Προς το περιεχόμενο

Tape recorded trip - Neeq


neeq

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ όμορφο... ξανά!

Κ εγώ τρωγόμουν ότι κάτι μου θυμίζει, αλλά δεν καταλήγω πουθενά και σίγουρα δεν πρέπει να έχω κάτι τέτοιο στη συλλογή μου...!

Πιθανόν εισαγωγή σε κάποια τηλεοπτική σειρά (ξένη) αστυνομικού χαρακτήρα.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολυ παιδια. Είναι πολυ απλή μελωδία οποτε λογικό ειναι να θυμιζει αρκετά πράγματα. Βλέπω τα κρουστα μου εντυπωσιασαν για αλλη μια φορα ;D μαλλον πρεπει να σταματήσω να βαζω ε?

 

α ναι ωραία ρυθμική τοποθέτηση εχει το μπάσο

 

Χαιρομαι πολυ γι'αυτό που ειπες, καθως μου αρεσε και μενα πολυ.

 

 

@Ηλια: Περιμενω avec anypomonecie :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νίκο για μια ακόμη φορά με κέρδισες με το κομμάτι σου.

Είμαι κι εγώ Tiersen-ικός οπότε ήταν δεδομένο ότι θα μου άρεσε το clip!

Πάντα τέτοια!!! :)

 

+1, πολύ ωραία άποψη (και αυτό το moog το άτιμο μετράει!),

 

a very nice trip indeed! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε, ποτε θα καταλαβετε εδω μεσα πως ο σερβερ του νοιζ δεν εχει απειρο χωρο για να ανεβαζει ο καθενας τις βλακειες του?

μου γινατε ολοι μουσικοι....ου να μου χαθειτε!

 

 

 

 

 

Εγω το εχω ξαναπει, κάθε φορα που ακουω κομματι του neeq σκεφτομαι να τα παρατησω όλα και να παω να γινω ο ροουντι του και να του κουβαλαω τα μπαγκαζια και τα αρμονια! :)

Ακομα, η γραμματεας εδώ στην εταιρια που το εβαλα να παιξει δυνατα, ειπε πως σκεφτεται να τα παρατησει όλα και να γινει γκρουπι.

 

Το κομματι είναι πολύ ωραιο και σε επιπεδο συνθεσης και σε επιπεδο παραγωγης!

Οι ηχοι είναι πολύ ταιριαστοι.

Μια από τις εναντιωσεις μου είναι ισως το παντ(??) που μπαινει στο 1:54(όχι σε επιπεδο αρμονιας, αλλα σε επιπεδο ηχου)!τι ακριβως είναι αυτος ο ηχος?

Ακομα, δεν μ αρεσουν ουτε εμενα τα κρουστα που μπαινουν λιγο μετα. του δινουν έναν λαουντζ προσανατολισμο που προσωπικα με χαλαει.

Και κατά τα αλλα, μιας και λεει ο καθενας το μακρυ του και το κοντο του, μπορω να πω πως το κομματι με παει σε πιο….. ποστροκ μονοπατια και πως καπου στην μεση εκει που το κομματι ‘’πεφτει’’ αρκετα εγω θα το ξεσκιζα στον θορυβο για να το επαναφερω καπου στο τελος.

Αλλα εσυ εχεις το καρπουζι, εσυ και το μαχαιρι!

Για άλλη μια φορα, γιου αρ δε μαν!!!!

 

P.s.οταν το ακουσα μου ρθε στο μυαλο μια ατακα των ναιτ ον ερθ.

‘’This is not the soundtrack, this is the film’’

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε, ποτε θα καταλαβετε εδω μεσα πως ο σερβερ του νοιζ δεν εχει απειρο χωρο για να ανεβαζει ο καθενας τις βλακειες του?

μου γινατε ολοι μουσικοι....ου να μου χαθειτε!

 

 

 

 

 

 

Εγω το εχω ξαναπει, κάθε φορα που ακουω κομματι του neeq σκεφτομαι να τα παρατησω όλα και να παω να γινω ο ροουντι του και να του κουβαλαω τα μπαγκαζια και τα αρμονια! :)

Ακομα, η γραμματεας εδώ στην εταιρια που το εβαλα να παιξει δυνατα, ειπε πως σκεφτεται να τα παρατησει όλα και να γινει γκρουπι.

 

Το κομματι είναι πολύ ωραιο και σε επιπεδο συνθεσης και σε επιπεδο παραγωγης!

Οι ηχοι είναι πολύ ταιριαστοι.

Μια από τις εναντιωσεις μου είναι ισως το παντ(??) που μπαινει στο 1:54(όχι σε επιπεδο αρμονιας, αλλα σε επιπεδο ηχου)!τι ακριβως είναι αυτος ο ηχος?

Ακομα, δεν μ αρεσουν ουτε εμενα τα κρουστα που μπαινουν λιγο μετα. του δινουν έναν λαουντζ προσανατολισμο που προσωπικα με χαλαει.

Και κατά τα αλλα, μιας και λεει ο καθενας το μακρυ του και το κοντο του, μπορω να πω πως το κομματι με παει σε πιο….. ποστροκ μονοπατια και πως καπου στην μεση εκει που το κομματι ‘’πεφτει’’ αρκετα εγω θα το ξεσκιζα στον θορυβο για να το επαναφερω καπου στο τελος.

Αλλα εσυ εχεις το καρπουζι, εσυ και το μαχαιρι!

Για άλλη μια φορα, γιου αρ δε μαν!!!!

 

P.s.οταν το ακουσα μου ρθε στο μυαλο μια ατακα των ναιτ ον ερθ.

‘’This is not the soundtrack, this is the film’’

 

Επειδη ειμαι σιγουρος οτι αυτες οι παρατηρησεις δεν ειναι δικες σου αμουσε φιλε μου, πες της γραμματέως οτι στο 1:54 μπαινει mellotron βιολια και ενα χαμηλο lead με το moog ;D Επισης πες της οτι συμφωνω για τα τυμπανα. Ειναι ενα μερος που ακομα δεν το ξερω και το παλευω, αλλα εξελίσσομαι πες της. Επισης πες της πως θα ήταν ωραίος ο θορυβος οντως, ομως δυστυχως δεν εχω την "ικανοτητα" να φτιαξω εναν "καλό" θορυβο.

 

Ευχαριστώ πάντως που μου μετέφερες (εστω και ως δικές σου) τις παρατηρήσεις της γραμματεως, το εκτιμω :)  

 

ΥΓ: 2 ροουντις, το ακους κυριε Χαραλαμπε? που θα μου πεις που βρισκομαι εγω μουσικα 8)

 

ΥΓ2: Θενκ γιου ρε Αλεκο, με κανεις και κοκκινιζω  :-*

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 πραγματα!

 

1ον)αν θες θορυβο εισαι στο σωστο μερος!

ακομα και εγω μπορω να σε βοηθησω!

αλλα σιγα που με τα συνθια δεν μπορεις να φτιαξεις δικα σου πραγματα!

 

2ον) ποιος ειναι ο κυριος χαραλαμπος?

 

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι θέμα αντιληψης. Δε μπορω να φτιαξω καποιον θορυβο που να ταιριαζει. Καταλαβαίνω τι εννοεις, θεωρητικά ξερω πως να το κάνω αλλα ποτε δεν το πετυχαινω.

 

Ενας είναι ο Χαράλαμπος ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου