Προς το περιεχόμενο

Σπύρος Χαρμάνης - Just another story


Evilnye

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πολύ καλό φίλε μπράβο.Keep on the good job

 

 

 

Σπύρο κοίτα, γενικώς δεν είμαι άτομο που αντιμετωπίζει ιδιαίτερα προβλήματα γραπτής έκφρασης. Ούτε φείδομαι περιγραφής όταν αυτή χρειάζεται.

Τό 'χουμε καταλάβει ;D

Thank God for the rain....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 49
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Οτι και να πω ειναι λιγο....Προσκυναω! Φοβερη δουλεια! Σου ευχομαι τα καλυτερα και με το καλο να βγεις παραεξω και να ακουστεις, αξιζεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα δωσω κι εγω  με τη σειρα μου τα συγχαρητηρια στον Σπυρο γιατι τα αξιζει πραγματικα. Θυμαμαι, παει καιρος τωρα, ενα κλιπ που ειχε ανεβασει και πραγματικα ενιωσα οτι να ρε παιδι μου υπαρχουν καινουργιες προτασεις με επιπεδο και φρεσκαδα.

Aπο τοτε ειμαι φαν Σπυρο και σου ευχομαι τα καλυτερα  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα παρέλαβα το Just another story (ευχαριστώ Σπύρο) και είχα την ευκαιρία να το ακούσω προσεκτικά. Δεν έχω να προσθέσω τίποτα άλλο από εκτός της αρχικής μου τοποθέτησης εκτός ίσως από τη λέξη φιλόδοξο. Όλα τα κομμάτια είναι υψηλού επιπέδου, με έξυπνες αλλαγές, που κρατούν το ενδιαφέρον απ' την αρχή ως το τέλος, ωραίες φωνές (βέβαια μπράβο και στη Νίνα).

Οι κλασικές του sober sun είναι..... θα το πω, επιπέδου Babe Ruth ξέρετε σε ποιό να μην τα λέω κι όλα ;)

Καλή συνέχεια.

 

Υ.Γ. Μήπως θα 'πρεπε να στείλεις και αντίτυπο στον Steve Wilson? Πιστεύω θα το εκτιμούσε πολύ και ίσως το προωθούσε worldwide.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχαρητηρια εχεις ενα πολυ λαμπρο μελλον μπροστα σου !

 

 

Υ.Γ Θερμη παρακληση μην πεσεις στα δίχτυα του εδω συστηματος

    (που δεν σε κοβω δηλαδη για τετοιο ατομο) αλλα εχουν δει τα ματια

    μας και μας...Διοτι με τετοιες προσπαθειες και μουσικες μπορει να αλλαξει

    μια κοινωνική-μουσική νοοτροπία...Που όλοι αναζητάμε...

 

Καλή συνέχεια! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Επιτέλους μετά απο καμμιά βδομάδα έχω στα χέρια μου δύο (2) CD του Σπύρου - Just Another Day και δηλώνω ενθουσιασμένος. Προς σημείωσει: Αγόρασα 2 γιατί ήθελα και ένα για τον μπατζανάκι μου που εκτιμά την καλή ροκ μουσική!

 

Για το όλο πακέτο να πω απλά ότι είναι επαγγελματικότατο, με προσοχή στα πάντα, τους στίχους στο leaflet και μια παρουσίαση που αξίζει τον κόπο.

 

Η μουσική, η παραγωγή, η εκτέλεση, η ενορχήστρωση, οι στίχοι, οι φωνές, τα πάντα είναι πέραν του καλού ανεξαρτήτως DIY ή όχι. Όπως δε με νοιάζει τελικά αν ο εκτελεστής είναι μωρό παιδί (όπως έχω ξαναδεί, που οι μισοί μένουν με ανοιχτό το στόμα (πώπω τι κάνει... ) (εκτώς νοίζ, και χωρίς παρεξήγηση)) ή τυφλός, κουφός ή κάτι άλλο. Στο τέλος εμένα με ενδιαφέρει το τελικό αποτέλεσμα. Δε θα λυπηθώ κανέναν, επειδή δεν πήγε στο στούντιο, κλπ.

 

Εεεε λοιπόν, το CD του Σπύρου δε χρειάζεται τίποτα από τα παραπάνω. Είναι ένα CD που είμαι χαρούμενος που έμαθα για αυτό, το αγόρασα, και το χαίρομαι από σήμερα το πρωί (στο αυτοκίνητο και τώρα στο στούντιο).

 

Δεν είναι η περπατημένη, σε όλα υπάρχει προσοχή μεγάλη (και η νοιζ clan αναφέρεται στο CD sleeve! YAY! ;D)

 

Το ΠΙΟ σημαντικό όμως είναι ότι αυτό το CD, αυτή η μουσική, αυτός ο Σπύρος λοιπόν δείχνουν ένα σεβασμό στον ακροατή. Δεν κοροϊδεύει, το πάλεψε, το αγαπά, το δούλεψε, το ίδρωσε και το έβγαλε τελικά! Είναι αυτός ο σεβασμός που με κάνει να ενθουσιάζομαι. Δεν υπάρχουν shortcuts, δεν υπάρχουν εύκολες λύσεις, δεν υπάρχει τίποτα που να λέει ότι αυτό το έργο δεν είναι βασανισμένο!

 

Αυτά απο μένα! :) Σπύρο μου ένα μεγάλο μπράβο για την προσπάθεια αυτή! Ας είναι να σε πάει μακριά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μόλις κατάφερα να το ακούσω κι εγώ.  :)

Δεν ήθελα να ρίξω ένα γρήγορο άκουσμα. Περίμενα τη στιγμή που θα μπορέσω να αφιερώσω το χρόνο που απαιτείται για να το ακούσω 2 φορές: Εγώ απέναντι από τα ηχεία, χωρίς να κάνω κάτι άλλο ταυτόχρονα.  :)

 

Το ότι όλο το εχγείρημα (και πρώτα απ όλα η μουσική) είναι πάρα πολύ καλό, είναι εύκολο να το διαπιστώσει κανείς.

 

Απλά να συμπληρώσω ότι ενώ τα περισσότερα τραγούδια τα είχα ακούσει πριν από αρκετό καιρό, σήμερα τα θυμόμουν με εξαιρετική λεπτομέρεια, πράγμα που μου συμβαίνει σπάνια τα τελευταία χρόνια.  :)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες αργότερα...

Ψαχνοντας διάφορα στο forum έπεσα (για καλή μου τύχη!) πάνω σε αυτο το θέμα!!Παιδιά ειλικρινά ένα μεγάλο μπράβο και απο μένα!!τα σπάνε τα κομάτια όπως και τα γυναικεία φωνητικά!!όπως και η παραγωγή που έκανες.Διάβασα και τα link που ανάρτησε η Evilnye.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου