Προς το περιεχόμενο

Marshall Clean/Crunch διακόπτης


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντα μου άρεσε το crunch κανάλι του Mashall μου το πρόβλημα ήταν οτι ενώ στις ηχογραφήσεις μπορούσα να το χρησιμοποιώ, σε πρόβες και live δεν γινόταν μιας και δεν υπήρχε footswitch από clean σε crunch (μόνο από clean σε OD). Επίσης ακόμα και αν το switching το έκανα πατώντας το κομβίο, η ένταση από clean σε crunch ήταν υπερβολικά δυνατή με αποτέλεσμα να πρέπει να χαμηλώσω την ένταση (δύσκολο σε live).

 

Πριν καιρό επέσα πάνω σε αυτό...

 

http://www.marshallforum.com/workbench/8904-marshall-dsl-50-100-clean-crunch-footswitch-last.html

 

Ο τύπος προσφέρει αυτή τη δυνατότητα, μέσω email γίνονται η παραγγελίες.

 

Εγω θα το παραγγείλω την επόμενη εβδομάδα για να μου έρθει σε κανα δίμηνο μιας και φτιάχνει πολύ λίγα κομάτια μέσα στην εβδομάδα και κατόπιν παραγγελίας. Όταν θα ολοκληρωθεί η κατασκευή σε κανα τρίμηνο λογικά θα σας πω εντυπώσεις. Το κύκλωμα κάνει και για αλλαγή από OD1 σε OD2, και ενώ ενδείκνυται για DSL 50/100 κάποιοι το έχουν χρησιμοποιήσει και σε TSL, JCM 800 κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου