Προς το περιεχόμενο

Που μπορώ να δοκιμάσω Gibson Custom Shop στη Θεσ/νικη?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

βρίσκομαι σε πολυόροφο μουσικό οίκο της Θεσσαλονίκης (ονόματα ΔΕΝ λέμε).

 

Αν είναι αυτό το πολυόροφο που κατάλαβα, μου έτυχε παρόμοια περίπτωση. Ένας φίλος παράγγειλε μια ηλεκτροακουστική κιθάρα που την είχε δοκιμάσει στο μαγαζί. Όταν πήγε να την παραλάβει ήταν μια παρόμοια κιθάρα ίδιας μάρκας (ίσως να ήταν και το ίδιο μοντέλο) με άλλα ηλεκτρικά .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Από εκεί φίλε ΜΑΚΡΙΑ! Ούτε πένες δεν είναι να αγοράζεις, μπορεί να πας για Dunlop και να φύγεις με μανταλάκια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για να μη λεμε τιποτα ουτοπικα. Φυσικα και δεν περιμενω απο το Guitar Shop ο Μητσος τιμες Γερμανιας που αγοραζει τα οργανα με τον τονο. Περιμενω μια μικρη αυξηση στην τιμη, η οποια καλυπτεται με ενα σεταπ, μια κουβεντουλα, μια Α παροχη υπηρεσιων. Αυτος ομως ειναι και ο τομεας που πασχουν τα περισσοτερα μαγαζια, δυστυχως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για να μη λεμε τιποτα ουτοπικα. Φυσικα και δεν περιμενω απο το Guitar Shop ο Μητσος τιμες Γερμανιας που αγοραζει τα οργανα με τον τονο. Περιμενω μια μικρη αυξηση στην τιμη, η οποια καλυπτεται με ενα σεταπ, μια κουβεντουλα, μια Α παροχη υπηρεσιων. Αυτος ομως ειναι και ο τομεας που πασχουν τα περισσοτερα μαγαζια, δυστυχως...

 

Πολύ σωστός. Μέχρι 50 και μέχρι 80 ευρώ παραπάνω όταν μπορώ να δοκιμάσω όσο θέλω και να έχω και τα service μου θα τα δώσω ρε φίλε, αλλά από εκεί και πέρα ξεκινάει η κοροϊδία και η απάτη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Που μπορώ να δοκιμάσω Gibson Custom Shop στη Θεσ/νικη? Ξερει κανεις που εχουνε? Και που θα με αφήσουνε να τις παίξω και αν εχουν λογικες τιμές??

 

 

 

Ποια Σαλόνικα. Λονδίνο.

 

Θα δώσεις 3-5 χιλιάρικα και θα λυπηθείς την...εκδρομή (σιγά μην την πάρεις και από...e-shop!!!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Σχετικα με εκεινο τον πολυόροφο μουσικό οίκο της Θεσσαλονίκης, προσωπικα εχω καιρο να αγορασω οτιδηποτε απο εκει, αλλα πριν λιγο καιρο εκει στον πανω οροφο πρεπει να ειχε κατι ξεχασμενες les paul..(οι τιμες ηταν...'ξεχνα το'..αλλα για δοκιμη ισως ν αξιζει τον κοπο..) ισως να εχει ακομα... οποτε αν θες , μπορεις να τσεκαρεις...     Παντως σε ολη τη θεσσαλονικη σε οποιοδηποτε μαγαζι, περα απο lp studio... δυσκολα τα πραματα.. ακομα και το bon studio που ειναι τελος παντων η αντιπροσωπια, εχει μονο τα studio μοντελα ετοιμοπαραδοτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που μου είπε το παιδί είναι (πολύ εξυπηρετικός παρεπιπτόντως), ότι είναι έκλημα να πάω να δώσω 3000 ευρώ στην γερμανική αγορά.

 

γιατί δεν του είπες ότι είναι έγκλημα να αγοράζουμε απ' όπου το έχει πιο ακριβό, γιατί έτσι ανεβαίνουν συνεχώς οι τιμές, δημιουργείται πληθωρισμός, δε λειτουργεί ο "ανταγωνισμός" και το κράτος αναγκάζεται να βάλει πλαφόν, κλπ...

 

Όλα θα γίνουν πολύ καλύτερα στην Ελλάδα όταν καταλάβουμε ότι το να ψωνίζουμε απο μ@λ@κ3ς συνιστά αντικοινωνική συμπεριφορα  ;D

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ σωστός. Μέχρι 50 και μέχρι 80 ευρώ παραπάνω όταν μπορώ να δοκιμάσω όσο θέλω και να έχω και τα service μου θα τα δώσω ρε φίλε, αλλά από εκεί και πέρα ξεκινάει η κοροϊδία και η απάτη!

 

Διαφωνω. Τίποτα παραπάνω.... Ο Thomann μπορει να παιρνει εκπτωση 50% αντι για το 30% του ελληνα εμπορου, αλλα εχει ουτε τα μισά εξοδα για υπαλληλους, ασφαλισεις, ενοίκια, δεη, τηλ κλπ Και στην τελική όπως ο υπάλληλος παιρνει 700-800 εύρω στην Ελλαδα ενώ εξω παίρνει 1500, ας περιορίσει και ο έμπορος το κέρδος του αν θελει να επιβιωσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει στη Θεσσαλονικη μικρο (πολυ γνωστο στους σχετικους) μαγαζι οργανων (δεν φερνει gibson- αλλου θελω να καταληξω), που σου λεει,"στις μαρκες που αντιπροσωπευουμε θα εχεις τιμη Γερμανιας" (συχνα και καλυτερη), και το τσεκαρεις απο ιντερνετ και επιτοπου το θεμα της τιμης αν εχεις αμφιβολιες.

Αυτος ειναι ο τροπος επιβιωσης των μαγαζιων κατα την ταπεινη μου γνωμη,απο τη στιγμη που μπορει να το κανει το μαγαζακι της γειτονιας μπορει να το κανει και η bon που ειναι κολοσσος με τοσες αντιπροσωπειες που εχει.

Ας παρουν χαμπαρι ολοι οτι το χρημα δεν περισσευει σε κανεναν και απο τη στιγμη που υπαρχει φτηνοτερη αγορα ειτε στην Γερμανια ειτε στην Αγγλια ειτε στην Ολλανδια και γενικα σε χωρες εντος ΕΕ χωρις τελωνεις κλπ, ο κοσμος θα αγοραζει απο κει.

Στο κατω κατω ουτε απο κει δοκιμαζω, ουτε απο εδω, ισα ισα οι ξενοι μου δινουν και δυνατοτητα επιστροφης ξανα και ξανα του οργανου, ενω εδω το παντρευομαι πριν καν το δω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει στη Θεσσαλονικη μικρο (πολυ γνωστο στους σχετικους) μαγαζι οργανων (δεν φερνει gibson- αλλου θελω να καταληξω), που σου λεει,"στις μαρκες που αντιπροσωπευουμε θα εχεις τιμη Γερμανιας" (συχνα και καλυτερη), και το τσεκαρεις απο ιντερνετ και επιτοπου το θεμα της τιμης αν εχεις αμφιβολιες.

Αυτος ειναι ο τροπος επιβιωσης των μαγαζιων κατα την ταπεινη μου γνωμη,απο τη στιγμη που μπορει να το κανει το μαγαζακι της γειτονιας μπορει να το κανει και η bon που ειναι κολοσσος με τοσες αντιπροσωπειες που εχει.

Ας παρουν χαμπαρι ολοι οτι το χρημα δεν περισσευει σε κανεναν και απο τη στιγμη που υπαρχει φτηνοτερη αγορα ειτε στην Γερμανια ειτε στην Αγγλια ειτε στην Ολλανδια και γενικα σε χωρες εντος ΕΕ χωρις τελωνεις κλπ, ο κοσμος θα αγοραζει απο κει.

Στο κατω κατω ουτε απο κει δοκιμαζω, ουτε απο εδω, ισα ισα οι ξενοι μου δινουν και δυνατοτητα επιστροφης ξανα και ξανα του οργανου, ενω εδω το παντρευομαι πριν καν το δω.

 

 

 

ακριβωςςςς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου