Προς το περιεχόμενο

Ποιο απο τα τρια e-drums?


grohl

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 47
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

paidia exo asxolhthei poly me ta diy edrums.exo poulhsei merika se ena paidi pou paizei se megalo athinaiko magazi kai ta vriskei kalytera apo ta roland.gia opoiadhpote provlhmata exete email me,tha apanthso to syntomotero.epishs mporo na sas ftiakso oti thelete se poly xamhles times katopin paraggelias.oi info omos einai doro.

 

..........να'τα' date=' να'τααααα.....!!!![/quote']

ti shmainei to na taaaa ?ti se xalase?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου δεν μας αναφερεις στα Do It Yourself ηλεκτρονικα τι ειναι καλυτερα απο τα roland' date='σε αξιοπιστία,αντοχη,τιμες,service;[/quote']

 

an soy steilo ena apo ayta pou eftiaksa tha katalaveis.vriskeis apo thn roland pad me mesh head megalytero apo 12 ''?an sou po oti kathe fora pou tha xalaei o konos sou (afros) h o aisthithras tha xreiazesai 2-3 euro gia na to ksanaftiakseis kai oxi 50 kai parapano pou tha sou zhthsei to service ths roland.to thema me ta diy einai na pianoyn ta xeria sou.an den pianoyn tote pairneis roland kai plhroneis thn seira pd anw twn 200 eyro ekasto.an thes epikoinonhse sto [email protected] gia perissoteres info.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα 2,5 χρονια που εχω την roland με mesh heads ποτε δεν χρειαστηκε κατι τετοιο,εστω και η παραμικρη αλλαγη,αν και το κοπανημα μου ειναι συνεχες και ακαταπαυστο.μονο 1 φορα σκιστηκε το διχτακι αφου κατα λαθος επεσε με δυναμη ψαλιδι πανω του(μην ρωτατε πως :roll: )

επειδη δεν ξερω τις τιμες που τα δινεις και την ποιοτητα που εχουνε δεν μπορω να πω κατι παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα 2' date='5 χρονια που εχω την roland με mesh heads ποτε δεν χρειαστηκε κατι τετοιο,εστω και η παραμικρη αλλαγη,αν και το κοπανημα μου ειναι συνεχες και ακαταπαυστο.μονο 1 φορα σκιστηκε το διχτακι αφου κατα λαθος επεσε με δυναμη ψαλιδι πανω του(μην ρωτατε πως :roll: )

επειδη δεν ξερω τις τιμες που τα δινεις και την ποιοτητα που εχουνε δεν μπορω να πω κατι παραπανω.[/quote']

 

megale sto magazi pou douleyo o drummer eskise 3 mesh heads ths roland sto tampoyro se 4 mhnes kai dyo mesh head sthn kd-80 mpota pou xrhsimopoiei.ego dino to 14'' pad pou einai emfanhsiaka idio me tampouro piccolo ashmenio 130eyro katopin dokimhs .ayto to pad einai analogo ts seiras pd100 pd120 ta opoia exoun pano apo 300 eyro ekasto an den kano lathos.thes ne sou steilo na dokimaseis?kai meta mas les thn gnomh sou.h dokimh einai dorean.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η επιμονη σου και το παθος σου φιλε μου εχει αρχισει να με προβληματιζει,παρ'ολα αυτα εγω δεν αναφερθηκα με αρνητικα σχολια στο εν'λογω προιον αφου απλα δεν το γνωριζω και δεν μπορεσα να πω κατι παραπανω.Και ο λογος ειναι οτι αναφερομαι αποκλειστικα σε προσωπικα βιωματα.Δεν μπορω να δεχτω δυστηχως σαν δεδομενο το "φιλος ντραμμερ...",

καθως παιζουνε πολλοι παραγοντες ρολο....

Οντως χαμηλη τιμη και θετικο το μεγεθος στις 14" αλλα δεν αξιολογειται απο μακρια ενα προιον απ'οτι θα γνωριζεις και εσυ βεβαια.Ριξε κανα review με καμμια φωτο αν ειναι δυνατον.

θετικό σημειο η προσφορα σου να μου δωσεις ενα για δοκιμη,αν και θα πρεπει να εχεις υποψη σου οτι δεν θα ειμαι υποψηφιος αγοραστης προς το παρον,απλα θα του κανω ενα review στο site και οτι προκυψει....θετικα η αρνητικα σχολια...

υ.γ ρε συ grohl τι εγινε τελικα με την ηλεκτρονικη την εφτιαξες,η ακομα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υ.γ ρε συ grohl τι εγινε τελικα με την ηλεκτρονικη την εφτιαξες' date='η ακομα?[/quote']

 

Την έφτιαξα επιτέλους.Δηλαδή κράτησα το module το td3 εδωσα τα millenioum pad και αγορασα της roland pd-8 και πηρα το kick kd-8 oποτε απο millenium εχω μονο το rack ,τα cymbal & foot pedal hihat control.

 

ειμαι μια χαρα τωρα .Aυτο που ηθελα δηλαδη να μελεταω χωρις να ενοχλω τους γειτονες και τους γυρω μου το πετυχα...

 

thanx for all octapus!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok ωραια βρε,αλλα ριχνετε και κανα review,η καμμια αποψη για τα θεματα και

τι προβληματα αντιμετωπιζετε ,για να μαθενουνε και οι πιο νεοι.αμα τα κραταμε ολοι για τον εαυτο μας δεν υπαρχει νοημα να ειμαστε στο site και να ανταλλαζουμε αποψεις.

το θεμα παντως ειναι πως τελικα βρηκες ακρη,αν και δεν νομιζω οτι ητανε θεμα των pads,εκτος και αν ητανε μονοφωνικα,triggarανε και κολλαγε το συμπαν,αλλα και αυτο να συνεβαινε αν καποιος τα παρει παλι θα φαει τα μουτρα του....μας αφηνεις στο μαυρο σκοταδι αδερφε μου.... 8O :lol:

υ.γ roland και ξερο ψωμι....(χμμμμ....δεν νομιζω να με ακουει ο antonis198222 και να με σκυλοβριζει....μαναααααα ξεματιασμα θελω.....γκουλπ)

 

:roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου