Προς το περιεχόμενο

Bugera Tri - -Rectifier ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόνο οι τελικές σε απασχολούνε; Βασικά μετά δε θα σε απασχολεί τίποτα καθώς θα έχεις κουφαθεί

 

 

φυσικα με νοιαζει και οτι θα εχει γκρεμιστει το συμπαν απλα τα πε πολυ καλα ο φιλτατος aris  ;D και δεν ηθελα να κανω repost  γιαυτο και του βαλα ++++!

 

Recording is God's way of tellin you that you suck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 133
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ω ναι! Αυτος!  :D

 

Το πρωτο ναι, με εναν ENGL! Το δευτερο που θα βγει σε λίγες εβδομάδες όμως με τον Bugera 333xl.

 

Και τις δυο  κιθαρες με τον Bugera??Καλα πως μπορεις και βγαζεις τετοια καφριλα με την fender?Παντως αναμενω και το καινουριο deno,το παλιο που βγαλατε ηταν πολυ καλο ειδικα για homemade.. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα λόγια μου ήρθες φίλτατε...το μόνο που δεν σου είπε είναι και το κέρδος του ... ;)Κάποια στιγμή όμως να ξέρουμε γιατί μιλάμε ...εγώ δεν είπα ότι οι BUGERA είναι καλυτεροι απο Mesa Boogie ή VHT ή κάτι άλλο...στα χρηματα που εχουν ομως δεν εχουν αντιπαλο Best Value for Money και παιζουν και ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ

Και κάτι άσχετο o ENGL δεν μου αρεσε καθολου... :-\

 

Εγω θα επαιρνα εναν bugera παντως αν δεν εμενα σε διαμερισμα. Οι engl μου αρεσουν πολυ αλλα δεν εχω την οικονομικη δυνατοτητα να παρω εναν και αν ηταν να δωσω 2000 ευρω για τον Invader θα πηγαινα για τον VHT pitbull..

 

Αυτος παντως ειναι καλος για τα λεφτα του

 

Engl Blackmore Metal

 

Βγαζει  απιστευτη καφριλα παρ'ολο που παιζει με single coil μαγνητη..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τις δυο  κιθαρες με τον Bugera??Καλα πως μπορεις και βγαζεις τετοια καφριλα με την fender?Παντως αναμενω και το καινουριο deno,το παλιο που βγαλατε ηταν πολυ καλο ειδικα για homemade.. ;)

 

Thanx, να'σαι καλά! Fender Power!  ;)

 

Δες κι αυτό και παραγγειλέ τον τώρααααααααα κι ας εισαι σε διαμέρισμα.... ;)

 

Φίλτατε spiros69, χαίρομαι που υπάρχουν υποστηρικτές των μοντέλων της εν λόγω εταιρίας, αφού μέχρι τώρα υπήρχε αρκετή δυσπιστία από πολλούς μουσικούς!  :D

 

Πρέπει όμως να αναφέρουμε στους επίδοξους αγοραστές, πως για να καταλάβει κάποιος πώς ακριβώς συμπεριφέρεται ένα κεφάλι bugera (αλλά και κάθε ενισχυτής και κατά προέκταση κάθε μουσικό όργανο) πρέπει να τον ακούσει από κοντά, με την κιθάρα του εφόσον είναι εφικτό!

 

Τα βίντεο στο YouTube, δείχνουν μεν τον γενικό χαρακτήρα ενός ενισχυτή αλλά όταν αφορά τελική επιλογή μεταξύ κάποιων μοντέλων, μάλλον μπερδεύουν περισσότερο αντί να ξεκαθαρίζουν τα πράγματα.

 

Αυτό το λέω γιατί στο YouTube, υπάρχουν videos από συγκρίσεις ενός Bugera και του εκάστοτε μοντέλου που αντιγράφουν, χωρίς ιδιαίτερες διαφορές στον ήχο. Η αλήθεια είναι όμως πως το μικρόφωνο της κάμερας και η κακή ποιότητα ήχου στο YouTube, μάλλον αδυνατούν να αποδώσουν τις όποιες διαφορές. Ή, ακόμα, πως μόνο σε συγκεκριμένες ρυθμίσεις οι εκάστοτε 2 ενισχυτές ακούγονται ίδιοι και όχι σε όλα τα κανάλια/ρυθμίσεις.

 

Επιγραμματικά, συμβουλή μου για όσους σκοπεύουν να πάρουν κάποιον ενισχυτή, είναι να μην ενθουσιάζεστε και κυρίως να μην κρίνετε αποκλειστικά από τα εντυπωσιακά videos στο YouTube: το ηχητικό αποτέλεσμα στο σπίτι σας και με τον εξοπλισμό σας, θα έχει μικρές έως τεράστιες διαφορές.

 

Cheers

www.youtube.com/channel/UCelzEAB-vToaDU1y4jeUQpg

www.facebook.com/groups/garagevibe/ www.facebook.com/revoltedmasses http://vaggelisrevolted.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και τι να κανουμε ρε γ***το...αφου δεν τους εχει κανενας ολους μαζι καπου να παμε να ακουσουμε... εγω ειμαι μεταξυ των 6262 και 333XL . O trirec ανεβαινει αρκετα και εχει απορυφθει , δυστυχως... οποτε τι γινεται πως να αποφασισω ? μονο τα βιντεακια με βοηθανε αλλα η αληθεια ειναι οτι τωρα ετοιμαζομαι να σκασω 400-500 ευρω μονο και μονο απο οτι ακουω στο γιουτουμπ... ειναι κριμα αλλα τι να κανω ?

 

 

δειτε κι αυτο...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και τι να κανουμε ρε γ***το...αφου δεν τους εχει κανενας ολους μαζι καπου να παμε να ακουσουμε... εγω ειμαι μεταξυ των 6262 και 333XL . O trirec ανεβαινει αρκετα και εχει απορυφθει , δυστυχως... οποτε τι γινεται πως να αποφασισω ? μονο τα βιντεακια με βοηθανε αλλα η αληθεια ειναι οτι τωρα ετοιμαζομαι να σκασω 400-500 ευρω μονο και μονο απο οτι ακουω στο γιουτουμπ... ειναι κριμα αλλα τι να κανω ?

 

 

δειτε κι αυτο...

 

 

I know! Δε βρίσκεις κανένα μέρος να τους ακούσεις με την ησυχία σου, παρά τη μεγάλη ζήτηση!

Κι εγώ έτσι τα έσκασα για τον 333xl πάντως, αλλά τελικά μου βγήκε σε καλό.  ;)

www.youtube.com/channel/UCelzEAB-vToaDU1y4jeUQpg

www.facebook.com/groups/garagevibe/ www.facebook.com/revoltedmasses http://vaggelisrevolted.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

I know! Δε βρίσκεις κανένα μέρος να τους ακούσεις με την ησυχία σου, παρά τη μεγάλη ζήτηση!

Κι εγώ έτσι τα έσκασα για τον 333xl πάντως, αλλά τελικά μου βγήκε σε καλό.  ;)

 

 

τι εχεις τον 333xl ? ααα !!! ωραια τουλαχιστον βρηκα που θα δοκιμασω τον 333xl  ;D

 

για ποτε λες ?  ;D

 

παρεπιπτωντος ειδα στο μαι σπεις οτι παιζεις με μια φεντερ... εχεις αλλαξει μαγνητες ? η ετσι με τους μονους ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες δεν εχω παιξει ποτε με κανεναν bugera, αλλα σκεφτομαι οτι για να μπει στον κοπο καποιος που εχει ηδη mesa boogie recto, peavey 6505, να αγορασει τους αντιστοιχους bugera η εστω να μπει στον κοπο να τους συγκρινει ειναι μεγαλο πραμα.

 

Θελω να πω αν εγω εχω μια lp custom και ξαφνικα δω μια greco lp που κοστιζει το 1/10 της δικιας μου, λογικα θα υποστηριξω την custom σε φαση ναι φερνει λιγο, αλλα δεν την φτανει με τιποτα και αλλες τετοιες χαζομαρες μονο και μονο επειδη εσκασα ενα καρο λεφτα...

Στην περιπτωση των Bugera ομως δεν ισχυει κατι τετοιο, ισα ισα το αντιθετο, και μενα μου δειχνει οτι οι κατοχοι τους ειναι extra ευχαριστημενοι.

 

Και δε λεω η ποιοτητα του youtube ειναι μαπα, αλλα δεν νομιζω ο τυπος στο βιντεο που ποσταρε ο Σπυρος με τον peavey και τον 6260 να σκεφτηκε "ωραια στο youtube ο ηχος ειναι χαλια, αρα ευκαιρια να κανω ενα βιντεακι να φαινονται ιδιοι..." ;D

Sickly-sweet, pink, and not for everybody

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

τι εχεις τον 333xl ? ααα !!! ωραια τουλαχιστον βρηκα που θα δοκιμασω τον 333xl  ;D

 

για ποτε λες ?  ;D

 

;D ;D

 

Φίλτατε, επειδή σε καταλαβαίνω, (δεν έβρισκα πουθενά και στα διάφορα καταστήματα μάλλον έκαναν τον κινέζο), διάβασε ένα mini review που είχα γράψει, εδώ

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=174744.msg413595#msg413595

 

Και εφόσον σε ψήνει, για να μην πάρεις γουρούνι στο σακί, στείλε μου Pm σε καμιά βδομάδα που θα έχω φέρει τον ενισχυτή ξανά σπίτι από το studio που κάθεται τώρα, να κανονίσουμε να τον ακούσεις, no prob.

 

παρεπιπτωντος ειδα στο μαι σπεις οτι παιζεις με μια φεντερ... εχεις αλλαξει μαγνητες ? η ετσι με τους μονους ?

 

Εϊναι μια Fender American HSS, στην οποία άλλαξα τον stock διπλό με έναν Seymour Duncan Custom! Οι άλλοι 2 μονοί είναι οι stock, αφού τρελαίνομαι για τον lead ήχο της!

www.youtube.com/channel/UCelzEAB-vToaDU1y4jeUQpg

www.facebook.com/groups/garagevibe/ www.facebook.com/revoltedmasses http://vaggelisrevolted.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου