Προς το περιεχόμενο

Καλωδια για home studio


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Έαν έχεις τη δυνατότητα, μπορείς να αγοράσεις τα κατάλληλα υλικά και να τα φτιάξεις ενα ενα.

 

Βοηθάει ιδιαίτερα στο να είναι ακριβώς στις διαστάσεις που θες και να μην καταλήξεις με καμιά μακαρονάδα πίσω απο το "πάγκο βασανιστηρίων" όπως επίσης, ότι θα είναι αξιόλογης ποιότητας και θα σου κρατήσουν αρκετά.

 

Πολλά έτοιμα και σε δελεαστικές τιμές, είναι της Κυριακής χαράς και της Δευτέρας λύπης...  ;D

 

 

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Και για να μην παροτρύνω ...και μετά βγάζω την ουρά μου απέξω.  ;D

 

Εαν θέλεις να φτιάξεις κάποιο, πές μου να σου δώσω αναλυτικές οδηγίες/ σχέδια με τα pinouts.

 

 

 

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τα Proel είχα κακή εμπειρία (θόρυβος-αντοχή).

 

Η καλύτερη λύση όντως είναι να αγοράσεις χύμα καλώδια και αντάπτορες καλής ποιότητας - Klotz και Neutrik είναι μια χαρά συνδυασμός - και αν ξέρεις να τα φτιάξεις μόνος σου, αλλιώς να τα δώσεις σε κάποιον γνωστό σου, όλο και κάποιος θα έχει ένα κολλητήρι. Έτσι και καλύτερο ήχο θα έχεις, και στα μέτρα σου θα είναι, χωρίς τα γνωστά μακαρόνια, και αν σου χρειαστεί κάποια στιγμή κάτι επιεπλέον ή μια αλλαγή στον εξοπλισμό σου θα έχεις μια μικρή καβάτζα.

 

Όσον αφορά το κόστος, δυστυχώς ισχύει και εδώ ο γνωστός κανόνας των χαιφιντελάδων. Αξίζει (σχεδόν πρέπει) τα καλώδια σε ένα ηχητικό σύστημα να καταλαμβάνουν το 10% του συνολικού κόστους. Μανούρα μεν, αλλά...

 

Σε κάθε περίπτωση, αν δεν μπορείς να ξοδέψεις πολλά, θα πρότεινα να πάρεις καλά RCA καταρχήν, μιας και είναι τα πιο επιρρεπή σε κοπανήματα κλπ, και είναι χάσιμο χρημάτων να σου χαλάνε επειδή είναι μάπα και να ξανααγοράζεις κλπ.

 

καλές αγορές!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@soke_hxc

Στα καλώδια ισχύει ως ένα βαθμό το ότι πληρώσεις παίρνεις. Άλλο ήχο έχει ένα απλό klotz, άλλο έχει το ενισχυμένο klotz και άλλο έχει ένα Vovox.

Αν χρειάζεσαι μια σχετική ποιότητα, το πρώτο που σου είπα είναι μια χαρά και θα κάνεις τη δουλειά σου. Αν θες όμως να μην ακούς το καλώδιο, θα πρέπει να πας σε άλλη κλάση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια σας ευχαριστω πολυ ολους!

 

Τελικα τα βρηκαμε με το pcmajor, θα μου φτιαξουν καλωδια belden και mogami με neutrik βυσματα και στο συνολο θα μου παει 79,5ε. Ειναι πολυ καλη η τιμη ακομα και σε σχεση με εξωτερικο (bluejean cables κλπ) και ηταν φιλικοτατοι και πολυ εξυπηρετικοι.

 

Προτεινω το καταστημα ανεπιφυλακτα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1000 για το συγκεκριμένο κατάστημα!

 

Απόλυτα εξυπηρετικοί, ενημερωμένοι και επαγγελματίες!

 

Το PC που μου στήσανε, πάει .....(πετ)..ώντας και απλά ΔΕΝ ακούγεται καθόλου!

 

Cool! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου