Προς το περιεχόμενο

Fake GIBSON Or Not?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Vavel80 πολυ αταραχο σε βλεπω μετα απο αυτην την ιστορια...

Εγω θα αντιδρουσα πολυ ακραια, και η πρωτη μου κινηση θα ηταν να μαθω σε ποιον αντιστοιχει το τηλεφωνο του τυπου....

 

άποψή σου...

 

Ούτε ατάραχος είμαι, και φυσικά έχω σκεφτεί αυτά που λες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 183
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Αthws στους κανονισμους του forum αναφερει οτι το noiz δε φερει καμια ευθυνη για τις συναλλαγες ουτε την αξιοπιστια των μελων και αγγελιων, οποτε ειναι λιγο τραγικο να αποδιδεις ευθυνες...

Sickly-sweet, pink, and not for everybody

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε νομιζω πως η δημοσιοποιηση του nickname του τυπου που στην εδωσε θα εξυπηρετησει κατι. Δε μπορει δηλαδη να κανει ενα αλλο προφιλ μετα??? Αν ειναι δυνατον.

Το φταιξιμο κατα τη δικη μου αποψη ειναι καθαρα δικο σου.Δε τσεκαρες το οργανο πριν το παρεις. Να το ακουσεις να το ελεγξεις σε καποιον ειδικο αν δε μπορεις μονος σου να καταλαβεις. Δεν ειναι και κανενα οργανο φτηνιαρικο. Εδω μιλαμε για αξια 1000€ +

Απο εκει και περα και απο τη στιγμη που εγινε η ανταλλαγη,παρακαλα να τον βρεις και να εχει τη διαθεση να ξαναπαρει τη κιθαρα του πισω και να σου δωσει τη δικη σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Οπως έγραψα και παραπάνω:

 

Το μόνο που θέλω είναι να μην υπάρξουν απάτες στις αγοραπωλησίες των αγγελιών μας, και γι αυτό πρέπει να είναι ξεκάθαρα τα στοιχεία αναγνώρισης ενός οργάνου.

 

Παραπέρα πρόκειται για συναλλαγές μεταξύ ιδιωτών, ενηλίκων που φέρουν και όλη την ευθύνη για τις αποφάσεις τους. Εμείς σαν Noiz παρακολουθούμε από κοντά τις δημοσιευόμενες αγγελίες (σβήνουμε πολλές) και προσπαθούμε μέσα στα πλαίσια να υπάρχει μια πλατφόρμα αγγελιών όπου να αποφεύγονται τέτοιες καταστάσεις.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ όλους για τις απόψεις σας, εγώ αναλαμβάνω τις ευθύνες μου ως αγοραστής, φταίω που δεν το κοίταξα εκτενέστερα.

 

Το θέμα απο δω και πέρα είναι στα χέρια του διαχειριστή καθώς δεν νομίζω να έχει νόημα να συνεχιστεί απο δω. Ήθελα να μάθετε όλοι την περιπέτεια που είχα, ελπίζω να μην τύχει σε κανένα σας απο δω και πέρα, και για αυτό άνοιξα το θέμα αυτό.

 

Προσοχή στις συναλλαγές, και να περνάτε όλοι καλά και πάντα με μουσικές που σας γεμίζουν, αληθινές μουσικές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ρε παιδια,κανεις δεν προσεξε στην πρωτη σελιδα στις πρωτες pics που ανεβασε ο φίλος μας οτι τo "Gibson" ειναι γραμμενο στα Ελληνικα?!?!?!?!

 

πλακα κανω,αλλα νομιζω οτι μετα απο αυτο το thread δεν θα αργησουν να κυκλοφορησουν οι πρωτες Ελληνικες Gibson που κατω απο το Standard θα γραφουν "Handcrafted+Approved by Makis" και θα ερχονται σε ΔΙΠΛΑΣΙΑ TIMH απο τις...φτηνοαμερικανικες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παράνομη είναι η καταπάτηση πνευματικής ιδιοκτησίας. Οπως καταλαβαίνεις μόνο ο εμπλεκόμενος (η Gibson πχ) μπορεί να κινηθεί κατά του κατασκευαστή αντιγράφων. Δεν είναι αυτεπάγγελτη κίνηση και ούτε δουλειά του Noiz να τους κυνηγήσει. Το μόνο που θέλω είναι να μην υπάρξουν απάτες στις αγοραπωλησίες των αγγελιών μας, και γι αυτό πρέπει να είναι ξεκάθαρα τα στοιχεία αναγνώρισης ενός οργάνου.

 

Σε ότι αφορά το δικό σου decal θέλω να διευκρινίσω ότι στις προθέσεις του Noiz είναι η αποθάρρυνση τέτοιων ενεργειών που θα μπορούσαν εν δυνάμει να δημιουργήσουν παρόμοιες καταστάσεις σαν αυτη που συζητάμε, αργότερα.

 

Οπότε μου λές ότι το noiz προβλέπει και μεριμνά  για δυνητικές καταστάσεις που εγώ η κάποιος άλλος που διάβαζε το thread θα κατασκέυαζε "κινέζικη" ρέπλικα partcaster , αλλά δεν παρεμβαίνει σε αγγελίες που φιλοξενει οι οποίες πουλάνε προϊόντα παράνομα εξαρχής!!

 

Σε ξένα φορουμ πάντως πολλές φορές oi moderators δεν επιτρέπουν οι αγγελίες να έχουν παράνομα προιόντα.

 

Και δε θέλω να καταληξω στο οτι το νοιζ φερει οποιαδήποτε νομική ευθύνη.Αλοίμονο...

 

Θα πώ καλοπροαίρετα απλα  ότι αυτό που μου λές είναι λιγάκι αποπροσανατολισμένο...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 ston Vavel.

 

 

 

P.S. ΜΗΝ αγοράζεται ρέπλικες κλπ χωρίς δοκιμή και ποτέ σε τιμή USA (μερικοί το χουν ψοφίσει το θέμα με >600Eur μπανανοφάγες LP)...

 

Θέλεις ρέπλικα? (Για μένα) μία είναι η λύση, κι αξίζει τα χρήματα:

http://www.thomann.de/gr/harley_benton_hbl500bk_egitarre.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου