Προς το περιεχόμενο

2η φορά πρόβλημα με m audio fast track pro..


tomandgeronimo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το έχω διαβάσει το μάνουαλ και δεν λέει τίποτα που δεν γνώριζα ή που δεν έκανα...

Το μικρόφωνο είναι απόλυτα συμβατό, μιας και το πουλούσαν το μικ με την κάρτα ως bundle...

Αγαπητέ yameth μπορείς να μου πεις αναλυτικότερα, με βάση αυτά που διάβασες στο άλλο μου τόπικ που περιγράφω το πρόβλημα, τι πρέπει να κάνω?..

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν θες να δοκιμασεις απλα αν δουλευει και οχι τοσο την ποιοτητα του, απλα συνεδεσε το στον υπολογιστη σου (σιγουρα θα εχει mic input).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε εμένα συνέβηκε το εξης με την fast track και το guitar rig. Στο audio and midi settings/routing/input του guitar rig, η default ρύθμιση ήταν  line in 1 fast track, με αποτέλεσμα να μην παίρνω καθόλου ήχο. Όμως η fast track έχι ορισμένο line in 1 την XLR είσοδο (χωρίς αυτό να αναφέρεται στο μάνιουαλ).

Αλλάζοντας σε line in 2 λύθηκε το πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε εμένα συνέβηκε το εξης με την fast track και το guitar rig. Στο audio and midi settings/routing/input του guitar rig, η default ρύθμιση ήταν  line in 1 fast track, με αποτέλεσμα να μην παίρνω καθόλου ήχο. Όμως η fast track έχι ορισμένο line in 1 την XLR είσοδο (χωρίς αυτό να αναφέρεται στο μάνιουαλ).

Αλλάζοντας σε line in 2 λύθηκε το πρόβλημα.

όχι σίγουρα δεν είναι κάτι τέτοιο γιατί στην κάρτα δεν ανάβει καν το λαμπάκι από το signal....Για να ανάψει πρέπει να το πάω τέρμα δεξιά.... :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Αν σίγουρα κάνεις τις σωστές κινήσεις τότε:

 

Αν ισχύει το δεύτερο δεν μπορείς να κάνεις πολλά παρά να δοκιμάσεις άλλο μικρόφωνο και αν το διαπιστώσεις τότε' date=' θα πρέπει να αλλάξεις την κάρτα ή το μικρόφωνο. Τόσο απλά. [/quote']

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου