Προς το περιεχόμενο

2η φορά πρόβλημα με m audio fast track pro..


tomandgeronimo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά είχα αγοράσει πριν 2 βδομάδες από τo thomann την κάρτα ήχου fast track pro αλλά όπως αποδείχτηκε κάτι πήγαινε στραβά..Αναλυτικά το πρόβλημα μου το χα παραθέσει εδώ http://www.noiz.gr/index.php?topic=176614.0

Τελικά μίλησα με thomann και του το επέστρεψα για να μου στείλει άλλο..Μου την στειλε, αλλά και πάλι το πρόβλημα το ίδιο παραμένει ....Τι στο διάλο κάνει η m audio?Λέτε να φταίει το μικρόφωνο?Θα πάω άυριο σε ένα μαγαζί να το δοκιμάσω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα σοβαρα περιμενεις με τετοιο τιτλο να ανοιξει κανεις το thread σου?

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όπου μπορώ να δοκιμάσω ένα μικρόφωνο που έχω γιατί υπάρχει περίπτωση να έχει πρόβλημα?

σε στουντιο φιλε μου. εσυ,το μικροφωνο και ο ηχοληπτης. ;)

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε στουντιο φιλε μου. εσυ,το μικροφωνο και ο ηχοληπτης. ;)

εννοώ να πάω το μικ μου και να το συν΄δεσω με την κάρτα ήχου τους για να δω αν δουλεύει..Σε μαγαζί με βολεύει καλύτερα...Θα χρεωθώ στο στούντιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπες ανθρωπινα,μιλησε ευγενικα με τον ηχοληπτη,θα το τσεκαρει και θα σου πει φιλε μου.Ολα με καλη προθεση γινονται. Στο μαγαζι..ποιος θα κατσει και με τι τροπο θα σε κοιταξει..πωλητες ειναι..εσυ πας να κανεις απλως την δουλεια σου.

 

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω σε όποιο μαγαζί με μουσικό εξοπλισμό κ να πάς ρώτα "μπορούμε να δοκιμάσουμε το μικρόφωνο αν δουλεύει?"

Θα σε αφήσουν.

Η άν έχεις κανένα φίλο σε καμιά μπάντα πηγαίνεται να το δοκιμάσετε.

 

Δεν σε χρεώνουν...μια ερώτηση θα κάνεις!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Αγαπητέ φίλε διάβασα το προηγούμενο θέμα σου και είδα ότι δεν γνωρίζεις βασικά θέματα για τη λειτουργία και τη συνδεσμολογία κάρτας - μικροφώνου. Ολα αυτα θα διορθωθούν αφού διαβάσεις το μάνιουαλ.

Αν συνεχίσεις να έχεις το ίδιο πρόβλημα τότε να μιλήσεις για.. πρόβλημα του υλικού.

Εσύ βέβαια άσκησες τη δυνατότητα επιστροφής που σου δίνει ο καλός γερμανός μας φίλος και πήρες και δεύτερη με το "ίδιο" πρόβλημα που με κατευθύνει στο συμπέρασμα ότι:

 

1. δεν ξέρεις τι κάνεις.

2. Το μικρόφωνο δεν είναι συμβατό με την προενίσχυση της κάρτας σου.

 

Αν ισχύει το δεύτερο δεν μπορείς να κάνεις πολλά παρά να δοκιμάσεις άλλο μικρόφωνο και αν το διαπιστώσεις τότε, θα πρέπει να αλλάξεις την κάρτα ή το μικρόφωνο. Τόσο απλά.

Βέβαια θα τα είχες αποφύγει όλα αυτά αν τα είχες αγοράσει από εδώ και σε εξυπηρετούσε ο αντιπρόσωπος απομακρύνοντας σε από κακοτοπιές αφού δεν έχεις εμπειρία στο θέμα. Για την ώρα πάντως έχεις τον Thomann που δέχεται ότι του επιστρέψεις. Είτε είναι ελαττωματικό, είτε γιατί δεν ήξερες τι έπαιρνες.

Διαβασε προσεκτικά το μάνιουαλ αλλά και τις οδηγίες που σου δόθηκαν στο φόρουμ.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου