Προς το περιεχόμενο

Bugera Tri - -Rectifier ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ας ασχοληθουμε λιγο με τους bugera... ας μην χαλαμε το ποστ του συμπαθεστατου ξεκουρδιστου που το ξεκινησε... ξεκουρδιστε μου περασαν τα νευρα μαζι σου... μπορεις να ξεκινησεις παλι να κριτικαρεις οτι λεω χωρις να καταπιεζεσαι... βεβαια στην προκειμενη δεν θα σου δωσω την χαρα γιατι οντως απο οτι φενεται οι μπουγκερα πρεπει να ειναι πολυ καλοι...

 

 

χαχαχαχααα οκ ρε μαν ! πες οτι θες χυμα οπως  τα λεω και γω !  ;D

πρεπει να κανουμε ενα bugera and schecter appreciation group !

Recording is God's way of tellin you that you suck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 133
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Να προσθέσω πως στους 3-4 μήνες που έχω την κεφαλή 333xl δεν μου έχει βγάλει κανένα απολύτως πρόβλημα, και ας χρησιμοποιήθηκε επι μια βδομάδα σχεδόν (όλη μέρα ανοιχτός και δυνατά) στο studio για ηχογράφηση.

 

(επειδή ακούγονται πολλά θέματα αξιοπιστίας στη συγκεκριμένη μάρκα ενισχυτών)

www.youtube.com/channel/UCelzEAB-vToaDU1y4jeUQpg

www.facebook.com/groups/garagevibe/ www.facebook.com/revoltedmasses http://vaggelisrevolted.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προσθέσω πως στους 3-4 μήνες που έχω την κεφαλή 333xl δεν μου έχει βγάλει κανένα απολύτως πρόβλημα, και ας χρησιμοποιήθηκε επι μια βδομάδα σχεδόν (όλη μέρα ανοιχτός και δυνατά) στο studio για ηχογράφηση.

 

(επειδή ακούγονται πολλά θέματα αξιοπιστίας στη συγκεκριμένη μάρκα ενισχυτών)

Ο Βαγγελης που παιζει στους Revolted Masses δεν εισαι? Ο Γιωργος μου ειχε πει οτι  το demo που ειχατε φτιαξει το ηχογρφησατε σπιτι και με εναν ENGL αν θυμαμαι καλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα, οπως ειπα και πριν εγω ειχα φαει ενα ψιλοκολημα με τους bugera γιατι μου φαινοταν πολυ ενδιαφερον ενας ενισχυτης με τετοια χαρακτηριστικα να κανει μονο 400 ευρω.Και να σου πω την αληθεια θα αγοραζα εναν απλα 120watt σε ενα διαμερισμα στον δευτερο οροφο σε μια πολυκατοικια 16 διαμερισματον δεν ιεναι καθολου καλη ιδεα. Εγω απλα ειπα τι μου ειπε ο Κουρμπης παρ'ολο που τους φερνει,ετσι κ αλλιως του ειπα οτι εχω ενισχυτη απλα την γνωμη του ζητησα και μου ειπε οτι ειναι μετριοι.Του ειπα μηπως το λεει λογο το οτι ειναι made in china και ενδεχωμενως να ιεναι κατασκευασμενο απο φθηνοτερα υλικα και μου ειπε οτι επειδη και ο ιδιος κατασκευασει λαμπατους, και οι ακριβοι ενισχυτες δεν εχουν μεγαλυτερη διαφορα ως προς τα υλικα κατασκευεις.Απλα οπως  μου ειπε οτι οι αμερικανοι κατεχουν την πρωτια στην κατασκευη μουσικου εξολησου και κιθαρων οποτε κατι θα ξερουν αυτοι..

 

Και μπροστα σε κατι diesel και VHT που πουλαει λογικο ειναι οι bugera να μη του γεμιζουν το ματι..

Στα λόγια μου ήρθες φίλτατε...το μόνο που δεν σου είπε είναι και το κέρδος του ... ;)Κάποια στιγμή όμως να ξέρουμε γιατί μιλάμε ...εγώ δεν είπα ότι οι BUGERA είναι καλυτεροι απο Mesa Boogie ή VHT ή κάτι άλλο...στα χρηματα που εχουν ομως δεν εχουν αντιπαλο Best Value for Money και παιζουν και ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ

Και κάτι άσχετο o ENGL δεν μου αρεσε καθολου... :-\

seven deadly sins..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Βαγγελης που παιζει στους Revolted Masses δεν εισαι? Ο Γιωργος μου ειχε πει οτι  το demo που ειχατε φτιαξει το ηχογρφησατε σπιτι και με εναν ENGL αν θυμαμαι καλα...

 

Ω ναι! Αυτος!  :D

 

Το πρωτο ναι, με εναν ENGL! Το δευτερο που θα βγει σε λίγες εβδομάδες όμως με τον Bugera 333xl.

www.youtube.com/channel/UCelzEAB-vToaDU1y4jeUQpg

www.facebook.com/groups/garagevibe/ www.facebook.com/revoltedmasses http://vaggelisrevolted.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tyxainei na eixa Bugera ton trikanalo k amesos meta ton poulhsa k phra enan Mesa Boogie dual rectfier.Na toniso oti ton poulhsa oxi epeidh den mou arese.O enisxuths einai PARA polu kalos k eidika gia ta lefta tou, apla den einai high end k etuxe na vro se polh kalh eukairia ton boogie.Katarxas den yparxei sugkrish metaksy tvn 2.O Bugera den ton ftanei ton boogie se dunamh(kala gia tone den suzhtame).Exoume kanei live se eksoteriko xoro k oallos kitharistas eixe parei ton bugera k leme gia plaka sto soundcheck na ta tsitosoume.Ekeinos sto 10 k akougotan kala oxi enoxlhtika (me distorted hxo).Ego me katharo fovomoun na to pao sto 7.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε, εντάξει λογικό είναι..μπροστά στον boogie, ο bugera συμβιβασμός είναι...αλλά αυτό δεν τον κάνει άσχημο ενισχυτή..ίσα ίσα, 1-2 φορές που έχω παίξει, είναι πολύ καλός ΓΙΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tyxainei na eixa Bugera ton trikanalo k amesos meta ton poulhsa k phra enan Mesa Boogie dual rectfier.Na toniso oti ton poulhsa oxi epeidh den mou arese.O enisxuths einai PARA polu kalos k eidika gia ta lefta tou, apla den einai high end k etuxe na vro se polh kalh eukairia ton boogie.Katarxas den yparxei sugkrish metaksy tvn 2.O Bugera den ton ftanei ton boogie se dunamh(kala gia tone den suzhtame).Exoume kanei live se eksoteriko xoro k oallos kitharistas eixe parei ton bugera k leme gia plaka sto soundcheck na ta tsitosoume.Ekeinos sto 10 k akougotan kala oxi enoxlhtika (me distorted hxo).Ego me katharo fovomoun na to pao sto 7.

 

 

καλημερα σε ολους... φιλε μου γραφε ελληνικα αν θες... επισης με αυτα που εγραψες με εκανες να θελω ακομη περισσοτερο να τον παρω τον μπουγκερα... αφου για mesa δεν δυναμαι... αλλα το γεγονος οτι εστω ενας μπουγκερα με τα 450 ευρω στεκεται σε λαιβ εστω στεκεται διπλα σε mesa αυτο μου λεει πολλα εμενα... επισης οι καινουριοι μπουγκερα ειναι γυρω στα 120 βατ λαμπα... εεε του που.......τη !!! τα 120 βατ λαμπα δεν θα μπορεις να τα ανοιξεις ουτε στο καραισκακη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

καλημερα σε ολους... φιλε μου γραφε ελληνικα αν θες... επισης με αυτα που εγραψες με εκανες να θελω ακομη περισσοτερο να τον παρω τον μπουγκερα... αφου για mesa δεν δυναμαι... αλλα το γεγονος οτι εστω ενας μπουγκερα με τα 450 ευρω στεκεται σε λαιβ εστω στεκεται διπλα σε mesa αυτο μου λεει πολλα εμενα... επισης οι καινουριοι μπουγκερα ειναι γυρω στα 120 βατ λαμπα... εεε του που.......τη !!! τα 120 βατ λαμπα δεν θα μπορεις να τα ανοιξεις ουτε στο καραισκακη...

 

 

 

 

+++++

 

επισης οποιονδηποτε λαμπατο ενισχυτη ουτε καν θα μου περναγε απο το μυαλο να τον βαλω ποτε στο 10 εκτος και αν θες καθε βδομαδα να τρεχεις για τελικες.

Recording is God's way of tellin you that you suck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

+++++

 

επισης οποιονδηποτε λαμπατο ενισχυτη ουτε καν θα μου περναγε απο το μυαλο να τον βαλω ποτε στο 10 εκτος και αν θες καθε βδομαδα να τρεχεις για τελικες.

Μόνο οι τελικές σε απασχολούνε; Βασικά μετά δε θα σε απασχολεί τίποτα καθώς θα έχεις κουφαθεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου