Προς το περιεχόμενο

Bugera Tri - -Rectifier ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Tα βατ ειναι ενα θεμα....

Πως θα γινει να βρουμε κανα φθηνο, γκαζατο, ποιοτηκο κεφαλακι στα 20 watt??? ;D ;D ;D

Να σου πω την μαυρη αληθεια μου εχουν πεσει τα νεφρα απο το κουβάλημα του BUGERA αλλά δεν μπορείς να τα έχεις ολα σε ενα..και φτηνο και τζάμι ήχο και εεελαφρύ κτλ κτλ...Δεν εχω ακουσει τον Blackstar HT20 να δω τι παιζει γτ εχω τον ΗΤ5 και σκιζει οπως και τα BUGERA...Για σπίτι λοιπόν έχω Blackstar HT5 και  για πρόβες και Live τον BUGERA 6260 Head...τον 333XL 2*12 combo τον έδωσα γτ θα με χώριζε η γυναίκα...δεν χώραγαμε στην κρεβατοκάμαρα και ήταν και πλεονασμός πια ...καταραμένο GAS

seven deadly sins..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 133
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Tα βατ ειναι ενα θεμα....

Πως θα γινει να βρουμε κανα φθηνο, γκαζατο, ποιοτηκο κεφαλακι στα 20 watt??? ;D ;D ;D

 

 

Η απάντηση στα προβλήματά σου είναι πάρα πολύ απλή.

 

http://www.thomann.de/gb/jet_city_amplification_20h.htm

 

Πάω στοίχημα ότι μόλις το ακούσεις θα είναι η επόμενη αγορά σου. 20 βαττ, μικρο σε μεγεθος, φτηνο, ποιοτικό και σχεδιασμένο από τον Soldano. Φαντασου το σαν ενα Soladano SLO κατα καποιο τροπο στα 20 βαττ...

 

Φοβερος ηχος , ευκολο κουβαλημα...

Καλό GAS...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω και εγω σαν καινουργιος στο φορουμ μια ερωτηση..

αν αγορασω αυτο το κεφαλι το 333xl τι καμπινα 4χ12 η 4χ10 να παρω για να εχω vintage

- blues rock ηχο  και να εχει καλα καθαρα για να σηκωνει πεταλια :) ( το λεω επειδη μετα ιδια λεφτα μπορω να παρω εναν παλιο musicman rp112 που τα εχει σηκωσει τα πεταλια και εχει αυτα τα καθαρα που πιστευω οτι χρειαζομαι)

ειδα κατι στο θωμα ( http://www.thomann.de/gr/vox_v412bn_gitarrenbox.htm) και μου φανηκε καλη ιδεα. περιμενω αποψεις για ποιον απο τους 2 να παρω και καλυτερα αν καποιος τους εχει δοκιμασει και τους γιατι εγω μονο τον musicman εχω δοκιμασει :) ευχαριστω προκαταβολικα :)

 

Υ.γ η μηπως απο bugera για αυτο που ζηταω να ειναι καλυτερο το κεφαλι 6262?

How blue can you get?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια αντε δεν κανονιζουμε καμια ομαδικη αγορα να μας κανουν και καμια βαρβατη εκπτωση ? παντως πολυ ωραιος ηχος... αλλα ποιο ειναι το καλυτρο κεφαλι τελικα απο αυτα . πρεπει να καταληξουμε... μεχρι τωρα ειχα στο μυαλο μου το 6262 αλλα βλεπω κι αλλες επιλογες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα βατ ειναι ενα θεμα....

Πως θα γινει να βρουμε κανα φθηνο, γκαζατο, ποιοτηκο κεφαλακι στα 20 watt??? ;D ;D ;D

 

 

 

http://cgi.ebay.co.uk/RAT-HOTROD-JET-CITY-SOLDANO-VALVE-GUITAR-AMPLIFIER-AMP-/350368260311?cmd=ViewItem&pt=UK_MusicalInstr_Amplifiers_RL&hash=item51939360d7#ht_3590wt_1137

Recording is God's way of tellin you that you suck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ας ασχοληθουμε λιγο με τους bugera... ας μην χαλαμε το ποστ του συμπαθεστατου ξεκουρδιστου που το ξεκινησε... ξεκουρδιστε μου περασαν τα νευρα μαζι σου... μπορεις να ξεκινησεις παλι να κριτικαρεις οτι λεω χωρις να καταπιεζεσαι... βεβαια στην προκειμενη δεν θα σου δωσω την χαρα γιατι οντως απο οτι φενεται οι μπουγκερα πρεπει να ειναι πολυ καλοι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά περιμένω να μας πείς και τους λόγους που στα είπε αυτά ο συγκεκριμένος κύριος αλλιώς θα το θεωρήσω απλά κακιούλα ή να μην πώ το κλασσικό ποιό το κέρδος του αν σου πουλήσει ένα Marshalli με 1500€ κι ένα Bugera με 450€

Βlackstar ΗΤ-5 έχω και γω και Bugera 6260 & 333ΧL..

Για ρίξε μια ματιά ρε φιλαράκι κι εδώ γιατί πολύ παραμύθα έχουμε φάει χρόοονια τώρα και πληρώνουμε τσάμπα φράγκα..Δες το ΟΛΟ όμως..υπάρχει λόγος

Peavey 6505 metal riffs

 

 

Κοιτα, οπως ειπα και πριν εγω ειχα φαει ενα ψιλοκολημα με τους bugera γιατι μου φαινοταν πολυ ενδιαφερον ενας ενισχυτης με τετοια χαρακτηριστικα να κανει μονο 400 ευρω.Και να σου πω την αληθεια θα αγοραζα εναν απλα 120watt σε ενα διαμερισμα στον δευτερο οροφο σε μια πολυκατοικια 16 διαμερισματον δεν ιεναι καθολου καλη ιδεα. Εγω απλα ειπα τι μου ειπε ο Κουρμπης παρ'ολο που τους φερνει,ετσι κ αλλιως του ειπα οτι εχω ενισχυτη απλα την γνωμη του ζητησα και μου ειπε οτι ειναι μετριοι.Του ειπα μηπως το λεει λογο το οτι ειναι made in china και ενδεχωμενως να ιεναι κατασκευασμενο απο φθηνοτερα υλικα και μου ειπε οτι επειδη και ο ιδιος κατασκευασει λαμπατους, και οι ακριβοι ενισχυτες δεν εχουν μεγαλυτερη διαφορα ως προς τα υλικα κατασκευεις.Απλα οπως  μου ειπε οτι οι αμερικανοι κατεχουν την πρωτια στην κατασκευη μουσικου εξολησου και κιθαρων οποτε κατι θα ξερουν αυτοι..

 

Και μπροστα σε κατι diesel και VHT που πουλαει λογικο ειναι οι bugera να μη του γεμιζουν το ματι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου