Προς το περιεχόμενο

Fake GIBSON Or Not?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξερω πως ξεχωριζει η γνησια και μαθαινω απο ολα αυτα που γραφετε,αλλα εγω θα μεινω μονο στο οτι το χρωμα της κιθαρας ειναι διαφορετικο απο αυτο που ξερει η gibson οτι εβαψε την κιθαρα που εχει αυτο το s/n

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 183
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

 

 

Τωρα το είδα ο αθεόφοβος και PRS μαιμού φτιάχνει και στρατ δείτε το shop του!!!

 

:o Βρε λες να χτυπησω καμια μαιμου να μοστραρει στο σαλονι και να κανω πλακα στους φιλους μου?  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σιγουρα θα υπαρχει ποιοτητα κιθαρας που δεν την ξεχωριζει ουτε εμπειρος απλα θα κανει αρκετα λεφτα και θα ερχεται να αντικαταστησει ακριβα μοντελα πανω των 2500-3000 , οπως για παραδειγμα ειδα ρολοι Panerai το οποιο φυσικα δεν εκανε 100 και 200 ευρω εκανε 1500 ευρω εναντι των 7500 του γνησιου το οποιο το πηγαιναν οι τυποι για σερβις στο επισιμο καταστημα ... μην πω το ονομα ειναι γνωστο της αντιπροσωπειας , φυσικα ειναι ματαιοδοξια να δινει καποιος τοσα λεφτα για μαιμου καλυτερα να μαζευει ο καθενας τον οβολο του και να παιρνει κατι γνησιο διοτι το περασμα του χρονου θα δειξει τα σημεια της μουφας !!!

 

www.analogdesignaudio.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε vavel80 βρισκω την συμπεριφορα σου πολυ πολυ περιεργη!

εδωσες μια φεντερ και μαλιστα καλη απο οτι ειπε καποιος συμφορουμιτης εδω!

μας δειχνεις μια κιθαρα, και επιμενεις για γνωμες απο φωτογραφιες!

δεν μας λες απο ποιον την αγορασες για να ξερουμε και εμεις και να προσεχουμε!

δεν πας στον επισημο αντιπροσωπο!

και οχι μονο αυτο, αλλα απαντας και στο

 

Δε σου λέω απο ποιον την πήρα, διότι θα ήθελα πρώτα να μιλήσω με κάποιον admin εδώ πριν αρχίσει κάποια τέτοια διαδικασία..Και να σου πω το όνομά του, τί έγινε? Είναι ο μόνος εώ μέσα νομίζεις που πουλάει (ας υποθέσουμε) replicas κτλ κτλ? Για να μπω στη διαδικασία να σας πω το nickname του, θα γίνει άλλη στιγμή, όχι τώρα.

 

Ναι τη Fender έδωσα και κανείς άλλος δεν το βρήκε περίεργο εδώ μέσα Μάλλον εσύ ??? ??? ??? ??? ???

 

Και ναι επιμένω για γνώμες, μου αρέσει να ανταλλάσω απόψεις, αν δε θες απλά δε συμμετέχεις, δε σε κρατάει κανείς με το ζόρι φίλε μου.

 

όσο για τον αντιπρόσωπο δεν είπα οτι δε θα πάω, ΕΣΥ το λες. Ελπίζω να σου απάντησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bασιλη μη μασας.Εχω μια Samick για ανταλλαγη..Αυθεντικη Samick  ;D

 

Δε μασάω φίλε Μιχάλη, εξάλλου αν ήμουν σίγουρος ότι είχα μια αυθεντική Gibson δε θα άνοιγα ποτέ αυτό το θέμα...

 

Και φένεται ότι είμαι απο τους λίγους εδω μέσα που έχω τα @@ να πω οτι όταν την πουλήσω θα την πουλήσω σα replica και δε θα κοροιδέψω κανέναν, ούτε θα αισχροκερδίσω (υπάρχει τέτοια λέξη άραγε ??? ??? :P) εις βάρος κανενός.. Γνώρισα πολλούς απο το noiz, κάποιοι ήδη με ξέρετε, οι περισσότεροι όχι, και μπορώ να πω οτι έχω συναναστραφεί με πολύ αξιόλογα άτομα/μουσικούς, και με κάποιους που έχουν τελείως διαφορετική φιλοσοφία.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε σου λέω απο ποιον την πήρα, διότι θα ήθελα πρώτα να μιλήσω με κάποιον admin εδώ πριν αρχίσει κάποια τέτοια διαδικασία..Και να σου πω το όνομά του, τί έγινε? Είναι ο μόνος εώ μέσα νομίζεις που πουλάει (ας υποθέσουμε) replicas κτλ κτλ? Για να μπω στη διαδικασία να σας πω το nickname του, θα γίνει άλλη στιγμή, όχι τώρα.

 

Ναι τη Fender έδωσα και κανείς άλλος δεν το βρήκε περίεργο εδώ μέσα Μάλλον εσύ ??? ??? ??? ??? ???

 

Και ναι επιμένω για γνώμες, μου αρέσει να ανταλλάσω απόψεις, αν δε θες απλά δε συμμετέχεις, δε σε κρατάει κανείς με το ζόρι φίλε μου.

 

όσο για τον αντιπρόσωπο δεν είπα οτι δε θα πάω, ΕΣΥ το λες. Ελπίζω να σου απάντησα.

 

ωπα!

 

καταρχην ειναι προς τιμην σου που ανοιξες το θεμα!

και ακομα πιο σωστο που λες πως θες να ειναι ξεκαθαρο αν ειναι η οχι ρεπλικα, παρ'οτι θες να την πουλησεις!

πολλοι δεν θα το εκαναν και μπραβο!

 

παρολα αυτα, μου φαινεται ακομα περιεργο πως ενδιαφερεσαι ακομα τι λενε διαφοροι σε ενα φορουμ, ενω μπορεις να πας σε ενα μαγαζι και να σου πουν υπευθυνα!

 

τελος, ξαναλεω πως οσα ειπα, μου φανηκαν περιεργα σε συνδιασμο με το ''δεν λυπαμαι καθολου'' που ειπες!

τοσο απλα!

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν είναι γνήσια ή όχι, αλλά δυστυχώς είναι διαφορετικό να αποδείξεις ότι:

 

Αυτή η κιθάρα είναι γνήσια

από το να αποδείξεις ότι:

 

Αυτή η κιθάρα είναι μαιμού

 

Αν στην κιθάρα βρω κάποιες "μαϊμουδιές" τότε είναι μαϊμού.

 

Αν βρω γνήσια πράγματα δεν είναι σίγουρα γνήσια. Για να το πω αλλιώς, το μαϊμού δεν είναι μάρκα  :) και όταν μάθουν να κάνουν το σωστό headstock κλπ θα είναι πιο δύσκολο να ξεχωρίσεις

 

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου