Προς το περιεχόμενο

εεε... και λοιπόν;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μα φυσικά και είναι. Και λοιπόν; Δε θα τις μοιραστείτε μαζί μας τις δικές σας λύσεις;

Μα δεν εχει νόημα...δεν μπορώ να σου πώ τι έκανα στα 30 (ώστε να έχω ξεπερδέψει στα 50)...πχ στεγαστικό δάνειο, γιατι δεν είναι πιά ίδιες οι συνθήκες. Επίσης κάποιες (οικονομικές) κατάστάσεις τις υπολογίζεις με τις χρονικές περιόδους...πχ προσπάθησα να έχω τελειώσει με δάνεια κλπ (και τα κατάφερα), όταν οι γιοί μου θα ξεκινούσαν τις σπουδές.

Αναγκαστικά έστειλα τα παιδιά μου σε ιδιωτικό, γιατί επέλεξα να μένω στον Μαραθώνα και δεν είχα πολλές επιλογές, επιπλέον με τα ωράρια που δουλεύουμε και εγώ και η γυναίκα μου δεν επετρέπαν....

Πιστεύω ότι με ενδιαφέρον ο γονιός μπορεί να βοηθήσει τα παιδιά και να λάβουν την κατάλληλη μόρφωση.

Άσε που ως κακός μαθητής, δεν θα τα βοηθούσα ιδιαίτερα....

Επιμένω ότι τέτοιου είδους συμβουλές δεν έχουν νόημα.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 86
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Guru

Επιμένω ότι τέτοιου είδους συμβουλές δεν έχουν νόημα.

Θα με τρελλάνετε εσείς! Είπα πουθενά ότι ψάχνω συμβουλές για τον εαυτό μου; Συζήτηση να γίνει, θέλω, για το τι έχετε σκοπό να κάνετε με τα πολύ δύσκολα που έρχονται (αντί για την γκρίνια).
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συζήτηση να γίνει, θέλω, για το τι έχετε σκοπό να κάνετε με τα πολύ δύσκολα που έρχονται (αντί για την γκρίνια).

Εγώ πάντως, ψάχνω παρέα για τον Jeff Beck τον Οκτώβριο...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Εγώ πάντως, ψάχνω παρέα για τον Jeff Beck τον Οκτώβριο...

Εγώ είμαι μέσα από τώρα. Θα τα πούμε (εισιτήρια όχι ακόμη έεεε;)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είμαι μέσα από τώρα. Θα τα πούμε (εισιτήρια όχι ακόμη έεεε;)

Ελπίζω να μην κοροϊδεύεις...γιατί θα στηριχθούμε επάνω σου λόγω πρότερου έντιμου βίου εις Λονδίνιουμ...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα σ'αυτή τη χώρα ήταν πάντα ένα ή τουλάχιστον ξεκινάνε όλα απο εκεί.

Στο δημόσιο τομέα, στον ιδιωτικό τομέα, στον επαγγελματικό τομέα, στην ελεύθερη παιδεία, στην ελεύθερη θρησκεία (ανεξηθρησκεία), στην ελεύθερη αγορά, στο εμπόριο, στην εφορία, στον υγειονομικό τομέα και το δικαίωμα της "δωρεάν" ιατροφαρμακευτικής περίθαλψης και όπου αλλού πάει το μυαλό σας.

Το πρόβλημα;;;

ΑΝΑΞΙΟΚΡΑΤΙΑ

Γιατί μερικούς τους βολεύει και αυτοί με τη σειρά τους "βολεύουν" άλλους, αυτούς που δεν μπορούν να σκήψουν το κεφάλι τους και να κοιτάξουν τι γίνετε πιο κάτω, γιατί δεν τους συμφέρει να τα δούν, δεν θέλουν να δουν την αλήθεια, ούτε καν να τους την πούν.

Έτσι δημιουργήται μία χώρα χωρισμένη στα δύο, στους πάνω και στους κάτω.

Και όσο τρώνε οι πάνω, τόσο πιο πολύ πεινάνε οι κάτω.

Και όσο πιο πολύ χρεωνώμαστε απ'τους πάνω, τόσο περισσότερα θα δίνουν οι κάτω.

Υπάρχει περίπτωση να αλλάξει αυτό?

Σε ποιά άλλη χώρα έγινε, για να γίνει και εδώ?

Και αν κάποιος φωνάξει οτι πρέπει να γίνει, ποιός θα τον ακούσει? Οι "Βολεμένοι"?

...Λυπάμαι πραγματικά για την κατάντια αυτής της χώρας.

Δεν μπορώ να πω άλλα...

Αυτά.

 

πι-ες: Συγγνώμη για το ύφος, αλλά είμαι άλλος ένας αγανακτισμένος Έλλην πολίτης.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτασεις υπαρχουν εδω και 30 χρονια για ενα αμεσο καλυτερο κοσμο που ολα ειναι εφικτα χωρις κανενα πολιτικο-οικονομικο-κοινωνικο εμποδιο.Παρακολουθειστε τα παρακατω video και θα καταλαβετε..Πιστη οτι ειναι εφικτο δεν υπαρχει γι'αυτο και δεν πραγματοποιητε κατα καποιον τροπο..

 

Jacques Fresco

 

http://www.youtube.com/watch?v=RHhddNPNzts&feature=related

 

http://www.youtube.com/watch?v=6VOzmitSRWs&feature=PlayList&p=9B61B9B247597CF7&playnext_from=PL&playnext=1&index=7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν εγώ έχω μια ιδέα που μοιάζει βέβαια περισσότερο με κοινωνικό πείραμα αλλά εμένα μου αρέσει.Αφού γίνουν οι απαραίτητες ετοιμασίες μία Κυριακή του επόμενου μήνα θα καταθέσουμε όλοι τις τηλεοράσεις μας για ανακύκλωση.Μόνο σε επιχειρήσεις(καφετέριες)  θα εξακολουθήσει να επιτρέπεται η χρήση της τηλεόρασης και μόνο για 2-3 ώρες ημερισίως.Θα πάρουμε κανονικά τα χρήματα της ανακύκλωσης όχι όμως σε χαρτονομίσματα αλλά σε εισητήρια.Εισητήρια  για συναυλίες, θέατρο , μουσεία, αρχαιολογικούς χώρους και εκθέσεις.Για όσους δεν είχαν τηλεόραση να καταθέσουν, θα τους δοθούν επίσης εισιτήρια κανονικά.

Να προσθέσω ότι θα απαγορευτεί η εισαγωγή τηλεοράσεων στη χώρα για 2 χρόνια?(όχι θα γίνει πολύ ουτοπικό πια).

Λοιπόν αυτή είναι η άμεση πρότασή μου, πρακτικά άμεσα εφαρμόσιμη από όλους μας

Γενικά πιστεύω ότι όλοι ξέρουμε τι πρέπει να κάνουμε, απλά δεν το κάνουμε

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου