα υπάρχουν ακόμα στην αγορά η οποίος πήρε πήρε ;

 

Δε το ξερω αυτο...αν τους εχει μεινει δηλαδη καποιο κομματι...

Παντως αυτα τα γερμανικα μαγαζια εχουν εγγυηση αν συμβει το οτιδηποτε...

Τετοια προβληματα "βγαινουν" στο μηνα φανταζομαι...

Λογικα σε περιπτωση βλαβης σε καλυπτει και η Μπερινγκερ στην Ελλαδα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι να χτυπησω ένα μέσα στο σεπτέμβριο από μουσικ στόρ... Θα έχουν αυτό το πρόβλημα ; εννοώ εκείνες οι παρτίδες με το πρόβλημα υπάρχουν ακόμα στην αγορά η οποίος πήρε πήρε ;

 

Αγόρασα πριν 4-5 μήνες έναν 333xl από εξωτερικό χωρίς πρόβλημα. Μην ανησυχείς, πιστεύω πως έχουν καταπολεμήσει ένα μεγάλο μέρος των προβλημάτων που ευθύνονταν για τη "βρώμα" πέρι αναξιόπιστων ενισχυτών.

www.youtube.com/channel/UCelzEAB-vToaDU1y4jeUQpg

www.facebook.com/groups/garagevibe/ www.facebook.com/revoltedmasses http://vaggelisrevolted.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά η εγγύηση των 3 χρόνων που δίνουν τα γερμανικά μαγαζιά είναι πολύ καλή περίπτωση . Περισσότερο είναι η ταλαιπωρία του να το στέλνεις πίσω παρά το οτιδήποτε άλλο. Πάντως αν οι προβληματικοί ήταν αυτοί του 08 , ε του που...η θα τους έχουν πουλήσει... Εν πάσει περίπτωση άλλη επιλογή δεν εχω αφού με τα χρήματα αυτα τέτοιο ήχο δεν παίρνεις. Οπότε τέλος σεπτέμβρη θα πάρω κι εγώ επιτέλους έναν λαμπατο...               

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά η εγγύηση των 3 χρόνων που δίνουν τα γερμανικά μαγαζιά είναι πολύ καλή περίπτωση . Περισσότερο είναι η ταλαιπωρία του να το στέλνεις πίσω παρά το οτιδήποτε άλλο. Πάντως αν οι προβληματικοί ήταν αυτοί του 08 , ε του που...η θα τους έχουν πουλήσει... Εν πάσει περίπτωση άλλη επιλογή δεν εχω αφού με τα χρήματα αυτα τέτοιο ήχο δεν παίρνεις. Οπότε τέλος σεπτέμβρη θα πάρω κι εγώ επιτέλους έναν λαμπατο...               

Καλησπερα.

Μου εχει τυχει να στειλω πισω εναν ενισχυτη που δεν μου αρεσε και δεν ειναι καθολου ταλαιπωρια.Απλα πηρα τηλεφωνο στο Musicstore, μιλησα με τον ελληνα πωλητη, οποιος εναι πολυ εξυπηρετικος,και του ειπα οτι θελω να επιστρεψω τον ενισχυτη.Του εδωσα τα στοιχεια μου και μεσα στη βδομαδα μου ηρθε ενας φακελος με ενα αυτοκολλητο μεσα.Το κολλησα στο δεμα και το πηγα στην εταιρια courier που μου εφερε τον ενισχυτη.Δεν πληρωσα για την αποστολη και παπ'ολο που τα μισα φελιζολ στν κουτα ελειπαν μου κρατησαν μονο 7 ευρω (!!) Aπλα κρατα την συσκευασια για παν ενδεχομενο και εισαι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί σου πήραν 7 ευρώ ; είναι αστείο πόσο απλά ρωτάω !

 

Φανταζομαι γιατι η αλλαγη εγινε επειδη απλα δεν του αρεσε ο ενισχυτης κι οχι γιατι ηταν ελαττωματικο το προιον.Σε περιπτωση βλαβης , και οσο τρεχει η εγγυηση , εχω την εντυπωση οτι δεν χρεωνεται τιποτα.Ας μας πουνε βεβαια για σιγουρια αυτοι που ειχαν τετοια εμπειρια.

Live fast , die ... hard!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου