Προς το περιεχόμενο

looper


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ενικα δε βλεπω ακομα το λογο να επιλεξει καποιος καποιο αλλο looper, εκτος κι αν η χρηση που σκοπευει να κανει, δεν εχει πολλες απαιτησεις.

 

Εννοεις αλλο εκτος απο Rc-50?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

το rc-50 τα κανει ολα αυτα. του βαζεις προηχογραφημενα μερη και εχεις την επιλογη τριων μπανκων απο τις οποιες η καθεμια εχει ενα rec κι ενα overdub καναλι και ΔΙΚΟ της volume. παπαδες κανεις με αυτο το εφφε χωρις πολυ πολυ ψαξιμο. προσωπικα πιστευω εχει πολυ καλο ηχο, το μονο μου προβλημα ειναι με το loop του ενισχυτη στην λειτουργια auto start. ( λειτουργια που ανιχνευει ποτε θα παρει το πρωτο ερεθισμα ηχου η πεταλιερα για να αρχισει να ηχογραφει τη λουπα. απο το effects loop δεν λαμβανει ερεθισμα κι οταν το βαζω μπροστα στο input δεν μπορω να εχω σε αλλη λουπα καθαρο και σε αλλη βρωμικο καναλι) λογικα δικο μου λαθος θα ειναι, θα το ψαξω καλυτερα.

πληροφοριακα, την πηρα απο τον ελληνα αντιπροσωπο φθηνοτερα απ' οτι την εχει ο γερμανος φιλος μας..

Αγάπη μου, χρειάζομαι τις κιθάρες μου, όπως εσυ τα παπούτσια σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοεις αλλο εκτος απο Rc-50?

Ναι. Χωρις βεβαια να τα εχω δοκιμασει ολα. Απλα δεν εχω βρει ακομα καποιο να συγκεντρωνει ολες τις δυνατοτητες του rc-50. Μπορει και να υπαρχει. Αν καποιος ξερει καποιο, θα ηταν πολυ καλο να μας διαφωτισει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι. Χωρις βεβαια να τα εχω δοκιμασει ολα. Απλα δεν εχω βρει ακομα καποιο να συγκεντρωνει ολες τις δυνατοτητες του rc-50. Μπορει και να υπαρχει. Αν καποιος ξερει καποιο, θα ηταν πολυ καλο να μας διαφωτισει

 

καλο και σε καλυτερη τιμη αλλα με λιγοτερες, αρκετες ομως δυνατοτητες ειναι digitech jamman stereo. ειναι το καινουριο μοντελο, τωρα κυκλοφορησε. απο ηχο πρεπει να ειναι πολυ καλο, δεν το εχω ακουσει αλλα το παλιο μοντελο ειχε πολυ καλο ηχο. δεν πιστευω να επεσε η ποιοτητα στο καινουριο, αφου ειναι πιο ακριβο και προσεγμενο στην λεπτομερια μοντελο.

Αγάπη μου, χρειάζομαι τις κιθάρες μου, όπως εσυ τα παπούτσια σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλο και σε καλυτερη τιμη αλλα με λιγοτερες, αρκετες ομως δυνατοτητες ειναι digitech jamman stereo. ειναι το καινουριο μοντελο, τωρα κυκλοφορησε. απο ηχο πρεπει να ειναι πολυ καλο, δεν το εχω ακουσει αλλα το παλιο μοντελο ειχε πολυ καλο ηχο. δεν πιστευω να επεσε η ποιοτητα στο καινουριο, αφου ειναι πιο ακριβο και προσεγμενο στην λεπτομερια μοντελο.

Τη δυνατοτητα που κυριως μας ενδιαφερει(δηλαδη να στελνει ξεχωριστα το μετρονομο) ξερεις μηπως αν την εχει? Γιατι αν ειναι να αγορασει και να κουβαλαει μαζι του καποιος ενα σωρο αλλες Midi συσκευες, τοτε καλυτερα να δωσει περισσοτερα χρηματα απ'την αρχη και να εχει αυτη τη δυνατοτητα ''ενσωματωμενη'' στο looper του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

copy απο το site της digitech για να μην πω παπαριες..

δες και αποφασισε αν σου κανει.

 

 

Features

 

Store over 35 minutes of stereo, CD-Quality loops in 99 internal memories

Optional SDHC card can store over 16 hours* of CD-quality audio in 99 additional memories (198 total)

Reverse Playback

4 Heavy-duty metal footswitches for looping and loop selection

Connect to your computer via USB and use the JamManager™ Loop Librarian software to organize and archive your loops.

Aux Input lets you import music from CD and MP3 players

3 Stop modes (Stop, Finish, and Fade)

Load up the JamMan with bass lines, drums, harmonies, and more; create an entire backup band, take it with you, and perform anywhere!

Slow down or speed up any loop without changing pitch

Rhythm Output sends click track out to keep the rest of the band in sync

Balanced XLR mic input with dedicated gain control is perfect for dynamic and self-powered microphones

Metronome with multiple rhythm sounds and time signatures

Rugged metal chassis

Automatic recording

Power supply included

Optional footswitch adds additional Hands-Free™ functionality

Αγάπη μου, χρειάζομαι τις κιθάρες μου, όπως εσυ τα παπούτσια σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο οτι βλεπω ξερεις κ εχεις δουλεψει με λουπες.

πιστευω οτι με το RC - 50 θα εισαι οκ(κ καφε θα σου κανει με τρεις φουσκαλες)

 

απλος εαν παιζεις  Live k ηχογραφεις εκεινη την ωρα τοτε να ξερεις οτι το ρισκο ειναι τεραστιο! ενα λαθακι τα γ@μησε ολα!

οσες προβες κ να εχεις κανεις σαν την μ@λ@κι@ της στιγμης δεν εχει!  ;D

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

bluezlick Σε ευχαριστω πολυ και εγω μαλλον το RC-50 σκεφτομαι να αγορασω τελικα μια και ειδα οτι το 2880 aν και εχει καλυτερο ηχο(οπως λενε ολοι απο το RC-50) με περιοριζει αρκετα σε αυτα που προσφερει.

 

1.Δεν βγαζει μετρονομο σε ξεχωριστη εξοδο παρα μονο με συνχρονισμο με midi εξωτερικη συσκευή

2. Δεν αποθηκευει.

3.Εχει σαφως λιγοτερες εισοδους για την χρηση που το θελω.

 

Οποτε για την χρηση που το θελω θα παω για την ψηφιακουρα... :)

 

Υ.Γ. Απλα αναριωτιομουν αφου σχεδον το θελω για χρηση live,γιατι με νοιαζει τοσο πολλη η ποιοτητα του ηχου αφου ετσι κι αλλιως στα περισσοτερα live που εχω παιξει δεν μπορω να πω πως η ποιοτητα ειναι και η καλυτερη δυνατη.Γιατι ετσι κι αλλιως δεν προκυτε να γραψω σπιτι με looper και οχι με Pc και αυτο νομιζω ισχυει με αρκετους απο εμας... ;D

 

Ευχαριστω πολυ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου