Προς το περιεχόμενο

Fake GIBSON Or Not?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οπότε μου λές ότι το noiz προβλέπει και μεριμνά  για δυνητικές καταστάσεις που εγώ η κάποιος άλλος που διάβαζε το thread θα κατασκέυαζε "κινέζικη" ρέπλικα partcaster , αλλά δεν παρεμβαίνει σε αγγελίες που φιλοξενει οι οποίες πουλάνε προϊόντα παράνομα εξαρχής!!

 

Σε ξένα φορουμ πάντως πολλές φορές oi moderators δεν επιτρέπουν οι αγγελίες να έχουν παράνομα προιόντα.

 

Και δε θέλω να καταληξω στο οτι το νοιζ φερει οποιαδήποτε νομική ευθύνη.Αλοίμονο...

 

Θα πώ καλοπροαίρετα απλα  ότι αυτό που μου λές είναι λιγάκι αποπροσανατολισμένο...

Ναι εδώ θα συμφωνήσω. Π.χ. επιτρέπεται κάποιος να πουλήσει πειρατικό software στις αγγελίες; DVD με mp3 και ταινίες; Δε νομίζω.

Τότε γιατί ρέπλικες;

 

Θέλεις ρέπλικα? (Για μένα) μία είναι η λύση, κι αξίζει τα χρήματα:

http://www.thomann.de/gr/harley_benton_hbl500bk_egitarre.htm

Αυτή δεν είναι ρέπλικα.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 183
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Φίλε μου δεν έχει ουδεμία σημασία αυτό που με ρωτάς τώρα..

 

σίγουρα δεν έχει σημασία, αλλά καλό θά ήταν να ξέρουν οι συμφόρουμοι ότι ο τύπος δε πούλαγε ευκαιρία, είχε την υπομονή να κυνηγάει το ενάμισυ χιλιαρικάκι επί ένα τρίμηνο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου δεν έχει ουδεμία σημασία αυτό που με ρωτάς τώρα..

Τώρα ναι, όντως δεν έχει, απλά ήθελα να έρθω στη θέση σου για να καταλάβω πόσο

εκνευρισμένος θα ήμουν εγώ.

 

edit:

σίγουρα δεν έχει σημασία, αλλά καλό θά ήταν να ξέρουν οι συμφόρουμοι ότι ο τύπος δε πούλαγε ευκαιρία, είχε την υπομονή να κυνηγάει το ενάμισυ χιλιαρικάκι επί ένα τρίμηνο..

Ακριβώς, αν πχ έδινα μια american standard και 500 ευρώ διαφορά θα ήμουν περισσότερο

τσατισμένος με τον τσόγλανο παρά με τον εαυτό μου που δεν κατάλαβα οτι έπαιζα Κινέζα.

Αν έδινα μια american standard με μικρή ή καθόλου διαφορά θα ήμουν περισσότερο

τσατισμένος με τον εαυτό μου που πίστεψα οτι είναι λογικό να ανταλλάξω όργανο των

1000 με όργανο 2000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια διαφωνω καθετα στην επιρρηψη ευθυνης στον αγοραστη. Και αυτο γιατι υπηρχε προθεση εξαπατησης. Κοινως ο πωλητης ειπε οτι πουλαει Gibson ενω η κιθαρα δεν ηταν Gibson. Ευθυνη θα ειχε ο αγοραστης αν δεν ισχυριζοταν οτι ηταν Gibson. Αλλα σε αυτη την περιπτωση εγινε απατη και εχεις και καθε νομικο δικαιωμα να το κυνηγησεις. Στη θεση σου θα ρωτουσα τα παιδια που ειχαν συναλλαγες με το ατομο αν εχουν καποιο στοιχειο και επισης θα εκανα (ή τουλαχιστον θα προσπαθουσα) ταυτοποιηση κινητου. Παντως σε καμια περιπτωση δεν θα το αφηνα να περασει ετσι. Το μεριδιο ευθυνης που σου αναλογει ειναι μηδαμινο κατα τη γνωμη μου σε σχεση με αυτο που αντιστοιχει στον πωλητη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεχιζω να μην καταλαβαινω πως μπορεις να κυνηγησεις καποιον νομικα απο την στιγμη που δεν υπαρχουν νομιμες αποδειξεις αγορας η οτιδηποτε αλλο...

Sickly-sweet, pink, and not for everybody

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω εαν αναφέρθηκε προηγουμένως,αλλά μια μικρή λεπτομέρεια που συνάγει ως προς την μη αυθεντικότητα της κιθάρας είναι τα πλαστικά προστατευτικά της και τα κλειδιά της.Δεν θυμάμαι καμία Gibson Les Paul Standard να έβγαινε με κρεμ πλαστικά στον τριθέσιο και στο cavity,και είμαι σχεδόν σίγουρος πως οι Les Paul Standard εκείνης της περιόδου φορούσαν Grover κλειδιά.

Oρίστε μερικές φωτογραφίες από την δική μου Les Paul Standard,έτος κατασκευής 2000:

 

lespaulheadback.jpg

(νομίζω πως διαφέρει αισθητά από αυτήν του vavel80)

 

lespaulheadfront.jpg

(το truss rod cover όντως πρέπει να γράφει μόνο "Standard")

 

lespaulbodyback.jpg

(Οι πυκνωτές είναι μεν αλλαγμένοι από εμένα,αλλά προσέξτε την μεταλλική πλάκα γείωσης κάτω από τα ποτενσιόμετρα)

 

Occam's razor makes the cutting clean.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου