Προς το περιεχόμενο

Δεν ακούω το μικρόφωνο στο Nuendo


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ ΚΑΛΙΣΠΕΡΑ ....ΕΧΩ ΜΙΑ ΚΑΡΤΑ LEXICON LAMBDA ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΔΥΝΑΜΙΚΟ ΜΙΚΡΟΦΩΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΦΑΝΤΟΜ .... ΤΟ ΚΑΡΦΩΝΩ ΑΠΟ ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΑΝΟΙΓΩ AUDIO TRAK  ΠΑΤΑΩ ΤΟ ΜΕΓΑΦΩΝΑΚΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΚΟΥΜΕ ΤΗ ΦΩΝΗ ΑΝΟΙΓΩ LEVEL ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ .... ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ ΕΝΩ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΜΕ ΦΑΝΤΟΜ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΘΟΡΥΒΟΥΣ ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΜΕ ΤΟ ΑΛΛΟ .....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ  ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΙΑ ΛΥΣΗ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Ετσι όπως τα γράφεις (αν το παλιό μικρόφωνο ακούγεται και το άλλο δεν ακούγεται) σίγουρα δεν είναι πρόβλημα στο Nuendo. Απομόνωσε μια μια τις πηγες του προβλήματος.

 

1. Άλλαξε το μικρόφωνο. Αν δουλεύει το άλλο... τελος του θέματος.

2. Τσέκαρε τις ρυθμίσεις στην είσοδο της κάρτας.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΡΕ ΠΑΛΙΚΑΡΕ ΤΟ ΑΛΛΟ ΤΟ ΜΙΚΡΟΦΩΝΟ ΘΕΛΕΙ ΦΑΝΤΟΜ ... ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΒΑΖΩ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΑΠΛΑ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΘΟΡΥΒΟΥς ΚΑΘΩς ΓΡΑΦΩ .....ΕΤΣΙ  ΔΕΝ ΤΟ ΔΟΥΛΕΥΩ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΣΤΟ MIC ΝΑ  ΒΑΛΩ ΕΝΑ ΔΥΝΑΜΙΚΟ  ΜΙΚΡΟΦΩΝΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΚΑΝΩ ΤΑΙΔΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΕ ΤΟ ΑΛΛΟ ΟΠΩς ΕΓΡΑΦΑ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΑΚΟΥΩ... ΟΛΑ ΤΑ ΕΧΩ ΠΕΙΡΑΞΕΙ ΑΠΛΑ ΡΩΤΑΩ ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΤΙς ΡΥΘΜΙΣΕΙς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

ΡΕ ΠΑΛΙΚΑΡΕ είτε θέλει είτε δεν θέλει φάντομ, το ένα δουλεύει και τ' άλλο όχι.

Με τα στοιχεία που μας δίνεις το μικρόφωνο φταίει.

 

Που να φανταστώ τι ρυθμίσεις έχεις κανει στην καρτα και στο Nuendo... Τι να σου πω δηλαδή... κάντο πιό δεξιά; Αν θέλεις απαντήσεις βοήθα εσύ πρώτα εξηγώντας τι συμβαίνει. Τι πάει να πει "ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΒΑΖΩ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΑΠΛΑ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΘΟΡΥΒΟΥς ΚΑΘΩς ΓΡΑΦΩ..." ;

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΡΕ ΠΑΛΙΚΑΡΕ ΤΟ ΑΛΛΟ ΤΟ ΜΙΚΡΟΦΩΝΟ ΘΕΛΕΙ ΦΑΝΤΟΜ ... ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΒΑΖΩ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΑΠΛΑ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΘΟΡΥΒΟΥς ΚΑΘΩς ΓΡΑΦΩ .....ΕΤΣΙ  ΔΕΝ ΤΟ ΔΟΥΛΕΥΩ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΣΤΟ MIC ΝΑ  ΒΑΛΩ ΕΝΑ ΔΥΝΑΜΙΚΟ  ΜΙΚΡΟΦΩΝΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΚΑΝΩ ΤΑΙΔΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΕ ΤΟ ΑΛΛΟ ΟΠΩς ΕΓΡΑΦΑ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΑΚΟΥΩ... ΟΛΑ ΤΑ ΕΧΩ ΠΕΙΡΑΞΕΙ ΑΠΛΑ ΡΩΤΑΩ ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΤΙς ΡΥΘΜΙΣΕΙς

 

 

μιλα λιγο πιο κόσμια οταν ρωτάς κατι πρέπει να να δείχνεις σεβασμό στους ανθρώπους που αφιερώνουν

τον πολύτιμο χρόνο τους για να σου απαντήσουν

Η ευγένεια δεν  έβλαψε ποτέ :) κανένα  ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου