Προς το περιεχόμενο

Fake GIBSON Or Not?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να ρωτησω κατι που μου φαινεται λογικο? Αν ο συμφορουμιτης σου την πουλησε για GIBSON νομιζω το δικαιο ειναι να ακυρωσετε τη συναλλαγη. Δηλ. να παρεις πισω τη φεντερ σου και αν υπηρχε χρηματικη διαφορα τα βρισκετε. Αν ηταν του τυπου "φιλαρακι δεν ξερω οτι βλεπεις ειναι" τοτε αλλαζει η ιστορια - τοτε φερεις ευθυνη και εσυ. Αλλα επειδη πιο πιθανο μου φαινεται να ειναι το πρωτο γιατι δεν επικοινωνεις μαζι του? Ενδεχομενως να μην ηξερε ουτε ο ιδιος οτι ειναι ρεπλικα. Θελω να πω δεν χρειαζεται να πληρωσεις εσυ τα σπασμενα. Και παλι λεω αυτα στην περιπτωση που ισχυριστηκε οτι ειναι GIBSON.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 183
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

μαγκειά σου διοτι σε κανεναν Ελληνα δεν του αρεσει να παραδέχεται οτι έχει φάει φόλα ολοι τους μάγκες κάνουμε μέχρι να μας τύχει κι εμάς , αλλά πέραν αυτού νομίζω οτι καλό γίνεται για να έχουν το νου τους κάποιοι νέοι φίλοι που θέλουν να ξεκινήσουν μην βρεθούν να εχουν χρυσοπληρώσει κάποιο κινέζικο καδρόνι ... απλά κάποιες πληροφορίες θα μπορούσες να βρείς και απο το νετ δεν νομίζω οτι αξίζει να ασχοληθείς τοσο πολύ με απόψεις και γνωμες ολων μας αφού με ένα απλό Search στο google θα ειχες αποφυγει κάποιες κριτικές που για εμένα είναι αδικαιολόγητες διότι κανέναν δεν υποχρεωσες να διαβάσει την ιστορία σου. καλό θα είναι κάποια στιγμη οι εμπειροι του φόρουν να κάνουν αν ίδη δεν υπάρχει δηλαδη έναν οδηγό των σημείων προσοχής σε μια αγορά Gibson.

www.analogdesignaudio.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω κατι που μου φαινεται λογικο? Αν ο συμφορουμιτης σου την πουλησε για GIBSON νομιζω το δικαιο ειναι να ακυρωσετε τη συναλλαγη. Δηλ. να παρεις πισω τη φεντερ σου και αν υπηρχε χρηματικη διαφορα τα βρισκετε. Αν ηταν του τυπου "φιλαρακι δεν ξερω οτι βλεπεις ειναι" τοτε αλλαζει η ιστορια - τοτε φερεις ευθυνη και εσυ. Αλλα επειδη πιο πιθανο μου φαινεται να ειναι το πρωτο γιατι δεν επικοινωνεις μαζι του? Ενδεχομενως να μην ηξερε ουτε ο ιδιος οτι ειναι ρεπλικα. Θελω να πω δεν χρειαζεται να πληρωσεις εσυ τα σπασμενα. Και παλι λεω αυτα στην περιπτωση που ισχυριστηκε οτι ειναι GIBSON.

 

Την επόμενη ημέρα κιόλας εξέφρασα τις ανυσηχίες μου και ζήτησα να ακυρωθεί η συναλλαγή. Ούτε τηλέφωο σήκωνε, ούτε σε μήνυμα απαντούσε..καπνός...

 

Αποδέχομαι την ευθύνη που είχα κι εγώ στη συναλλαγή. Ναι, μου δώθηκε ως Gibson Les Paul Standard, όχι Replica.

 

Αν και το ξέρω ότι δε θα επικοινωνήσει ποτέ μαζί μου, μέσω του θέματος αυτού, του δίνω μια ευκαιρία να μιλήσουμε, να ακυρώσουμε τη συναλλαγή, τίμια και με τον τρόπο που θα πρεπε να λειτουγούμε όλοι εδώ μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχει και τέτοια συμπεριφορά ο πωλητής, η δουλειά βρωμάει...

 

Καλό θα είναι όπως είπες κι εσύ, σε συνεργασία με τους admin να μπορέσεις

να έρθεις σε επικοινωνία με το μέλος και να ακυρώσετε την συναλλαγή όμορφα κι ωραία...

 

Αν δεν γίνει αυτό, τότε κυνήγα το με κάθε νόμιμο μέσο...

(Το να την πουλήσεις ως replica και να χαίρεται άλλος την fender σου,

είναι τουλάχιστον υποτιμιτικό προς τον εαυτό σου -με την καλή έννοια το λέω-

επιτρέποντας τέτοιες ενέργειες απο "εξυπνάκιδες"..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...του δίνω μια ευκαιρία να μιλήσουμε, να ακυρώσουμε τη συναλλαγή, τίμια και με τον τρόπο που θα πρεπε να λειτουγούμε όλοι εδώ μέσα.

 

Άρα το..."Εγώ καθόλου" που έγραψες και ομολογουμένως μας ξάφνιασε φαίνεται πως δεν ισχύει... :) ;) (και λογικό είναι...)

 

Το μέλος αυτό που στην πούλησε έχει ενεργή συμμετοχή στο φόρουμ με κάμποσα μυνήματα στο ενεργητικό του ή είναι απλά θαμώνας των αγγελιών??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

του δίνω μια ευκαιρία να μιλήσουμε, να ακυρώσουμε τη συναλλαγή, τίμια και με τον τρόπο που θα πρεπε να λειτουγούμε όλοι εδώ μέσα.

 

Ε, τώρα μιλάς σωστά. Γιατί πολύ ελαφρά έδειχνες να το χεις πάρει το θέμα. Αυτές τις συμπεριφορές ΔΕΝ πρέπει να τις ανεχόμαστε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα το..."Εγώ καθόλου" που έγραψες και ομολογουμένως μας ξάφνιασε φαίνεται πως δεν ισχύει... :) ;) (και λογικό είναι...)

 

Το μέλος αυτό που στην πούλησε έχει ενεργή συμμετοχή στο φόρουμ με κάμποσα μυνήματα στο ενεργητικό του ή είναι απλά θαμώνας των αγγελιών??

 

δεν είμαι σίγουρος αν είναι θαμμώνας του forum ή των αγγελιών, έχει κάνει και άλλες συναλλαγές πάντως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι παντως λυπηρο να συμβαινουν τετοιες απατες  >:( και προσωπικα μου αφηνει η περιπτωση μια γευση πικριας γιατι τα μελη του φορουμ τα θεωρω φιλους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..δεν είμαι σίγουρος αν είναι θαμμώνας του forum..

 

Τί εννοείς δεν είσαι σίγουρος??

Στο προφίλ του καθενός μας αναγράφεται το πότε γραφτήκαμε και το πόσα μυνήματα έχουμε ποστάρει...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσοχή στις μαιμούδες,μέχρι και πιστοποιητικά έχουν αντιγράψει.

 

 

http://www.tootoomart.com/product-1809735-[Free+Shipping]Genuine+HOT+Gibson+Custom+Shop+Les+Paul+Ebony+Guitar+White+2+Pickups/

 

http://www.tootoomart.com/product-2837527-+GIBSON+LES+PAUL+black+custom+3+pick-ups+with+box+or+belt+picks-free+shipping/

 

http://www.tootoomart.com/product-4105226-Free+shipping+New+arrival+prs+12+strings+electric+guitar+in+yellow+wave+/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου