Προς το περιεχόμενο

Fake GIBSON Or Not?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 183
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

vavel80, νομίζω ξέρουμε όλοι ότι υπάρχουν και αγγελίες με σκοτεινά σημεία..

 

ας πούμε,

η κιθάρα να πουλιέται σε διάφορα φόρουμ από διάφορα nickname

να μην έχει φωτό της συγκεκριμένης που πουλάει αλλά απλά του μοντέλου

ο πωλητής να λέει ότι κι αυτός την αγόρασε από κάποιο φίλο του

χαρτιά να μην υπάρχουν γιατί έχουν χαθεί

να έχουν κάνει μετατροπές για να την αναβαθμίσουν

να μη μπορείς να τη δείς γιατί είναι σε άλλη πόλη και να στη στέλνει με κούριερ

 

τώρα αν κάποια από τα παραπάνω συμβαίνουν σε όργανα αξίας και επιλέξεις να προχωρήσεις είναι προφανές ότι αναλαμβάνεις το ρίσκο και την ευθύνη.

 

ο admin δε νομίζω ότι μπορεί να σε βοηθήσει σε τίποτα (νομίζω ότι έχω καταλάβει σε ποιά αγγελία αναφέρεσαι, την είχε βάλει και ξαναβάλει καμμιά δεκαριά φορές), το πολύ να του κάνει ban, κι αυτός να συνεχίσει με καινούργιο νικ ή με τα άλλα διπλοπρόφιλα που πιθανά έχει.

πιό καλά να τη στήσεις να περιμένεις πότε θα βγεί για πούλημα η fender σου..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα το ίδιο πρόβλημα με μαιμού Ibanez,έβγαλα το  όνομα του,και τι έγινε ??

 

Κάποιοι είπαν να μου βάλουν αρνητικό κάρμα λες και με ενδιαφέρει το κάρμα  ;D

 

Οποιος θέλει να μάθει το όνομα του, με PM

 

Το Λαμόγιο συνεχίζει να βάζει αγγελίες,στο kithara,gr

 

 

 

 

 

Μπραβο Κυριοι admin, εδω ο κυριος παραδεχεται οτι εκανε προσωπικη επιθεση σε συμφορουμιτη κ δημοσιευσε κ ονομα μαλιστα κ εσεις τιποτα στο καρμα του. Δικαιωσατε τον καφρο που σας τα χωνε τοσο καιρο... Αρα η θεωρια του για παιδια κ αποπαιδια περα για περα σωστη. Αλλα τι ψαχνω να βρω? Οπως γενικα στην Ελλαδα , ετσι κ στο φορουμ αυτο υπαρχουν κλικες, βυσματα κλπ. Μια μικρογραφια εικονικης πραγματικοτητας της κοινωνιας μας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπραβο Κυριοι admin, εδω ο κυριος παραδεχεται οτι εκανε προσωπικη επιθεση σε συμφορουμιτη κ δημοσιευσε κ ονομα μαλιστα κ εσεις τιποτα στο καρμα του. Δικαιωσατε τον καφρο που σας τα χωνε τοσο καιρο...

Μπορείς φίλε μου να ασχοληθείς με το ζήτημα του thread σε παρακαλώ; Ας μην το πιάσουμε πάλι το θέμα του κάρμα, αηδία έχει καταντήσει πλέον και δεν θα μπορούσε να είναι περισσότερο off-topic.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερεις κατι Alchemist? Θα σου κανω το χατηρι, κ ξερεις γιατι? ΓΙατι δεν εχω κατι αλλο να πω η να προσθεσω επι του θεματος. Αφηνω στη κριση τον συμφορουμιτων μας αν θα πρεπει να σας ασκηθει κριτικη η οχι, ελικρινα δεν θα ξαναπω κατι γι αυτη την υποθεση, το τελευταιο μου ποστ τα καλυψε ολα οσα ηθελα να πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ Λοιπόν, τώρα είδα τις φωτογραφίες. Μπορώ να σου πω και εγώ με βεβαιότητα οτι η κιθάρα είναι ρέπλικα.

Είναι απίστευτο, λυπηρό και συγχρόνος εκνευριστηκό. Είναι η δεύτερη φορά που παίζει κάτι τέτοιο εδώ...

Στο θέμα σου.

Πώς έκανες την συναλλαγή? Χέρι με χέρι ή ταχυδρομικός (ή courier)?

 

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ Λοιπόν, τώρα είδα τις φωτογραφίες. Μπορώ να σου πω και εγώ με βεβαιότητα οτι η κιθάρα είναι ρέπλικα.

Είναι απίστευτο, λυπηρό και συγχρόνος εκνευριστηκό. Είναι η δεύτερη φορά που παίζει κάτι τέτοιο εδώ...

Στο θέμα σου.

Πώς έκανες την συναλλαγή? Χέρι με χέρι ή ταχυδρομικός (ή courier)?

 

 

Χέρι με χέρι, στο σπίτι μου  ::) Δε νομίζω ότι έχει πλέον σημασία όμως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσον αφορα τις ρεπλικες, εχω ενα Jazz Bass ρεπλικα, το οποιο το αγορασα ως ρεπλικα για 100 ευρωπουλα. Το παω για σερβις κανονικα, κ οταν μετα απο μερικες μερες λεω του μαγαζατορα οτι ειναι ρεπλικα, μου λεει φιλαρακο δε παιζει αυτο, ειναι η κατασκευη του περα για περα οριτζιναλ κ αν οντως ειναι ρεπλικα τοτε φαντασου τι μπορει να χει διοχετευτει στην αγορα, το ξανακοιταει κ μου λεει απιστευτο τι εφτιαξαν οι κινεζοι κ εχει ηχο μαλιστα σα το οριτζιναλ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσον αφορα τις ρεπλικες, εχω ενα Jazz Bass ρεπλικα, το οποιο το αγορασα ως ρεπλικα για 100 ευρωπουλα. Το παω για σερβις κανονικα, κ οταν μετα απο μερικες μερες λεω του μαγαζατορα οτι ειναι ρεπλικα, μου λεει φιλαρακο δε παιζει αυτο, ειναι η κατασκευη του περα για περα οριτζιναλ κ αν οντως ειναι ρεπλικα τοτε φαντασου τι μπορει να χει διοχετευτει στην αγορα, το ξανακοιταει κ μου λεει απιστευτο τι εφτιαξαν οι κινεζοι κ εχει ηχο μαλιστα σα το οριτζιναλ .

 

Aυτό που λες για το ήχο ισχύει σε κάποιες περιπτώσεις. Ηχιτικά η κιθάρα είναι πραγματικά μια χαρά. Μου φένεται θα σηκώσω video να την ακούσετε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Vavel οχι μονο ηχητικα το μπασακι γ@μει, αλλα κ κατασκευαστικα μου πε ο μαγαζατορας οτι τα υλικα του κ η κατασκευη του ειναι ΑΑ ποιοτητας, μηπως τελικα κ οι ιδιες οι εταιριες βαφτιζουν ρεπλικες για οριτζιναλ για χαρη μειωσης κοστους? Σκεψου τι εχουμε αγορασει η τι εχουμε πουλησει ανυποψιαστοι ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου