Προς το περιεχόμενο

Η Παιδεία στην Ελλάδα σε σχέση με το εξωτερικό


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Γιατί έχουν προέλθει από μια χώρα που η αρπαχτή είναι καθεστώς; Λέω τώρα εγώ...

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 225
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Όλοι γύρισαν με χαρτί φίλε μου...

 

Παντελώς άστοχο σχόλιο!!! Δεν συγκρίνω ένα κακό πανεμπιστήμιο της Αγγλίας με ένα αντίστοιχο Ρουμάνικο απλά υπαινίσομαι ότι τα πτυχία από Αγγλία (και από Ρουμανία εννοείται...) ήταν μεγάλη μπίζνα φίλε μου!!!! Πολύ συνάλλαγμα.....

 

 

Διαφωνω φιλε. Το σουταρισμα παει συννεφο. Μπορει να ξερω βλακες, δεν ξερω, ξερω ομως παρα πολλους που γυρισαν απρακτοι!

 

Τωρα για το αν ειναι μπιζνα η οχι τα πανεπιστημια, μαγκες ειναι και το εκαναν μπιζνα. Την κανουν καλα, τη στηριζουν για αυτο και κονομανε.

 

χωρίς να έχω κάτι με τα παιδιά που σπουδάζουν έξω φυσικά. Μιλάω μόνο για αυτούς που δεν μπορούν να κανουν αλλιώς, γιατί δεν πέρασαν εδώ, η γιατί τους ήρθε πιο εύκολο.

 

Ωραια.

 

Σπουδασες Ελλαδα στις σουπερ-ντουπερ σχολες, λυνοντας δυο ολοκληρωματα και πεντε διαφορικες το πρωι οσο εισαι τουαλετα, ετσι για το ζεσταμα βρε αδερφε, επειδη εγραψες 19.99999/20 στις Πανελληνιες ενω ως γνωστον εξω πανε τα ζωα του ασοδυου και το πτυχιο το αγοραζουν επι-τη-αφιξη τους και απλα 3 χρονια δουλευουνε τον κοσμο.

 

Τελειωνεις το Πανεπιστημιο, πας στρατο. Μετα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@theoctopus: Για που μιλας φιλε; Για ενα καλο ιδρυμα εξω (τα στοιχεια για το αν ενα ιδρυμα ειναι καλο η οχι ειναι ΔΗΜΟΣΙΑ) η για το 3-ραχουλες. Στην τελικη, ενας με πτυχιο απεξω ξερεις οτι διαβασε 10 πραγματα και δεν τον περασε η ΠΑΣΠ, η ΔΑΠ, τα ΕΕΑΑΑΚ πως διαολο γραφονται. Κλεινοντας, ο καλος ειναι καλος παντου, ειτε Ελλαδα, ειτε Αγγλια, ειτε Αμερικη. Απλα τυχαινει στα Ελληνικα πανεπιστημια, οι κορυφαιες θεσεις να ειναι κλεισμενες απο ατομα με μεταπτυχιακα Αμερικη ;)

 

Είμαι στα ελληνικά πανεπιστήμια από το 99 και όχι με την ιδιότητα του κομματόσκυλου και αν υπάρχει ένας που τους απεχθάνεται, αυτός είμαι εγώ. Σου λέω λοιπόν ότι αυτά που λες ισχύουν σε κάποιες περιπτώσεις σε κάποιες όχι και δεν είναι η πλειοψηφία. Μην αρχίσουμε όμως γιατί είναι offtopic και πολύ μεγάλο κεφάλαιο για να το αναλύσουμε σε αυτό το thread.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπράβο στον audiokostas για την αμεροληψία του!!!! Ειλικρινά.....

 

Όπως αντίστοιχα μπίζνα είναι το κάθε τυχάρπαστο τμήμα που υπολειτουργεί κάποιο εκπαιδευτικό ίδρυμα κατά κανόνα μικρότερης πόλης, με μοναδικό σκοπό να νοικιαστεί κάνα σπίτι και να δουλέψει καμιά καφετέρια και ψησταριά...

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν μπορεις μετεφερε και τα υπολοιπα "περι παιδειας" στο αλλο Thread σε αυτο . ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

 

Όπως αντίστοιχα μπίζνα είναι το κάθε τυχάρπαστο τμήμα που υπολειτουργεί κάποιο εκπαιδευτικό ίδρυμα κατά κανόνα μικρότερης πόλης, με μοναδικό σκοπό να νοικιαστεί κάνα σπίτι και να δουλέψει καμιά καφετέρια και ψησταριά...

+1000 ακριβώς έτσι... Και μην ξεχνιόμαστε, χωρίς την βάση του 10. Κουτσοί, στραβοί στον άγιο Παντελεήμονα... 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πα και θα το ξαναπώ. Κατάργηση του 10 με μέγιστο όριο φοίτησης π.χ. 6 χρόνια. Όποιος δεν μπορεί να πάει σπίτι του.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως αντίστοιχα μπίζνα είναι το κάθε τυχάρπαστο τμήμα που υπολειτουργεί κάποιο εκπαιδευτικό ίδρυμα κατά κανόνα μικρότερης πόλης, με μοναδικό σκοπό να νοικιαστεί κάνα σπίτι και να δουλέψει καμιά καφετέρια και ψησταριά...

 

Αλλο φοβερο σχεδιο και αυτο...να κανουμε πανεπιστημια παντου, συχνα σε οτι πιο ηλιθιο αντικειμενο μπορει να σκεφτει ανθρωπος, μπας και παρει τα πανω της η Ελληνικη επαρχεια. Τι να πεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλο φοβερο σχεδιο και αυτο...να κανουμε πανεπιστημια παντου, συχνα σε οτι πιο ηλιθιο αντικειμενο μπορει να σκεφτει ανθρωπος, μπας και παρει τα πανω της η Ελληνικη επαρχεια. Τι να πεις...

 

Αν οι Σχολές είναι τόσο αστείες να έχουν τα στανταρ εισαγωγής τους τόσο χαμηλά, suits me fine. Τόνωση της οικονομίας της επαρχίας, μικρό αγροτικό και απογαλάκτιση για όλους. Ούτε έχω και τίποτα εναντίον της εισαγωγής όλης της Ελληνικής Πανίδας στην ανώτερη εκπαίδευση.

Έχω όμως μεγάλη πρόβλημα με τη χαμηλή ποιότητα της εκπαίδευσης, της a priori δεδομένης απονομής πτυχίων και την αντίληψη "χαλόου κόσμε πήρα πτυχίο, κάτσε τώρα για να σε γ@..σω"

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου